Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radeon HD 7770 na płycie Intel DG33BU - komputer nie "wstaje".

22 Lis 2019 11:23 288 9
  • Poziom 19  
    Witam.
    Mam problem z kartą graficzną Gigabyte Radeon HD 7770 na płycie Intela DG33BU.
    Po instalacji karty w złączu, podłączeniu zasilania 6-pin, komputer nie uruchamia się tylko wyświetla komunikat: "A bootable device has not been detected". Zarówno karta graficzna jak i płyta główna są sprawne, testowane w innych konfiguracjach działają bez zarzutu. Zasilacz również ok. Reset BIOS-u nie pomaga.
    Nie mam pomysłu co może być nie tak. Proszę o jakieś sugestie. Radeon HD 7770 na płycie Intel DG33BU - komputer nie "wstaje".
  • OptexOptex
  • Poziom 37  
    Witam.
    Komunikat mówi o tym, że nie wykryto urządzenia z którego komputer może się uruchomić. Prawdopodobnie chodzi tu o dysk twardy lub SSD (zależy jaki masz).
    Sprawdź czy przewody sygnałowe i zasilania dysku są prawidłowo dociśnięte, sprawdź też czy dysk jest widoczny w BIOS-ie (jak nie jesteś w stanie tego sprawdzić, wrzuć zdjęcia z BIOS-u na Forum).
    Pozdrawiam
  • OptexOptex
  • Poziom 19  
    Komunikat ten wyświetla się niezależnie od tego czy dysk jest podłączony czy nie, dioda od dysku nawet nie mrugnie tak jakby w ogóle nie próbował zainicjować dysku.
    Nie ma możliwości wejścia do BIOS-u, komputer nie reaguje na klawisze DEL ani F2.
    Po przestawieniu zworki w tryb konfiguracji BIOS, zawiesza się na takim ekranie Radeon HD 7770 na płycie Intel DG33BU - komputer nie "wstaje".
    Natomiast po wyjęciu karty graficznej i podłączeniu monitora do integry, wszystko wraca do normy, można wejść do BIOS-u a system normalnie startuje. Nie wiem o co tu może chodzić.
  • Spec od monitorów
    Manual dla płyty Link
    Karta podpinana pod slot F ( PCI Express 3.0 x16 ) patrz str.12 Manuala
  • Poziom 19  
    Przeglądałem manuala i nadal nie rozumiem dlaczego ta konfiguracja nie działa.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Cytat:
    motherboard doesnot support PCI Express 2.1

Cytat:
    Intel G33 Express Chipset isn't PCI Express 2.0,
    MB have 1 x PCI Express x1 , 1 x PCI Express x16
    * 1 x PCIe x1 v2.0
    * 1 x PCIe x16 v2.0
    Intel G33 Motherboard Compatible Graphics Cards...

The DG33BU does not support multiple graphics cards via Nvidia SLI or AMD Crossfire.

* za Link_specyfikacja

:idea: Recovery BIOS Update Instructions for Intel® Desktop Boards
    Link
  • Poziom 19  
    Czyli nie ma żadnej możliwości by zmusić Radeona do współpracy z tą płytą. Gdzieś wyczytałem, że PCIEx16 są ze sobą kompatybilne w dół, ale widać nie na tej konkretnej płycie. No cóż, dzięki za pomoc.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Z ta płytą chodza
    Radeon HD 5450, HD 5770/6770 or a GTX 460/550 Ti

Bios update Link
    Ost. Bios Link
    Czytaj zał.
    Cytat:
    -Fixed possible hang at POST code 0x5A with certain video cards attached to the system.
    -Fixed POST code 5Ah hang with SATA HDDs and PCI Graphics card in Slot 2.

*for Intel DG33BU, LGA775 Socket (BLKDG33BUCPAK10)
  • Poziom 19  
    BIOS zaktualizowany do najnowszego ładnych parę lat temu, ale widać nie w tym rzecz. Dzięki raz jeszcze lisek za pomoc.
  • Poziom 3  
    rufus4333 napisał:
    Komunikat ten wyświetla się niezależnie od tego czy dysk jest podłączony czy nie, dioda od dysku nawet nie mrugnie tak jakby w ogóle nie próbował zainicjować dysku.
    Nie ma możliwości wejścia do BIOS-u, komputer nie reaguje na klawisze DEL ani F2.
    Po przestawieniu zworki w tryb konfiguracji BIOS, zawiesza się na takim ekranie Radeon HD 7770 na płycie Intel DG33BU - komputer nie "wstaje".
    Natomiast po wyjęciu karty graficznej i podłączeniu monitora do integry, wszystko wraca do normy, można wejść do BIOS-u a system normalnie startuje. Nie wiem o co tu może chodzić.
    Nie ma systemu na dysku może.