Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak dźwięku na linux deepin

Vertonosky 23 Nov 2019 20:50 711 2
    Vertonosky
    Level 4  
    Hej, wie ktoś jak zaktualizować sterowniki audio w linux deepin? Pobierając ze strony producenta wywala błąd o nieobsługiwanym typie archiwum
    RitterX
    Level 39  
    To musi być paczka dedykowana dla danej dystrybucji. Odpowiednio zbudowany pakiet. Deepin jest oparty na Debianie tym samym musisz poszukać paczek z rozszerzeniem .deb w repozytorium Debiana.
    Jaką masz kartę dźwiękową w komputerze? Potrafisz sprawdzić jakie moduły zostały załadowane?
    W terminalu wpisujesz:

lsmod

i powinno wyświetlić nazwy tego co jest załadowane, szukaj linijek gdzie występuje snd.

U mnie jest coś takiego i dźwięk działa:

snd_hda_codec 122880 4 snd_hda_codec_generic,snd_hda_codec_hdmi,snd_hda_intel,snd_hda_codec_realtek

Jak widzisz karta to Realtek.

Jak to masz to możesz nie mieć skonfigurowanej ALSA czyli linuxowego dźwięku.
    To także da się zrobić w terminalu. Zapewne będzie potrzebne sudo .
    Do konfiguracji wpisujesz w terminalu:

alsamixer

Wyświetla się menu, za pomocą klawisza F6 możesz otworzyć okienko z wyborem karty. Wybierz taką, która ma dużo słupków pod spodem do regulacji dźwięku.
    Możesz kursorami na tych słupkach ustawić domyślne poziomy dźwięku. Następnie wychodzisz z alsamixer i w terminalu wpisujesz:

alsactl store

by zapamiętał ustawienia.
    Vertonosky
    Level 4  
    Karta ALC 887
    snd_hda_codec_hdmi 49152 1
    snd_hda_codec_realtek 98304 1
    snd_hda_codec_generic 73728 1 snd_hda_codec_realtek
    snd_hda_intel 40960 8
    snd_hda_codec 126976 4 snd_hda_intel,snd_hda_codec_hdmi,snd_hda_codec_generic,snd_hda_codec_realtek
    snd_hda_core 81920 5 snd_hda_intel,snd_hda_codec,snd_hda_codec_hdmi,snd_hda_codec_generic,snd_hda_codec_realtek
    snd_hwdep 20480 1 snd_hda_codec

w asmixer się bawiłem ale to nie działa
    Z tego co sprawdzałem to nie mam w ogóle pakietu alsa

Dodano po 3 [minuty]:

Dobra nie ważne już problem rozwiazany