Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LE40M87BD parowanie pilota - Nie mogę sparować pilota BN59-00603A z Telewizorem

21 Lis 2019 13:08 273 7
  • Poziom 11  
    Witam.
    Po wyłączeniu telewizora na kilka godzin - przestał działać pilot z telewizorem. Baterie nowe, internet przeszukałem. Poprzedni właściciel ma reminescencję, że miał taki przypadek - i jakoś się parowało - wciskając jakieś klawisze... może Volume UP, może Power, może inne - jakieś dwa czy trzy - w jakiś tam okolicznościach przyrody (nie pamięta).
    Sprawdzałem wiele możliwości, nawet wbiłem na chat Samsunga. Tam pani dzielnie wytłumaczyła mi, że pilot jest na podczerwień, parowania nie potrzebuje, ma działać (a nie działa).

Objawy.
    Po włożeniu baterii - świeci przycisk TV oraz Volume +/- i Channel +/-. Oczywiście żaden przycisk nie działa. Ani Power ani nic. Próbowałem go resetować (wyciągnąć na 20s baterie, i a) powciskać przyciski lub b) wcisnšć 5 x power. Po takim zabiegu pilot nie świeci - wciśnięcie dowolnego klawisza powoduje powrót to świecenia 'default'.
    Próbowałem wciskać Reset, a także SET + TV + kody (kilkadziesišt znalezionych w sieci).

Sprawdzałem pilota pod telefonem i aparatem - nic od strony IRDA nie mruga (ale podejrzewam, że dlatego, że nie jest sparowany) - piloty od zupełnie innych urządzeń działają (mrugają w telefonie/aparacie).
    Telewizor działa poprawnie z BroadLink RMPRO+. Pilota rozebrałem, przeczyściłem izopropanolem. Nic się nie zmieniło. Po włożeniu baterii - świeci 5 klawiszy.
    Pilot po wielu próbach - poleżał tak kilka dni i się rozładowały baterie... Podejrzewam, że chce coś zrobić/lub robi/czeka na coś? ew. się uszkodził?
    Telewizor przenoszony był od wyłączenia ok. 6h później (całe 15metrów) . Odłączany był sam telewizor, pilot nie miał wyciąganych baterii.

Co robić? jak to sparować?

czyżby samoistnie pilot umarł? ale dlaczego œwieci (-:

pozdro
    pj
  • Poziom 42  
    pjfox napisał:
    Sprawdzałem pilota pod telefonem i aparatem - nic od strony IRDA nie mruga

To wyjaśnia wszystko - pilot jest uszkodzony.
    Pani z Samsunga ma rację - jego podczerwień powinna była być widoczna w aparacie czy też telefonie - niezależnie czy sparowany czy też nie.
  • Poziom 11  
    hmm. zepsuł się od transportu 15m ?
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedzi. Wierzę, że z pilotem jest OK. Ciężko, żeby się zepsuł ot tak. Jak pisałem, jest opcja parowania go - i może bez tego nie idzie dalej .Choć logika mówi - nie nadaje = nie działa (-:

pozdro
  • Poziom 11  
    Dokładnie taki.

Dodano po 5 [minuty]:

Ma ktoś taki i może sprawdzić, czy on rzeczywiście mruga podczerwienią?
  • Poziom 25  
    To zwykły pilot na podczerwień, niepotrzebnie się Zafixowałeś na to parowanie pilota. Pilota trzeba naprawić, czasem jak są zniszczone ścieżki, lub uszkodzony układ scalony, to trzeba zainwestować ok. 20zł i kupić nowy pilot.