Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo TDCI 2.0

22 Wrz 2005 16:38 13321 7
  • Poziom 14  
    kod usterki - P2338 Cylinder 3 - above knock threshold , jak interpretowac ta usterke ? wyjasnienie jest ze, polaczenie , KS , jakosc paliwa lub czas zaplonu - nie wiele to mi mowi ,
    chodzi o polaczenie z KS ?
    zamieniam np wtryski 2 z 3cim i dalej mam P2338
    usterka mechaniczna ?
    any help needed :)

Dodano po 5 [godziny] 7 [minuty]:

zadnych pomyslow :( ???
  • Poziom 14  
    Jaśli o to chodzi to masz uszkodzony czujnik spalania stukowego na 3 cylindrze. Być może to tylko uszkodzony przewód lub niekontakt.
    Bardzo ważna jest też siła dokręcenia tego czujnika. Nie może być za silno ani za mocno.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    czujnik spalania stukowego jest jeden , nie wiem dlaczego napisales ze na 3cim cylindrze , jak sprawdzic taki czujnik bo to element piezo ?
    ten silnik nie daje sie uruchomic czy ten czujnik jest przyczyna ? z info serwisowych o sterowniku edc5 wynika ze do pracy silnika potrzebuje tylko sygnalu z czujnika EKP i z czujnika cisnienia na listwie reszta to gadzety .
    pzdr i dziex za ew podpowiedzi
  • Poziom 15  
    masz walniety wtryskiwacz sama podmiana nic nie daje nalezy do jeszcze odpowiednio zakodowac wiec pozostaje ci pojechac do autoryzowanego serwisu poza bardzo malo zakladów to robi
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    I jaki est finał tej usterki?
    mam ten sam błąd i podobny problem
    może bym sie podparł waszą diagnozą
  • Poziom 24  
    Miałem kiedyś identyczny przypadek. Wymieniałem wtryski, kodowałem je i to nie pomagało. Okazało się, że przyczyną był lekko krzywy jeden korbowód .