Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Opel vectra C 1.9 150KM - pompka paliwa brak zasilania

slawarek 23 Nov 2019 09:37 3219 3
 • #1
  slawarek
  Level 16  
  Witam.
  Mam opla vectre c 150KM z19dth w którym pompka paliwowa nie dostaje zasilania z przekaznika, dokładnie nie jest on wysterowany. Jeżeli podłącze opcoma i w testach wysteruje pompka to dziala, po włączeniu zapłonu tylko cyknie na 1 sek a powinna pochodzić z 20s. Miałem błąd czujnika skrętu kierownicy na forach pisali źe może robić problem z odpalaniem, więc wymieniłem Cim zalogowałem i teraz błędów brak jest czysto. Komunikacje mam ze wszystkimi modulami ecu abs pompa wspomagania i wsie mają zero błędów. Akumulator mam pewny immo dziala nic nie blokuje, rozrusznik kreci czujnik obrotów podmieniony, bezpieczniki posprawdzane , przekaźnik pomki i ecu też.
  prosze doradżcie co jeszcze sprawdzic
 • #2
  jokerro
  Level 34  
  sprawdz pin 20A na ecu,jak nie wystawia masy to masz odpowiedz.Robiłem jedna vectre na te przypadlosc,tez brak sterowania przekaźnikiem pompy paliwa,drugie ecu i sajonara
 • #3
  slawarek
  Level 16  
  to nie to, bo pisalem że z opcoma wysterowanie idzie. dziś pomierzyłem zasilania na sterowniku są ok, poruszałem wtyczą czujnika ciśnienia na listwie CR i pompka się odezwała, aż taki wpływ by miał ten czujnik na prace pomki wstępnej? ciśnienie wstępne skacze miedzy 0,2 0,4 Mbar. po lekkim nagrzaniu znowu zgasnął.
 • #4
  slawarek
  Level 16  
  ot przyczyna i dodatkowo wychodzi że sterownik raz dziala raz nie
  Opel vectra C 1.9 150KM - pompka paliwa brak zasilania