Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Golf 1.6 Automat - Wycieki oleju ze skrzyni biegów

marcinelektryk 23 Nov 2019 19:46 2352 5
 • #1
  marcinelektryk
  Level 5  
  Witam,
  Jestem posiadaczem Golfa IV ze skrzynią AG4 FDH, przebieg 183 tyś. Skrzynia od ponad roku miała delikatny wyciek oleju w miejscu połączenia z silnikiem, po nocy była plamka wielkości ok. 1cm na betonie, olej był wymieniony przy ok 170 tyś. Niestety sytuacja się pogorszyła, teraz po postoju jest plama wielkości 5-7 cm oraz druga pod wyjściem lewej półosi, po zapachu ewidentnie olej przekładniowy. Martwi mnie to gdyż obecnie mieszkam w Niemczech i na święta chcę jechać do Polski ponad 1200 km w jedną stronę i mam duże obawy czy nawet po uzupełnieniu ubytków to auto dojedzie... Mam doświadczenie w mechanice samochodowej ale z ASB niestety żadnego, w teorii wiem jak działa ale nic poza tym. W związku z tym mam kilka pytań do kogoś obeznanego w temacie:
  1. Czy taki duży wyciek oleju między skrzynią a silnikiem może być spowodowany tylko uszczelniaczem na wejściu konwertera w pompę oleju i wymiana załatwi sprawę czy raczej to objaw poważniejszej awarii?
  2. Czy duży wyciek oleju przy półosi to też tylko sprawa uszczelniacza czy może np. łożyskowania mechanizmu różnicowego?
  Skrzynia pracuje normalnie, zmienia biegi dość płynnie, nie ma błędów, jedynie co zauważyłem, to że szumi na 1 biegu i przy ruszaniu pod górę na skręconych kołach słychać mocne buczenie z okolic skrzyni. Nie wiem czy opłaca mi się wymieniać te uszczelnienia czy może cała skrzynia jest do remontu/ wymiany?
  Byłbym bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź bo czas nagli, do świąt niecały miesiąc.
  Mam możliwość kupić skrzynie DTB z przebiegiem 98 tyś. za 180 Euro ale nie mam pojęcia czy jest zamienna z moją, czy ma ktoś może jakieś informacje o zamienności poszczególnych skrzyń?
 • #2
  romuald-f
  A/T specialist
  Proszę podać rocznik pojazdu, jaki silnik (benzyna czy Diesel), pojemność silnika.
 • #3
  marcinelektryk
  Level 5  
  Rocznik 2001, silnik benzyna 1,6 AVU
 • #4
  romuald-f
  A/T specialist
  Niestety pojawia się tylko jedna skrzynia. FDH możesz zastąpić skrzynią FDG. VW Golf 1.6 Automat - Wycieki oleju ze skrzyni biegów

  Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

  W zestawieniu znalazłem w jakim modelu montowana była skrzynia o symbolu DTB. VW Golf 1.6 Automat - Wycieki oleju ze skrzyni biegów
 • #5
  marcinelektryk
  Level 5  
  Znalazłem jeszcze coś takiego VW Golf 1.6 Automat - Wycieki oleju ze skrzyni biegów
  Nie rozumiem tego do końca gdyż np. przy silniku AVU, który mam, występuje skrzynia FDH, którą mam oraz DUU, natomiast przy silniku AEH występuje FDH, DUU, DTB, ECT, DLP, DNZ, ELX, ERQ, ESB, ESH, ESE, ESJ. Natomiast FDG występuje przy silniku 2.0 85kW. Dlaczego przy jednym silniku jest 12 skrzyń zgodnych i przy drugim tylko 2 z nich?
 • #6
  marcinelektryk
  Level 5  
  Pomijając sprawę dopasowania, czy jest sens uszczelniać tę starą? Czy lepiej szukać coś innego?