Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GTX 960 2GB - Zwarcie zasilania Identyfikacja spalonych elementów

22 Lis 2019 20:15 282 6
  • Poziom 3  
    Witam. Dostałem płyte GTX 960 w wersji 2GB i z wstępnych oględzin do wymiany są te w sumie trzy elementy.
    Potrzebuje zidentyfikować oraz dostać dość tanio te elementy stąd prośba do bardziej doświadczonych osób znających tę kartę o podanie nazw tych elementów oraz jeśli można to linków do tych części. Ewentualne sugestie co można jeszcze w karcie sprawdzić też zawsze mile odbiorę

GTX 960 2GB - Zwarcie zasilania Identyfikacja spalonych elementów GTX 960 2GB - Zwarcie zasilania Identyfikacja spalonych elementów
  • Poziom 37  
    Witam.
    Parametry kondensatorów są identyczne z sąsiadującymi sprawnymi elementami - dobierz pojemność na podstawie pomiaru jednego z nich, a napięcie adekwatne do linii w której się znajdują.
    Tranzystor to AON6414A.
    Uszkodzone mogą być dodatkowe elementy, ale wymaga to wykonania odpowiednich pomiarów. Jeśli myślisz, że naprawa tej karty to kwestia wymiany tranzystora i dwóch kondensatorów, to możesz się zdziwić, gdyż elementy te nie uszkodziły się bez przyczyny.
    Vether2K napisał:
    Ewentualne sugestie co można jeszcze w karcie sprawdzić też zawsze mile odbiorę

Rezystancje cewek zasilania GPU i VRAM do masy - zmierz i zamieść wyniki pomiarów na Forum.
    Pozdrawiam
  • Poziom 3  
    Na płycie na niektórych elementach (m. in te kondensatory o które pytam) znalazłem patynę . Płyta była jakby tłusta? Teraz ją dokładnie wyczyszczę . Kupie baterie do multimetru i zrobie pomiary. Narazie dziękuję za pomoc
  • Spec od monitorów
    A kto jest producentem tej karty?
    -- ma nietypowe 6-fazowe zasilanie (standartowo płytka ref. pod GTX960) to 5-faz

Np.Asus z dwoma wentylatorami
  • Spec od monitorów
    Podejrzewam ,że spalony tranzystor to skutek ... przyczyna jest "gdzie ?" indziej ?
    GTX 960 2GB - Zwarcie zasilania Identyfikacja spalonych elementów GTX 960 2GB - Zwarcie zasilania Identyfikacja spalonych elementów

Masz 6-faz na chip gpu (GM206-300-A1) i dwie na RAM (wzorcowa wer. to 4+1)

Kontroler zasilania to NCP81174 Link
  • Poziom 3  
    Przyczyną mogła być wilgoć.Tak jak wspomniałem znalazłem patyne na płycie m.in na kondensatorach. To mogło zrobić zwarcie. Podobnie jak ta dziwna maź na płycie.
    Jakieś pomiary jeszcze zrobić? Czy wyczyścić dokładnie płyte przejrzeć jeszcze raz czy nie ma jakcichs oznak uszkodzeń na reszcie elementów i wymienić tranzystor i te kondensatory (Jeśli ktoś posiada ich parametry to nie pogardzę)