Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mikrofon do kamery zxtech CloudMini MCI36C3B

Gregor08 23 Nov 2019 12:04 840 6
    Gregor08
    Level 10  
    Witam. Kupiłem ostatnio kamerę firmy: zxtech CloudMini MCI36C3B. Ogólnie na moje potrzeby to by wystarczała, ale postanowiłem wykorzystać jakiś stary mikrofon komputerowy
    i podłączyć go do kamery, żeby w ogóle sprawdzić jaka będzie jakość (czy to ma sens) i teraz pojawia się problem. Z tego co wyczytałem w internecie, to trzeba podpiąć zewnętrzne zasilanie (w przeciwieństwie do podłączenia mikrofonu np. do komputera).
    Nie jest to markowa kamera więc ciężko znaleźć jakieś schematy czy informacje na ten temat.
    Mikrofon ma dwa styki i wystarczy je podłączyć do gniazda rca kamery i równolegle do tego podłączyć zasilanie (np. z zasilacza który zasila kamerę)?
    Zauważyłem że są też w sprzedaży gotowe mikrofony
    ale nie chce mi się czekać na przesyłkę, a i tak potrzebuję ok 1m kabla przy mikrofonie. Czy orientuje się ktoś czy w środku jest właśnie zasilanie podpięte bezpośrednio do mikrofonu i później te 12V leci z dźwiękiem bezpośrednio do gniazda audio w kamerze, czy może jest tam ono obniżane czy coś? Nie chciałbym przy eksperymentach uszkodzić kamery więc wolę wcześniej popytać.
    gradek83
    Level 41  
    Gregor08 wrote:
    Z tego co wyczytałem w internecie, to trzeba podpiąć zewnętrzne zasilanie (w przeciwieństwie do podłączenia mikrofonu np. do komputera).
    Gregor08 wrote:
    Zauważyłem że są też w sprzedaży gotowe mikrofony

Pod samą wkładkę mikrofonową zasilania nie podpinaj.... wspomniane mikrofony do kamer mają wzmacniacz który potrzebuje owego zasilania. Dla tego radzę kupić taki mikrofon i teoretycznie powinien działać.
    Gregor08
    Level 10  
    Wcześniej sam mikrofon podpinałem pod 12V i go nie wypaliło ani się nie grzał, więc chyba to mu nie zaszkodzi.
    Jeżeli faktycznie bez wzmacniacza jakość będzie tragiczna, to kupię ten dedykowany. Chciałbym jednak wiedzieć, czy na początek do samych testów takie bezpośrednie połączenie (jak na początku pisałem) nie uszkodzi kamery.
  • Helpful post
    gradek83
    Level 41  
    Przeglądnij sobie sposoby zasilania takiego mikrofonu np elektretowego
    Bezpośrednio nie podpinaj 12V bo wejście audio może się uszkodzić.
    Gregor08
    Level 10  
    Dzięki. Właśnie o taką konkretną odpowiedź mi chodziło - żeby nie narobić sobie problemów podczas eksperymentów.
    Dokupiłem jednak dedykowany mikrofon i tutaj proszę o jeszcze jedną poradę. Chcę wydłużyć kabel mikrofonu o ok. 1m. Czy jest jakaś znacząca różnica w tym gdzie dołożę kabel - zaraz przy mikrofonie, czy jednak przed płytką (wzmacniacz/zasilanie)?
    gradek83
    Level 41  
    Teoretycznie możesz sprawdzić jak mikrofon działa w normalnym ustawieniu i np z odlutowaną wkładka mikrofonową na kablu 1m Kabel musi być najlepiej ekranowany jeśli efekt cię zadowoli i nie będzie za dużych szumów zakłóceń to sobie tak zostawisz w innym przypadku niestety ale podstawową konfigurację będziesz musiał zachować bez zmian i przedłużyć kable sygnałowe i zasilania.
    Gregor08
    Level 10  
    Czyli metoda prób i błędów. Jutro będę miał czas, to będę testował.
    Dzięki za pomoc.