Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Elitebook 2170p - Product information not valid

23 Lis 2019 15:04 825 16
  • Poziom 11  
    Witajcie,
    Dostałem laptopa HP elitebook 2170p, który nie dawał oznak życia więc idąc najmniejszą linią oporu zakupiłem płytę główną, gdyż wszystko na płycie jest zintegrowane i stwierdziłem, że po wymianie powinno działać. Owszem. Płyta dotarła, ale po kilkukrotnym uruchomieniu jej ponownie, weszła w tryb serwisowy (?) i zaczął mi się wyświetlać komunikat, że brakuje ważnych danych jak Product name, product serial number, Product family, system board CT number. Ponadto podczas włączania mam komunikat w prawym górnym rogu "Manufacturing program mode set 4 of 10".

Zanim do Was napisałem to pogooglowałem trochę w internecie, ale brak już mi pomysłów. Znalazłem narzędzie dosowe hpbq193, ale po jego uruchomieniu w każdym polu pokazują się krzaczki i nawet jeżeli je poprawnie wprowadzę i wyjdę to dane się nie zachowują. Podobnie jest z windowsowym wndmifit. Wpisuję w nim dane i obojętnie czy klikam aby zapisać czy zapisać i zamknąć program serwisowy to komunikat mam pozytywny, że się udało, ale jak uruchamiam program ponownie to dane nie są zapisane. Chciałem użyć programu NbDmiFit, ale dostałem komunikat, żebym uruchomił laptopa w uefi i uruchomił katalog BRAND12. Okey. Uruchamiam laptopa ponownie, wybieram, że chcę zabootować z pliku EFI, wybieram pendrive, katalog BRAND12 i bootx64.efi i mam tylko statyczny kursor w lewym górnym rogu.

program hpset152 odpada, bo mam komunikat "your notebook is not supported".

Pomocy! Nie wiem jak już mam się pozbyć tego komunikatu o brakujących informacjach na temat laptopa.

• Poziom 11  
    @tronic1
    Widziałem ten wątek i pobrałem paczkę, ale to nie rozwiązuje mojego problemu. Po podłączeniu płyty nie wiedziałem o co chodzi z tym "Manufacturing program mode set x of 10" i po 10 odcięciach prądu mi to zniknęło (ale przypomnienie "Product information not valid" pozostało) i czytałem, że podobno umarł w butach. Jednak udało mi się to odblokować i teraz mam 4 of 10, ale nadal nie mogę żadnym narzędziem spod dosa zapisać na nowo danych, a zabootowanie w UEFI z konkretnego pliku efi się nie udaje.

Ale mam jeden pomysł, tylko muszę mieć potwierdzenie. Owszem, mam dostęp do starej płyty i z tego co mi się wydaje to bios jest wyjmowany z podstawki. Czy mogę go wyjąć i włożyć do dobrej płyty? Chyba podobne rozwiązanie bym uzyskał zgrywając bios ze starej płyty i wgrywając na kość od zakupionej.

• Spec od komputerów
    Przekładając kość możesz rozpocząć nowy rozdział zmagań pod tytułem MERegion.
    Uzupełnij dane odpowiednią wersją DMI Toolkit dla tego laptopa.
    W podanym temacie masz chyba stary DMIToolkit. Sprawdź na wersji NbDmiFit-2.06 - najlepiej pod systemem (z katalogu windmifit).
  • Poziom 11  
    @sk1977

Uruchomiłem pod dosem NbDmiFit_2.12 i wyskoczyło mi coś takiego:

HP Elitebook 2170p - Product information not valid HP Elitebook 2170p - Product information not valid

Przypuszczam, że rozwiązaniem może być zabootowanie laptopa w UEFI z pliku EFI, ale tutaj nie wiem o co chodzi, bo jak włączam UEFI w biosie i to bez znaczenia czy UEFI HYBRID [with CSM] czy UEFI NATIVE [without CSM] i wskazuje plik EFI, z którego ma się zabootować, czyli BootX64.efi, to mam tylko migający kursor w lewym górnym rogu i nic się nie dzieje.
  • Poziom 11  
    sk1977
    Pod windowsem wndmifit uruchamia się każdy. Wpisuję dane i te dane nie są zachowywane.

HP Elitebook 2170p - Product information not valid HP Elitebook 2170p - Product information not valid HP Elitebook 2170p - Product information not valid

i to bez znaczenia czy wybiorę "commit only" czy "commit & lock MPM". Uruchamiam ponownie program i nadal mam puste pola. Uruchamiam ponownie laptopa i nadal mam screen z napisem "Product information not valid".
  • Poziom 11  
    @sk1977

Czy jak sprawdzam pod windowsem 64bitowym to mam interesować się tylko 64bitowymi wersjami? Czy na przykład jak nbdmifit [np v2.08] jest w wersji 32 i 64 to mam tylko testować 64bitową? Totalnie zgłupiałem...
  • Spec od monitorów
    HP 2170p to platforma (Wistron Mighty) * (48.4RL01.011))

Dla rozjasnienia co do brakujących nr. seria popatrz Link_ Fix Missing Serial / Product Numbers for HP COMPAQ
    * lub blog Link_ fix-product-information-not

Co do (manufacturing programe mode set 3 of 10) Link
    * dotyczy coprawda ELITEBOOK 8460P

Całe firmware pod Twój laptop z niem. strony HP Link
    * spróbuj strona ukrain. Link

p.s
    Najprościej to wyedytowac ze starego Biosa (HEX edytor) .. wszystkie potrzebne dane
    - ! najpierw z nr. seryjnym (bo to on blokuje .. dalszy cykl startowy)
    Lub z (hp dmi tool) , jest sporo wer. pod model (konkretny pod Twój trzeba znależć) > trzeba próbować .... do oporu
    np. HP CQ61? to HPBQ145.EXE

Pomocny z HP of. strony BIOS Configuration Utility (BCU) (kilka wer. zależnie od rodz. zastosowanego systemu operacyjnego)
    - czytasz plik read_me

dla odtworzenia
    S
    Cytat:
    YSTEM BOARD (00A)
    Product Name
    Product Serial Number
    Product SKU
    System Board CT Number

Czasem z pakietu HP DMI Tool trzeba zastosowac tylko: wndmifit
    :!: dla modeli po 2011 Link
    * nowa wer. Link

** wcześniejsze wer. to CD Amtools ( Link ) .. otem trzeba NbDmifit

Z NbDmiFit 2.12 dla modelu HP 255 g5 pasuje hpbc380.exe
    :idea: To powinno rozjaśnic Link
  • Poziom 11  
    @lisek
    Raczej wiem gdzie jaki numer wpisać.

Co do (manufacturing programe mode set 3 of 10)
    To ten filmik pokazuje tylko jak to wyłączyć. Wiem, że jeżeli 10 razy odłączę prąd od laptopa to komunikat zniknie, ale zniknie także jakakolwiek możliwość zabawy narzędziami, aby zmienić numery. Także to odpada. Raz już tak zrobiłem i udało mi się to odblokować na nowo przy użyciu pliku SMC.bin i przy wyłączonym laptopie przytrzymaniu klawisza windows plus strzałka w dół i strzałka w górę i włączeniu laptopa. Wtedy licznik się resetuje.

czy skoro jak piszesz, HP 2170p to platforma (Wistron Mighty) to w takim razie mam tylko próbować pod dosem plików HPBWxxx.exe?

Skoro CQ61 to HPBQ145.EXE, a co za tym idzie to Quanta to więc nie będzie dla mnie pasowało.

Oczywiście sugeruję się tym co w internecie:

Quanta_Uti_Name=HPBQ174.exe
    Wistron_Uti_Name=HPBW085.exe
    Compal_Uti_Name=HPBC335.exe
    Inventec_Uti_Name=HPBI182.exe
    Flextronics_Uti_Name=HPBFL237.exe
    bNB_Uti_Name=HpSet152.exe
    Foxconn_Uti_Name=HPBFO062.exe
    Pegatron_Uti_Name=HPBP121.exe

HPBC - Compal
    HPBQ - Quanta
    HPBW - Wistron
    HPBI - Inventec
    HPBFO - Foxconn
    HPBF, HPBFL - Flextronics
    HPBP - Pegatron

Dodano po 1 [godziny] 35 [minuty]:

Na dosa zbytnio nie mam co liczyć, bo te narzędzia są za stare jak na tego HP elitebook 2170p.

Udało mi się uruchomić następujące trzy wersje HPBQxxx:
    142 [Jakarda/Tokyo/Rome EEPROM Utility ver 1.4.2 2004/10/27]
    189 [eeprom utility ver 1.8.9 2007/10/25]
    193 [patched eeprom utility ver 1.9.3 2008/04/17]

Niestety te wersje nie są w stanie zapisać zmian, zresztą daty napisania/powstania tych wersji są starsze niż ten laptop. Także pozostaje testowanie wersji spod windowsa. Chociaż każdą kliknąłem i każdej próbowałem i niestety.

Widziałem, że są jeszcze nowsze wersje jak 2.13 czy 2.14, ale niestety ciężko je ściągnać...
  • Poziom 11  
    @lisek
    dzięki za pomoc, z biosem dam znać jutro. Co prawda mam taki prosty programator, ale on się chyba nie nada, ponieważ nóżki układu rozchodzą się na boki, a nie wprost, aby włożyć do mojego programatora. Więc jutro miałbym odpowiedni programator od kolegi.

HP Elitebook 2170p - Product information not valid HP Elitebook 2170p - Product information not valid
  • Poziom 11  
    @lisek
    nie wgrywałem tego biosu od Ciebie, chociaż zapiszę go gdzieś sobie. Zrobiłem kopię biosu ze starej i nowej [zakupionej] płyty. Po zrobieniu kopii śmiało włożyłem bios ze starej do nowej i wszystko ożyło jak trzeba. Nie ma już ani "manufacturing programe mode set 3 of 10)" ani komunikatu na cały ekran "Product information not valid". Nawet nie wiesz jaki jestem szczęśliwy. Punkty poleciały za pomoc :-). Jeżeli trzeba mogę wstawić także bios, który jest teraz wgrany i jest dobry, sprawdzony. Potrzebuję na to godzinki czasu :-)
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Jeżeli trzeba mogę wstawić także bios, który jest teraz wgrany i jest dobry, sprawdzony.

Wstaw zawsze się przyda, porównam ze swoim.