Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda octavia 1 2000 1.9 TDI AHF - regulacja kąta wtrysku

robsztix 21 Nov 2019 20:30 2193 4
    robsztix
    Level 9  
    Witam, po wymianie rozrządu w 1.9 TDI silnik AHF, ciężej pali na zimnym i ciepłym. Rozrząd ustawiony na 100% poprawnie, rozjechał się tylko trochę kąt wtrysku i to chciałbym poprawić. Teraz w blokach pomiarowych basic settings w drugim polu oscyluje około 60, z tego co wykopałem powinno być 50-51, jeśli to prawidłowa wartość to po poluzowaniu koła na pompie powinienem centralną śrubą delikatnie cofnąć przeciwnie do ruchu wskazówek zegara wałek pompy aby wstrzelić się bliżej 50? Poprawcie mnie jeśli źle główkuję. Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    robsztix
    Level 9  
    Ustawione idealnie na 50, dalej na ciepłym pali po jakichś 3s kręcenia. Przed wymianą rozrządu kąt był mocno rozjechany i też słabo palił więc myślałem, że to załatwi sprawę po wymianie. Zastanawiam się czy nie zmienić rozrusznika bo bateria jest w porządku może nie ma tego kopa co potrzebuje. Na zimnym gada od dotknięcia. Co myślicie?
    slaw777
    Level 11  
    Rozrusznik nie ma nic do tego, miałem identyczną sytuacje juz 2 razy na zimnym super palił a na gorącym było chełtanie. W moim przypadku pomogla wizyta w serwisie, który zajmował sie tylko silnikami diesla po ingerencji w pompę wtryskową pali na gorącym za dotknięciem, szukać tylko dobrego pompiarza.
    robsztix
    Level 9  
    Dodam jeszcze, że czujnik temperatury wymieniony na nowy oryginał, tamten przekłamywał teraz jest jak trzeba. Miałem kiedyś taki sam przypadek z Leonem na pd i tam rozrusznik załatwił sprawę.