Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co polecacie z górnej półki agd: Miele, Gaggenau, Aeg, Siemens, Liebherr?

23 Lis 2019 10:58 804 9
  • Poziom 2  
    Witam
    Chcę kupić bardzo dobry jakościowo sprzęt AGD do domu, co polecacie? Zastanawiam się nad następującym zestawem:
    lodówka Liebherr
    piekarnik Miele
    okap Miele
    płyta Miele
    pralka, suszarka Miele
    Myślałem też, że zastąpię Miele firmą Aeg jeśli chodzi o płytę, piekarnik i okap, ale ponoć robią na chińskich częściach a ja chcę mieć jakość i trwałość wykonania.
  • Poziom 29  
    Osobiście mam bardzo pozytywne wieloletnie doświadczenia z sprzętem AEG/Bosch/Siemens.
    Nie mam wiedzy o tym jakiej jakości są aktualnie sprzedawane, można przypuszczać, że podzespoły mogą pochodzić z Chin, podobnie jak w innych produktach. Może i w Miele.
  • Poziom 2  
    Dokładnie tak jest, Miele już chyba też nie składa swoich urządzeń w Niemczech i jakość też chyba nie ta co 10 lat temu.
  • Poziom 29  
    Zapewne masz rację. Ale nie dajmy się zwariować, w Chinach są też produkowane podzespoły dobrej jakości, pod warunkiem, że producent takie zamówi i producentowi stosownie za nie zapłaci.
    Dziś wybór dobrego sprzętu to trochę jak loteria.
    I obawiam się, że nie będzie służył kilkanaście lat, jak niegdysiejsze :(
  • Poziom 2  
    Jest jeszcze niemiecki Neff i szwajcarski Vzug, ponoć świetne agd.
  • Poziom 33  
    raffik1 napisał:
    Neff

Z rodziny Bosch/Siemens.
    raffik1 napisał:
    Vzug, ponoć świetne agd.

Dodam, że podstawowy model pralki to około 10k zł, wypasiony ok. 22-23k zł. Piekarnik to koszt ok. 8k zł za podstawowy model... itd.
    Jak masz szwajcarską pensję, można brać. Jak dla mnie bez sensu byłoby wydać tyle na sprzęt, zwłaszcza że
    HenryK3 napisał:
    Dziś wybór dobrego sprzętu to trochę jak loteria.
    I obawiam się, że nie będzie służył kilkanaście lat, jak niegdysiejsze
  • Poziom 27  
    Gaggenau to też marka Boscha, czy w zasadzie BSH. W dodatku część swojego dużego agd produkują w Polsce.
    Marek sprzętów jest mnóstwo, ale producent jest jeden... Chińczyk. Tyle że dostajesz to za co płacisz. Jak Cię stać to bierz najdroższe Miele. Niby to tylko pralka czy zmywarka, ale różnicę będzie widać słychać i czuć.

• Specjalista AGD
    Borutka napisał:
    Niby to tylko pralka czy zmywarka, ale różnicę będzie widać słychać i czuć.

I to zwłaszcza na kieszeni, nie tylko przy zakupie, ale również przy serwisie.
  • Poziom 21  
    W tym przypadku należy odróżnić szpanera od zwykłego użytkownika tak jak rosyjski milioner zawsze kupi coś najdroższego a zwykły człowiek cieszy się jak kupi coś najtaniej.
    Ogólnie sprzęt AGD wymienia się co kilka lat max 10 bo technika to wymusza tak jak z komputerami więc czy jest sens kupować coś co służy dłużej niż te 10 lat.
    Bogaty nie będzie jeździł autem przez 10 lat bo nie wypada.