Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Lenovo Y580 - Jak rozjaśnić czarny ekran bez klawisza fn

Auditorek 23 Nov 2019 15:23 519 7
    Auditorek
    Level 3  
    Witajcie, proszę poradźcie ziomeczki. Zmniejszyłem jasność ekranu za pomocą klawisza funkcyjnego do 0%. Jednak teraz nie mogę rozjaśnić go w ten sam sposób gdyż jeden z klawiszy (górna strzałka) nie działa. Po zrestartowaniu wyświetla się napis lenovo i mam możliwość włączenia Biosa. Następnie ekran gaśnie.

Dzięki!
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    beatom
    Level 34  
    Smiem watpic, ze zmniejszenie jasnosci do minimum ( 0% ) wygasi ekran calkowicie. Raczej kolega cos innego narozrabial.Prosze podlaczyc zewnetrzna klawiature i monitor i opisac sytuacje po tym zabiegu.
    Mozna tez wymienic klawiature lokalna - ceny za ten podzespol nie sa chyba kosmiczne, tak?
    Auditorek
    Level 3  
    Zgadza się ekran wygasił się całkowicie. Natomiast po uruchomieniu systemu na ekranie mimo wszystko widoczny jest napis "lenovo" i jest możliwe włączenie BIOS'a. W takim razie będę musiał dokupić nie działający klawisz, lub podpiąć zewnetrzną klawiaturę. Dziękuję za podpowiedź! Jeśli mimo wszystko jest jeszcze inny sposób proszę śmiało pisać.
    beatom
    Level 34  
    Napisalem, ze 'smiem watpic'.
    Prawdopodobnie wcisnales kombinacje klawiszy przelaczajaca laptopa na ekran zewnetrzny. Chyba Fn+F3.
    Auditorek
    Level 3  
    Niestety wcisnąłem kombinacje klawiszy fn+strzalka w dół, która odpowiada za zmniejszenie jasności. Choć próbowałem i tą kombinacje, bez skutku.
  • Helpful post
    RADU23
    Moderator of Computers service
    Auditorek wrote:
    Zmniejszyłem jasność ekranu za pomocą klawisza funkcyjnego do 0%.

Do zera nie zmniejszy kolega systemowo podświetlenia. Przyciemni jedynie do pewnych %.
    Spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym.
    Auditorek
    Level 3  
    Znalazłem kilka sposób uruchamiania awaryjnego jednak opierają się one na dostępie do ekranu. Jest sposób uruchomienia awaryjnego w mojej sytuacji?
    Auditorek
    Level 3  
    RADU23 wrote:
    Auditorek wrote:
    Zmniejszyłem jasność ekranu za pomocą klawisza funkcyjnego do 0%.

Do zera nie zmniejszy kolega systemowo podświetlenia. Przyciemni jedynie do pewnych %.

Zrozumiałem to kiedy poświeciłem latarką z bliska w ekran. Było widać wszystko. Dzięki! Temat rozwiązany.