Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Panasonic TX-P50VT20 - Zabiłem go - naprawa EEPROM

24 Lis 2019 00:12 783 13
  • Poziom 11  
    Witam. Ostatnio naczytałem się o dodatkowych możliwościach na jakimś angielskim forum i postanowiłem, że spróbuje u siebie. Ustawienie miało odblokować dodatkowe opcje w menu. Zmieniłem wartość EEPROM(peaks) we wbudowanym hex edytorze. Panasonic TX-P50VT20 - Zabiłem go - naprawa EEPROM

Przez swoją naiwność ubiłem świetny telewizor...
    Da się go jakoś naprawić? W chwili obecnej telewizor się włącza i jest czarny ekran. Podobno przez i2c można programować eeprom przez złącze serwisowe przy pomocy arduino. Proszę o pomoc i dziękuje.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    1.To zdjęcie jest z twojego tv?
    2.Który parametr zmieniłeś?
    I no może trochę się czepiam ale nie i2s tylko i2c.
  • Pomocny post

Poziom 27  
    W tej sytuacji to widzę ponownie zaprogramować pamięć ale po za płytą / programatorem/. Trzeba sprawdzić czy w naszej bazie są wsady.
  • Poziom 11  
    Wiadomo która to pamięć? To jest ta sama płyta co ma złącze serwisowe i2c tak? Jest w ogóle jakaś instrukcja serwisowa do tego tv? Na elektrodzie nie znalazłem, na scriptbd znalazłem, ale nie jest ona tak szczegółowa.
  • Pomocny post

Poziom 27  
    Pamięć jest zawsze w pobliżu procesora. Podaj symbol płyty.
  • Spec od monitorów
    Ta płyta
    MAIN BOARD FOR PANASONIC TX-P50X50B 50" PLASMA TV TNPH1002 1 A TXN/A1SZUB
    Panasonic TX-P50VT20 - Zabiłem go - naprawa EEPROM Panasonic TX-P50VT20 - Zabiłem go - naprawa EEPROM Panasonic TX-P50VT20 - Zabiłem go - naprawa EEPROM Panasonic TX-P50VT20 - Zabiłem go - naprawa EEPROM
  • Spec od monitorów
    TNPH0844 1A to opis "gołej" płyty drukowanej, po dodaniu elementów stosowano w modelach 50-- 65"

:idea: szukaj stickera z napisem TXN.....
    - zalezy od zastosowanej matrycy i bogactwa w wyposażeniu

TX-PR50VT20 MAIN AV BOARD TNPH0844 1A
    ** np. TXN/A1LBUB BB/ TXNA1LBUB
  • Poziom 11  
    Dobrze, a nie prosciej bedzie przeprogramowac ten układ? Nie ma nikogo w okolicy legnicy kto byłby w stanie sczytać EEPROM z tej płytki? Albo sczytać samą linie 40 i podmienic? Moze ja nawet bym dał rade zrobic prosty programator na arduino tylko nie wiem która kość to EEPROM (peaks).

Ta z aliexpress ma oznaczenie TNPH0844 BC i jest do modelu TX-P50VT20C a mój to TX-P50VT20E (E to chyba ze na rynek europejski). Znalazlem w polsce za 150 zł do modelu takiego jak mój ale ma oznaczenia TNPH0844 2A a moja jest 1A i ten kod ma TXN/A1NCUE, identycznej jak moja nie moge znaleźć... Może ta podejdzie? Ktos wymienial z forumowiczów tą płytę?