Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Delonghi ECAM23.463.B - Uszkodzeny termostat 318st.C awaria sterowania

Stach-S12 23 Nov 2019 14:52 675 1
 • #1
  Stach-S12
  Level 10  
  W ekspresie DELONGHI ECAM23.463.B wystąpił komunikat o błędzie sterowania.Po sprawdzeniu elementów okazało się że uszkodzony jest termostat 318st.c na metalowej części podgrzewacza wody.Termostat został wymieniony na nowy ale po włączeniu maszyny i próbie ustawienia języka i nastaw parametrów,na ekranie na ułamek sekundy wyskoczył napis DEUTSCH EINZUSTELLEN i po nim ALLGEMEINE STORUNG -czyli ,,OGÓLNE ZAKŁÓCENIA,, I TAK POZOSTAJE.Po naciśnięciu pierwszego przycisku,,Power,, ekran wygasa i pojawia się zegar ale po kilkunastu sekundach gaśnie.W znalezionych na forum opisach resetowania i przywracania ustawień fabrycznych,żadna próba nie przynosi rezultatu.
  Wyłączenie włącznika sieciowego z tyłu i ponowne załączenie, trzymając uprzednio przyciski 3 i 6 wchodzę w tryb ELECTRIC TEST MODE-gdzie maszyna sama sprawdza wszystkie poszczególne napędy,elektrozawory,grzałkę ,młynek etc.wtedy żaden przycisk nie reaguje.Po kolejnym wyłączeniu wyłącznikiem z tyłu ale trzymając przyciski 4 i 6 otrzymuję komunikat LOAD TEST MODE , wtedy po kolei przyciskami od 1 do 8 ręcznie sprawdzam wszystkie urządzenia wewnętrzne.
  Przycisk 1- EV1 ON i EV2 ON. przycisk 2-HEATER, przycisk 3-GRINDER-MŁYNEK, przycisk 4 znowu EV1 ON ,przycisk 5-MOTOR DOWN, przycisk 6 -POMPA. przycisk 7 czyli pokrętło -VAPORIZER ON . Kolejne wyłączenie i włączenie wyłącznikiem z tyłu trzymając razem przyciski 5 i 6 wyskakuje komunikat DISPLAY MODE -wtedy pokrętłem zmieniamy długość wyświetlanego paska a naciskane po kolei przycisku od 1-8 są potwierdzone na wyświetlaczu, BUTTON 1... BUTTON 8, a po czasie wyświetlacz pokazuje ponownie napis ALGEMEINE STORUNG.
  Wszelkie inne próby resetowania maszyny nie dają pozytywnego rezultatu, nie można wejść w ustawienia języka,wyboru funkcji za pomocą przycisku P i pokrętła.
  Mam prośbę o podpowiedź co jeszcze mogę zrobić bądź w czym tkwi przyczyna tych zachowań.
 • #2
  Stach-S12
  Level 10  
  Ze względu na upływający czas i brak możliwości rozwiązania problemu oraz brakiem porad, expres został oddany do serwisu Delonghi.