Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co nie podoba Ci się na elektroda.pl?

And! 13 Dec 2019 23:44 23601 556
Optex
    khoam
    Level 41  
    retrofood wrote:
    A jakby tak odnieść ilość skarg do liczby postów czy tematów, to ile procent otrzymamy? I wiem, że nawet zero zero zero jeden, to o ten jeden za dużo, ale nie łudźmy się, raj będzie dopiero po śmierci, na ziemi go nie ma i nie będzie.

Dobre podsumowanie dyskusji. Elektroda się nie zmieni dopóki nie powstanie realna konkurencja dla niej - trudno więc winić o obecny stan Forum tylko i wyłącznie administratorów czy moderatorów. Nie ma po prostu punktu odniesienia i nie ma przysłowiowego "bata" do konstruktywnych działań. Osobiście szczerze wątpię w to, że nastąpią jakieś istotne zmiany w funkcjonowaniu Forum i nie mam o to pretensji do nikogo. W końcu udzielanie się na Forum nie jest obowiązkowe.

P.S. W trakcie pisania tego posta, na przeciwko mojego domu pali się dom sąsiada. Na szczęście lokatorzy byli nieobecni. Strażacy robią, co mogą i ogólnie jest panika na osiedlu. To są ważne i tragiczne rzeczy w życiu ludzi, a nie "walka" z jakimiś układami RK na elektrodzie. Zła karma zawsze wraca do źródła, nie ma sensu dawać się ponosić emocjom.
  • Optex
    retrofood
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Piottr242 wrote:
    ^^
    Statystyka statystyką, ale od dawna powiadają, że łyżka dziegciu psuje beczkę miodu ;-)

Wszystko się zgadza, ale ponieważ tego dziegciu nie da się całkowicie wyrugować, a przynajmniej nikomu i nigdzie się to dotychczas nie udało, to spróbujmy ustalić czy ten rzeczywisty miód daje się (z taką ilością dziegciu) jeszcze wypić.
    Bo według mnie to nie moderatorzy są problemem elektrody, ani też sposoby moderowania i quasi - konflikty na linii starzy modzi - starzy wyjadacze forumowi. Problemem jest to, że nowi, młodzi ludzie trafiają na to forum dopiero wtedy, gdy na Facebooku w grupach tematycznych nie znajdują odpowiedzi na swoje problemy. I tu jakąś tam odpowiedź otrzymują, ale ona wcale nie powoduje zmiany modelu ich zachowań. I nieważne czy ta odpowiedź jest pełna, wyczerpująca, czy tylko zahaczająca o rozwiązanie. To nie ma większego znaczenia. Oni i tak tu nie zostają. Nie widzą potrzeby rezygnowania z ble, ble na Facebooku, a na więcej wysiłku szkoda im czasu. Ich życie toczy się innymi drogami i tego nie zmienimy.
    Kamil pewnie ma statystyki ile z osób, które załóżmy zarejestrowały się w 2019 roku, napisało więcej niż 50 postów. Albo 20 postów. Które pisały coś więcej niż tylko w jednym, założonym przez siebie temacie. Jak to się zmieniało na przestrzeni lat.
    Statystyki to ważna sprawa, dobrze jest je przeanalizować.
  • Optex
    spec220
    Level 25  
    retrofood wrote:
    Problemem jest to, że nowi, młodzi ludzie trafiają na to forum dopiero wtedy, gdy na Facebooku w grupach tematycznych nie znajdują odpowiedzi na swoje problemy. I tu jakąś tam odpowiedź otrzymują, ale ona wcale nie powoduje zmiany modelu ich zachowań. I nieważne czy ta odpowiedź jest pełna, wyczerpująca, czy tylko zahaczająca o rozwiązanie. To nie ma większego znaczenia. Oni i tak tu nie zostają. Nie widzą potrzeby rezygnowania z ble, ble na Facebooku, a na więcej wysiłku szkoda im czasu. Ich życie toczy się innymi drogami i tego nie zmienimy.
    Kamil pewnie ma statystyki ile z osób, które załóżmy zarejestrowały się w 2019 roku, napisało więcej niż 50 postów. Albo 20 postów. Które pisały coś więcej niż tylko w jednym, założonym przez siebie temacie. Jak to się zmieniało na przestrzeni lat.
    Statystyki to ważna sprawa, dobrze jest je przeanalizować.

FB jest dobry jak jesteś młody (osobiście swojego czasu też miałem), później samo przechodzi i szukasz portali gdzie znajdziesz swoje zainteresowanie w rzeczach które Ciebie ciekawią bądź interesują, niestety fakt jest taki, że portalowe nawyki często zostają i trudno je zmienić, a w szczególności trudno u nowych użytkowników.
    O ile ktoś nie zaznał bata za młodu, później nie da sobie przyłożyć bez względu na to czyja jest racja.
    ta_tar
    Level 38  
    A wystarczyło by aby nick był bezosobowy jeżeli już chcemy coś ukryć.
    And!
    Admin of Design group
    Proszę o uszanowanie czasu gulson analizującego ten temat.
    Jeżeli temat ma pozostać otwarty i być podstawą do wprowadzania ew. zmian na elektroda.pl to zadbajmy o zwięzłość i wartość wypowiedzi...
    gulson
    System Administrator
    Cały czas analizuję ten temat. Może też napiszę, co mi się tutaj nie podoba. Nie podobają mi się dyskusje nie na temat oraz kłótnie, kiedy trzeba ustalić coś ważnego.
    Przecież wszyscy gramy do jednej bramki. Dopiszę to do długiej listy nad którą trzeba się pochylić.

Utworzę osobny temat z zaprezentowanymi wnioskami i moimi odpowiedziami i ruszymy ponownie po przerwie świątecznej.
    gulson
    System Administrator
    Dziękuję za wszystkie opinie! Odpowiedź miałem przygotowaną już 2 lata temu, ale chciałem, jak najwięcej zrealizować z przesłanych uwag. Niektóre rzeczy udało się zrealizować, większość ciągle czeka. Dłużej nie będę czekał z publikacją odpowiedzi na opinie. Poniżej przedstawiam bardzo długi post, starający się ustosunkować do Waszych uwag. Temat odblokuję i odpowiadam, bo tylko wtedy każdy dostanie powiadomienie. W zasadzie jesteśmy w nowej rzeczywistości, bo w momencie jak powstał ten temat, jeszcze nikt nie słyszał o plandemii, która już wtedy pukała do nas.

Przygotowałem zestawienie wprowadzając swoje numerowanie, starałem się nic nie pominąć, ciężko było mi się jedynie odnieść do rzeczy zbyt ogólnych.

Winylov wrote:
    Nowa opcja przeglądania zdjęć poprzez galerię?, strasznie długo ładuje zdjęcia. zwłaszcza gdy jest ich więcej i są w dużej rozdzielczości. Czasami to nawet odpuszczam sobie ich przeglądanie. Lepiej było po staremu (po jednym). Pozdrawiam

1. Od paru dni zdjęcia JPG są zmniejszane na siłę do wielkości 1200px. Powoduje to spadek rozmiaru zdjęcia z 3MB do 125kB. Podgląd zdjęć w przypadku nowych postów będzie działać bardzo szybko. Starych zdjęć nie konwertowałem.

Mobali wrote:
    Język. Czyli to, że nie zawsze przykłada się należytą staranność do edycji publikowanych postów. Niestety, nie wszyscy stosują się do podstawowych zasad gramatyki i ortografii, a część użytkowników wręcz notorycznie neguje istnienie polskich znaków czy nazw własnych. Kolejną kwestią jest szacunek dla wzorów, jednostek i wielkości fizycznych. Niby drobnostka, ale według mnie radykalnie rzutująca na poziom całego serwisu.

2. Tutaj mogą pomóc sami użytkownicy, jest opcja popraw błędy w pisownii, dzięki temu możemy zaproponować nową treść postu, a moderator ją zaakceptuje.

Mobali wrote:
    2. Brak "żłobka", czyli miejsca w którym nowi użytkownicy będą mogli "dotrzeć się" przed dołączeniem do dyskusji, szczególnie tych o wysokim poziomie merytorycznym. Niestety, niska bariera punktów wystarczających do założenia tematu chyba nie załatwia sprawy. W efekcie wiele wątków jest "zepsutych" przez wypowiedzi mające się nijak do poziomu i zwyczajów panujących na Elektrodzie. Bez trudu da się znaleźć wpisy tak mierne, że pasują raczej do "pudelkowych" portali.

3. Masz rację, przydałoby się miejsce, gdzie nowi użytkownicy mogliby powoli zapoznawać się z forum przed dołączeniem do głównych dyskusji. Pomysł zapisuję.

Mobali wrote:
    3. Brak dobrych pomysłów na wykorzystywanie posiadanych punktów. W miarę stażu dorobek przyrasta i... To chyba wciąż nie do końca wykorzystany potencjał tego Forum.

4. Zgadzam się, brak pomysłów, może ktoś na coś wpadnie. Co jakiś czas wrzucam drobne upominki do zamówienia, ale to za mało. Może inne usługi? Sklepik został przez ostatnie miesiące trochę wzbogacony.

Mobali wrote:
    4. Kryptoreklama. Chyba każdy wie co mam na myśli. Szczególnie męczą mnie niejawne próby forsowania pewnych konkretnych produktów i rozwiązań - to kolejny kamyczek do ogródka moderatorów?

5. Dodałbym tutaj marketing szeptany, który jest bardzo trudno wykryć. Często tylko dzięki Waszym raportom się udaje.

Mobali wrote:
    5. Po namyśle dodałem jeszcze powiadomienia. Chyba to jakaś awaria Forum, bo temat w którym raz napisze się cokolwiek, jest uporczywie przypominany - mimo odznaczenia śledzenia. Przy kilku wątkach można więc zostać dosłownie zasypanym powiadomieniami. W drugą stronę niestety nie działa - tematy jedynie śledzone nie są przypominane. Może da się coś poprawić?

Rezystor240 wrote:
    Przede wszystkim powiadomienia do tematu, który to został wydzielony z jakiegoś wątku. To jest bardzo drażniące, dostaje powiadomienia nawet po odhaczeniu śledzenia tematu. Coś co mnie zupełnie nie interesuje.

krzbor wrote:
    Wyłączyłem śledzenie, ale nic nie pomaga, jestem informowany o nowych wpisach, a mnie to już kompletnie nie interesuje.

krisRaba wrote:
    Jako minus mogę powtórzyć za kimś, że z niektórych tematów nie da się wypisać.

6. Po otrzymaniu tylu negatywnych opinii powiadomienia od razu zmieniono: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18344593#18344593

GanzConrad wrote:
    2. - dodam od siebie : cały czas spadający poziom merytoryczny wypowiedzi. Mam wrażenie, że forum idzie w kierunku ilości kliknięć, wiecznego zwiększania ilości użytkowników i na siłę bycia "przyjaznym" dla wszystkich, więc wątki/posty, które jeszcze nie dawno wpadłyby do kosza, dziś są tolerowane.

7. Zgadzam się, z drugiej strony są jednak opinie, że za bardzo jest wszystko wycinane. Może pomysł z testem przed napisaniem nowego tematu?

Janusz_kk wrote:
    Brakuje mi wątkowania (jak w usnecie) tematów w dyskusji, ale to jest wada wszystkich forów zrobionych na płaskim schemacie, przez to źle się czyta, bo nie wiadomo do kogo jest odpowiedź bez cytowania.

8. Zostanie wprowadzony jeden poziom zagłębienia. Nie będzie to co prawda drzewko, ale jeden poziom zagłębienia.

PITERRR wrote:
    @And! Nie podoba mi się że tyle tematów jest nie usuniętych w Kosz Archiwum. Zajmuje tylko bardzo dużo pojemności na serwerze a i tak nikt nie może tam nic dopisać. Powinien być opróżniany przynajmniej raz w roku. Tematy są nawet z 2002r.

9. Masz rację, tematy z Kosz Archiwum trzeba zredukować.

And! wrote:
    @Piottr242 reaktywacja długo nie używanych kont to dziwna sprawa, @gulson może to jakieś przejęcie konta?

10. Nie ma przejęć kont, konta są rejestrowane po prostu, czasami na zapas. Jak komuś się przypomina to z niego korzysta, aby niestety czasami trochę potrollować.

krzbor wrote:
    Jednak pod niektórymi projektami przeczytałem komentarze w stylu: co to za DIY - włożył gotowy moduł do gotowej obudowy i zgarnął punkty. Postanowiłem zaniechać moich działań.

11. Jest to bardzo złe zjawiska i dopilnuję, aby takie wiadomości były eliminowane z forum. Są to przeważnie "spece" (jeśli można ich tak w ogóle nazwać), którzy niewiele pokazali a krytykują.

kotbury wrote:
    Mam nadzieję że osobom decyzyjnym nie przyjdzie do głowy wprowadzić tej nowoczesności permanentnie.

12. Nie ma takich planów. Powiedzmy, że nie miałem dużego wpływu na zmianę wyglądu. Zdawałem sobie sprawę, że trzeba wygląd unowocześnić, ale poszło to trochę w innym kierunku. Priorytetem powinno być wprowadzenie na nowym wyglądzie kolorków np. zielonego i nocnego trybu. Jest to dość trudne, bo nowy wygląd, który miał być nowoczesny nie został do tego przygotowany. Przez to w ogóle nie nalegam nikogo na zmianę wyglądu, korzystasz z tego, który Ci pasuje. Nie ukrywam jednak, że prace nad nowymi rzeczami poszłyby mocniej do przodu, gdyby jednak był jeden wygląd (1,5x szybciej).

sad_madman wrote:
    Przy okazji mam pytanie - dlaczego, jak szuka się czegoś w google to po kliknięciu jestem przekierowywany do wyszukiwarki elektrody a nie bezpośrednio do szukanego tematu gdzie szukana fraza została wyszukana ?

13. Tak decyduje algorytm Google. Prawdopodobnie słowa, jakie wpisałeś pojawiły się częściej na podstronie z wyszukiwarką (która agreguje setki tematów) niż w jednym temacie.

khoam wrote:
    1. Błędy ortograficzne/gramatyczne powinny być w pierwszej kolejności "karane" np. odjęciem 2 pkt., a dopiero w dalszej kolejności "nagradzane" ich poprawienie.

khoam wrote:
    2. Brak mechanizmu odejmowania punktów po skierowaniu przez moderatora postu do kosza. Jest to tym bardziej niezrozumiałe, że w wypadku "samokrytyki" użytkownika

khoam wrote:
    3. Ośmieszanie postów początkującego użytkownika na Forum powinno być bezwzględnie i surowo "nagradzane" np. odjęciem 100 pkt.

14. Masz rację, ale prowadzenie postępowań reklamacyjnych na zabrane punkty i udowadnianie błędów spowoduje, że będzie to zabierać dużo czasu. W tym momencie nikt nie będzie w stanie tego obsłużyć, ale punkty minusowe powinny być kiedyś wprowadzone. Kiedy został wprowadzony system punktowy to miał za zadanie tylko motywować użytkowników, nie stanowił on systemu kar i ocen użytkownika.

khoam wrote:
    5. Narastające dublowanie kont przez różnej maści trolli nie jest tylko "znakiem czasu", ale wynika również ze słabego systemu weryfikacji tożsamości użytkownika na Forum - praktycznie nie zmienił się on od ponad dekady, a technologie w tym zakresie znacznie się rozwinęły.

15. Zostaną wprowadzone dwie rzeczy: rejestracja i logowanie przez uwierzytelnione konta Google (sam Google jest w tym dość dobry) oraz, aby pisać na forum trzeba będzie podać numer telefonu, na który przyjdzie SMS z kodem. Inną metodą uwierzytelnienia będzie, że ktoś za Ciebie poświadczy (ale to w późniejszym okresie). Edit: Rejestracja i logowanie przez Google już wprowadzono.

khoam wrote:
    6. Posty moderatorów, zamieszczane w trybie użytkownika są "nietykalne", bez względu na ich poziom merytoryczny lub brak poziomu w ogóle.

16. Moderator, jak każdy zwykły użytkownik może się wypowiadać na forum i mieć swoje zdanie. Nie może naruszać regulaminu forum.

khoam wrote:
    7. Proponuję utworzyć nowy dział o nazwie "W oparach z lutownicy", gdzie będą przenoszone wszelkie posty dotyczące np. brykietowania opon

17. W tym momencie powinien wystarczyć Na pograniczu nauki, odnośnie punktów ujemnych, na razie nie mogę ich wprowadzić. Kiedy został wprowadzony system punktowy to miał za zadanie tylko motywować użytkowników, nie stanowił on systemu kar i ocen użytkownika.

khoam wrote:
    8. Proponuję zamknąć sklep z gadżetami w obecnej formie. Zamiast tego umożliwić przyznawanie kuponów uprawniających do zniżek w

18. To mógłby być dobry pomysł, bo całość odbywałaby się drogą elektroniczną. Przy rosnących cenach przesyłek miałoby to uzasadnienie, użytkownik mógłby otrzymać zdecydowanie więcej (większa wartość upominku). Z tymże samego sklepu bym nie zamykał a faktycznie go wypełnił samymi gadżetami z logo elektroda. Wszyscy byliby zadowoleni - te osoby, co liczą na coś wartościowego poza elektrodą i osoby, co chciałaby otrzymać coś związane z elektroda. Niestety sklepik z drobnymi upominkami zabiły koszty przesyłki. Już teraz część jest realizowana listem zwykłym. Edit: Sklepik został ostatnio znacznie wzbogacony, także o zestaw podstawowy.

krisRaba wrote:
    W nowej szacie w wersji mobilnej po wejściu w Moje posty nie ma informacji o ilości odwiedzin. Trzeba się przełączyć w tryb pełny

19. Dzięki, zostanie to sprawdzone.

Daniel_GSM wrote:
    Chcąc zadać pytanie na elektroda.pl musisz być profesjonalistą, posługiwać się ściśle profesjonalnym i technicznym językiem a najlepiej jeśli zadając pytanie znasz na nie odpowiedź.
    Ot taką mam opinię o Elektrodzie a najgorsze jest to, że nie tylko ja

20. Tutaj wiele zależy od społeczności.
    krisRaba wrote:
    Pani Kasia, z zawodu fryzjerka zwierząt futerkowych, zauważyła, że przestało działać jej ładowanie, zmieniała już ładowarkę i kabel, czyli to nie to. Co jej poradzisz?

20. I tutaj z pomocą mogłaby przyjść baza usługobiorców znajdujących się w pobliżu Pani Kasi. Stąd Pani Kasia nie zadawałaby pytania na forum, a po prostu otrzymywał kontakt do najbliższego fachowca.

OldSkull wrote:

Zamykanie tematów: nie rozumiem po co? Potem jak ktoś ma bardzo podobny problem, a użył funkcji "szukaj" to musi tworzyć nowy temat. I potem ten jest zamykany i znowu. Po kilku latach zamiast mieć 1-2 tematy z kompletnym rozwiązaniem problemu, mamy różne odpowiedzi rozrzucone po kilkunastu-kilkudziesięciu tematach.

21. Jestem zdania, że tematy nie powinny być zamykane i nawet jak użytkownik po 10 latach coś dopisze związenego z problemem to powinno to pozostawać, aby wszystko dotyczące danego sprzętu i problemu było w jednym miejscu. Jest to w tym momencie najlepsze rozwiązania do czasu opracowania jakiegoś lepszego systemu znajdywania i pokazywania podobnych tematów z którymi warto się jeszcze zapoznać.

speedy9 wrote:
    Mi się zawsze nie podobało kasowanie tematów, zwłaszcza tych, które już mają jakieś odpowiedzi, bo zostały zamieszczone w złym dziale forum.

22. Zgadzam się, że to był powód prozaiczny, ale stosowany w latach 2010-2014. Obecnie nie jest. Mało tego, zauważyłem, że sporo tematów w Kosz Archiwum jest ciągle odwiedzanych przez użytkowników. Niektóre tematy zostały usunięte z tego powodu "niewłaściwy dział", takie tematy staram się teraz przeczytać czy mają sens i przywracać do właściwego miejsca. Na szczęście można je przywrócić i nie zginęły.

^ToM^ wrote:
    Najgorsze jest przenoszenie wątków lub zamykanie wątków w dziale HP. Przykładowo założysz sobie wątek w HP o wykręcaniu świec zapłonowych, ale na wesoło, to albo ci go zamkną albo przeniosą do działu samochodowego.

23. Specyfika HydePark jest taka, aby były tam poruszane tematy bardziej frywolne i rozrywkowe. Nie wiem czy wątek techniczny o wykręcaniu świec zapłonowych nadaje się do tego miejsca. Ciężko się jednak analizuje, bez zobaczenia tego tematu.

^ToM^ wrote:
    Przykładowo ostatnio z nieznanych mi powodów został zamknięty wątek w HP o paliwach alternatywnych z opon. Zrobiło się już całkiem naukowo i... wątek został zamknięty.

24. Ciężko się odnieść bez linka do tematu. Może być problem z racji ogromnej ilości raportów niezadowolonych użytkowników i kontrowersji samego tematu. Co prawda dyskutowanie o paleniu opon nie jest prawnie zabronione, ale pewne tematy bardzo kontrowersyjne dla społeczności forum są blokowane.

Powers58 wrote:
    Nie podoba mi się że jak wchodzę w zakładkę "Moje posty" nie ma tam żadnego odnośnika aby stworzyć nowy post.

25. Myślę, że można wyprowadzić. Problemem jest to, że taki temat będzie zakładany w Poczekalni, bo nie zostało zdefiniowane forum, gdzie temat ma zostać założony. Dopiero jak wejdziemy do forum to wtedy założymy w właściwym miejscu.

trol.six wrote:
    "poszukaj sobie w google"

Google chyba filtruje od jakiegoś czasu takie wynalazki.

26. Sam również zacząłem filtrować takie wynalazki i część tematów otrzymała status "nie indeksuj".

trol.six wrote:
    Tzn: tekst w blokach code mam niewyrównany, co ciekawe jak się wyloguje to są wyrównane.

27. Czy mógłbyś mi prywatnie wysłać link lub screenshot, gdzie taki problem występuje.

tzok wrote:
    Zatem chcemy być (1) zamkniętym forum dla branżowych specjalistów, (2) darmowym helpdeskiem dla "noobów", czy (3) portalem skupiającym amatorskich twórców (takim wirtualnym makerspace'm) oraz amatorów elektroniki retro?

28. Chciałbym, aby to było miejsce dla 1 i 3. Uważam, że 3 to najlepsze rozwiązanie dla publicznego forum. Numer 1 oznacza, że część miejsc będzie zamknięta, osoba może nawet nie będzie tam musiała pomagać, a otrzymywać komplet informacji i usług ułatwiających jej pracę i życie zawodowe.

kris8888 wrote:
    Przeszkadza mi trochę to, że zaglądając do jakiegoś wątku (na urządzeniu mobilnym, ale komputerze chyba też tak jest) z automatu jestem zawsze kierowany do ostatniego wpisu w danym wątku. W efekcie tego, żeby się dowiedzieć na czym polegał problem autora i jakie były wcześniejsze wpisy, muszę i tak przewijać wątek do samego początku. Może da się to jakoś zmienić indywidualnie w ustawieniach ale nie znalazłem.

29. To bardzo dziwne. Ale zależy, gdzie klikasz. Jeśli wchodzisz do danego forum i klikasz na tytuł tematu to zawsze zaczynasz od początku. Jeśli natomiast klikasz w boksach "Ostatnie posty" czy "Odpowiedzi na twoje posty" to zawsze jesteś kierowany, zgodnie z nazwą, do ostatniego postu.

unitrax wrote:
    Moderatorów tego portalu powinno się wybierać na kadencje max 2 lat i po tym okresie powinno być głosowanie, niektórym władza wyraźnie szkodzi.

30. Nie tak dawno prowadzona była rekrutacja do działu Na wesoło. Osób zainteresowanym bezpłatną pracą (bo jest to ciężka praca) nie było zbyt wiele. W pozostałych miejscach mogłoby być jeszcze trudniej, bo dany moderator powinien być fachowcem, znać się na tym, o czym ludzie w ogóle piszą. Dodatkowo powinien posiadać dobre umiejętności miękkie do pracy z ludźmi. Będę teraz poszukiwał osób do sekcji Audio, zobaczymy, przewiduję "ogromne" zainteresowanie.
    Natomiast w przeszłości, w szczególności w latach 2010-2016 byli różni moderatorzy, którzy nie mieli łatwego charakteru. Teraz niestety ta kiepska opinia się ciągnie.

unitrax wrote:
    Rola niektorych nabijaczy postów sprowadza sie do "sprawdz w google" nic nie wnoszą.

31. Takie wiadomości są usuwane a użytkownicy otrzymując ostrzeżenia.

unitrax wrote:
    Wasza strona po prostu odstrasza użytkowników a główna wina leży po stronie moderacji, która zapewne mnie zbanuje za ten wpis.

32. Jak widzisz dalej masz konto aktywne.

Novile wrote:
    I jakież było moje zdziwienie, gdy jeden z Modów( bo pisałem do trzech Modów) bezczelnie mi odmówił.

33. Nie znam całej sytuacji i kiedy to wystąpiło, ale może mieć też wpływ fakt otrzymania ostatnio ostrzeżenia (dosłownie 2 miesiące temu). Inna sprawa to, jeśli przy otrzymaniu ostrzeżenia za wprowadzanie w błąd dodatkowo, w publiczny sposób było się złośliwym w stosunku do moderatora, to sama wiadomość typu "Anuluj, bo stare" może nie wystarczyć... Możemy to rozłożyć na czynniki pierwsze prywatnie.
    Natomiast jest racja, aby było jak najmniej ostrzeżeń bezterminowych. Lepiej by było wprowadzić nawet 5 letnie, ale żeby nie było bezterminowych.

Novile wrote:
    2. Druga sprawa, wiecznie pusty sklepik w którym jest tylko"ocet dyżurny".Jak nie ma kasy to sklepik zamknąć a nie robić z Nas "wariatów".

34. Myślę, że ostatnio trochę się poprawiło :) Tyle na ile fundusze pozwalają, lepsze są miesiące zimowe, bo są lepsze przychody. Cały czas szukam sposobów na samofinansowanie sklepiku z gadżetami. Znacznie by ułatwiło możliwość poniesienia kosztów przesyłki przez użytkownika.

Freddie Chopin wrote:
    W sumie jak już tu jestem, to właśnie to mi się nie podoba na forum - że taki Piotrus_999 może tu wracać w nieskończoność (choć nikt go nie chce, a i on sam zapowiadał, że już NIGDY tu nie wróci), a obsługa forum nic nie może na takiego "cwaniaczka" poradzić.

35. Dziękuję za zgłoszenie, udało się zaradzić poprzez zablokowanie wielokrotnego konta klona.

bobycob wrote:
    To co mnie boli to zaśmiecanie przez elektrodę indeksu google wynikami wyszukiwania w domenie poszukaj.elektroda.pl.

36. Zależy jaką frazę wyszukiwania wpiszesz do Google. Jeżeli coś bardzo "niszowego" z wieloma słowami to jedynie, co Google może pokazać na te słowa jest ten indeks tematów.

rb401 wrote:
    Konkretnie chodzi o brak wytyczonego miejsca na drobne konstrukcje lub ciekawe fragmenty większych konstrukcji, gdzie autor wykonał jakąś prace intelektualną i materiał publikowany ma swoją wartość, ale nie pasuje do "ambitnego" DIY.

37. Ciekawa opinia. Jakiś czas temu wprowadzono DIY Początkujący oraz DIY w budowie, ale raczej problem tkwi w innym miejscu?

rb401 wrote:
    Brak według mnie na elektrodzie, najlepiej w dziale DIY konkretnego miejsca na tematy dotyczące, ogólnie mówiąc chińskich modułów elektronicznych i konstrukcji na nich wykonanych

38. Masz rację, powinno powstać miejsca coś, jak recenzje. Obecnie aby odszukać te tematy to można tylko w wyszukiwarce lub w Google wpisując symbol modułu. W inny sposób dotrzeć do tematów się nie da lub jest to bardzo ciężkie.

rb401 wrote:
    Gdyby w tej belce były np. dwa wiersze po trzy bloki to by było wspaniale.

39. Tutaj może być problem, że się po prostu nie mieszczą na rozdzielczościach laptopowych 1366px

Rezystor240 wrote:
    Z ostatniej chwili, co mi się nie podoba. Post z wulgaryzmem zgłosiłem do moderatora

40. Nie wiem czy do samego regulaminu doszło, tutaj można było zareagować po prostu zmieniając niewłaściwe słowo np. na "walnąłem", dziękuję za zgłoszenie. Ale też rozumiem tutaj pewne niespójności.

Marek_Skalski wrote:
    Techniczna strona Forum bardzo potrzebuje usprawnień. Wygląd nazywany nowym ma już 2 lata i nadal nie ma ciemnego motywu, a co dopiero kolorowych. A szkoda, ponieważ ten wygląd pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni, jest bardziej przyjazny dla urządzeń mobilnych i jest bardziej atrakcyjny pod względem personalizacji.

41. Prawda, przez ostatnie lata nastąpił radykalny rozwój frontendów (dynamicznych wyglądów) i sposobów programowania frontend, że w momencie wydania "nowy layout" już był przestarzały.

Marek_Skalski wrote:
    Techniczna strona Forum bardzo potrzebuje usprawnień. Wygląd nazywany nowym ma już 2 lata i nadal nie ma ciemnego motywu, a co dopiero kolorowych. A szkoda, ponieważ ten wygląd pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni, jest bardziej przyjazny dla urządzeń mobilnych i jest bardziej atrakcyjny pod względem personalizacji.

42. Dodałbym jeszcze integrację z GIT, czyli, aby były widoczne w tematach komentarze systemowe z commitów, wdrożeń, testów i uwag.

Marek_Skalski wrote:

Brakuje mi możliwości dostosowania interfejsu forum. Chciałbym mieć coś w rodzaju tablicy oferującej możliwość przyklejenia pewnych tematów, aby mieć do nich łatwy dostęp bez używania wyszukiwarki. Chciałbym mieć coś w rodzaju forumowego kalendarza, który będzie dostarczał informacji o nadchodzących wydarzeniach (konkursach, szkoleniach, uroczystościach). Gdyby jeszcze ten kalendarz synchronizował się z moim kalendarzem Google albo Outlook...

43. To byłaby rewelacja, w szczególności, że kalendarze zaczęły być naprawdę często używane w momencie pełnej integracji z telefonami komórkowymi.

Marek_Skalski wrote:

A gdyby jeszcze była korespondencja grupowa, o ile łatwiej i szybciej można by uzyskać porozumienie w różnych kwestiach zamiast pisać kilka razy to samo.

44. PW grupowe to absolutna konieczność.

Marek_Skalski wrote:

Są działy bardzo dobrze zorganizowane i są działy jakby porzucone, zaniedbane. Są działy tworzone przez ludzi dobrze się znających i zżytych ze sobą, którzy działają w sposób dobrze zorganizowany, ale są też działy funkcjonujące bez koordynacji i raczej przypadkowo.

45. Rozpoczynam audyt sekcja po sekcji. Istnienie niektórych sekcji oraz ich nazewnictwo odstaje od dzisiejszych rzeczy oraz technologii.

Marek_Skalski wrote:

Elektroda ma swoje konta i profile na innych portalach. Konia z rzędem temu, kto ze strony forum przeskoczy jednym kliknięciem na facebook'a, youtube'a lub twitter'a. Dlaczego przekierowanie nie może być gdzieś na górnej belce, obok logo elektroda? Dlaczego nie ma tutaj połączenia?

46. Trzymam wszystko w stopce. Nie jestem przekonany, czy facebook czy twitter zasługuje na promocję w górnej belce.

Marek_skalski wrote:

Na elektrodę przychodzi bardzo dużo osób, które nie wiedzą nawet czego jeszcze nie wiedzą. Ich posty najczęściej trafiają do działów dla początkujących i wydaje się, że tak jest dobrze. Ktoś wspomniał o poradnikach, których jest cała masa na forum. Ale gdzie one są? A co gdyby zebrać wszystkie poradniki w działach dla początkujących? Artykuły, filmy i opisy tłumaczące podstawy, a w przyszłości może też bardziej złożone zagadnienia.

47. Prawda, cały dostęp do Poradników czy Kursów odbywa się w sposób taki, że przez przypadek znajdziemy w wyszukiwarce. Nie ma żadnego indeksu.

Marek_Skalski wrote:

Martwi mnie brak rozwoju strony elektroda.com i elektroda.de. Ja w tych stronach widzę dużą szansę na pozyskanie nowych użytkowników, na zwiększenie zainteresowania forum, na więcej interesujących konstrukcji DIY.

48. Absolutna racja.

Marek_skalski wrote:

Irytuje mnie powszechne ocenianie, krytykowanie i zniechęcanie lub wyśmiewanie tych, którzy zdecydowali się coś pokazać (nie tylko w DIY) lub zapytać jak coś zrobić lepiej. Nic dziwnego, że dzisiaj mało kto chce prezentować swoje projekty. To naprawdę wymaga odwagi.

49. Trochę się ostatnio poprawiło, ale jeszcze wiele do zrobienia.

Marek_skalski wrote:

Na Forum jest Katalog Firm. Serio. Niestety, baza potrzebuje aktualizacji. Jeżeli jesteście tam wpisani, chciałbym Was prosić o aktualizację Waszych danych.

50. Pierwszy przegląd został zrobiony.

Marek_skalski wrote:

Ostatnia moja uwaga dotyczy hermetyzacji elektroda.pl. Zastanawia mnie dlaczego tak duże forum nie ma sieci powiązań z innymi podmiotami. Dlaczego jedyna sensowna droga na forum prowadzi przez wyszukiwarkę Google?

51. Masz rację, dodatkowo uzależnienie się od jednego kanału nie jest dobrym rozwiązaniem.

AlekX wrote:

Tematy złożone musiałyby być realizowane zespołowo. To się jednak w naszych polskich warunkach rzadko udaje.

52. Nawet nie wiesz, ile prawdy jest w tym zdaniu. Każda osoba zna się na czymś małym i mogłaby włożyć małą cegiełkę w duży projekt open source.
    Novile
    Level 34  
    gulson wrote:
    33. Nie znam całej sytuacji i kiedy to wystąpiło, ale może mieć też wpływ fakt otrzymania ostatnio ostrzeżenia (dosłownie 2 miesiące temu). Inna sprawa to, jeśli przy otrzymaniu ostrzeżenia za wprowadzanie w błąd dodatkowo, w publiczny sposób było się złośliwym w stosunku do moderatora, to sama wiadomość typu "Anuluj, bo stare" może nie wystarczyć... Możemy to rozłożyć na czynniki pierwsze prywatnie.

Nie możemy prywatnie, bo napisałeś o tym tutaj Kamilu więc rozstrzygamy tutaj.
    Nie mam nic do ukrycia.Zaprezentuję tutaj moją rozmowę z rzeczonym Modem. Nie chcę go oczerniać po mimo, iż postąpił wg. mnie jak zwykła świnia.
    Oto zrzuty.

Może i ja trochę poszalałem pisząc o dublowaniu kont , ale wiadomo nerwy mnie wzięły na takie cwaniactwo.
    Sami oceńcie i mnie i Moderatora.
    Dane Moderatora zamazałem nie ze strachu, tylko ze zwykłej przyzwoitości.
    Co do kwestii sklepiku
    gulson wrote:
    34. Myślę, że ostatnio trochę się poprawiło Tyle na ile fundusze pozwalają, lepsze są miesiące zimowe, bo są lepsze przychody. Cały czas szukam sposobów na samofinansowanie sklepiku z gadżetami. Znacznie by ułatwiło możliwość poniesienia kosztów przesyłki przez użytkownika.

Zdecydowanie jest duża poprawa, towar nawet jest i można sobie coś wybrać. Asortyment jest obecnie (wreszcie) dla każdego, są wkrętaki na bity, są moduły elektroniczne i co najważniejsze się koszulki!A co bardzo ważne, są w wielu rozmiarach!I za to WIELKIE BRAWA. Moja karencja zakupowa minęła na początku czerwca, ale do tej pory nic sobie nie kupiłem, bo mi się nie chciało, ale towar był w sklepiku cały czas. Całkiem odwrotna sytuacja niż przez ostanie kilka lat "oszczędności" gdy miałem punkty a towaru było mało i sporadycznie był rzucany w małych porcjach.
    gulson
    System Administrator
    Novile wrote:
    Nie możemy prywatnie, bo napisałeś o tym tutaj Kamilu więc rozstrzygamy tutaj.

33. OK, ja niestety nie potrafię nic więcej napisać na temat przedstawionych materiałów, oprócz powtórzenia tego, co napisałem, jaki był wtedy 2 lata temu stan:
    Nie znam całej sytuacji i kiedy to wystąpiło, ale może mieć też wpływ fakt otrzymania ostatnio ostrzeżenia (dosłownie 2 miesiące temu). oraz zdanie "A szans mam w ch.... bo mogę sobie tu konta dublować, wielu tak robi". Raczej takie zdania nie pomagają. Odpowiedź moderatora (jeśli nadal pełni on obowiązki) w przedstawionych rzutach ekranowych jest wyważona.

Novile wrote:
    Asortyment jest obecnie (wreszcie) dla każdego, są wkrętaki na bity, są moduły elektroniczne i co najważniejsze się koszulki!A co bardzo ważne, są w wielu rozmiarach!I za to WIELKIE BRAWA.

34. Dziękuję za pozytywną opinie.
    And!
    Admin of Design group
    Warto było czekać na odpowiedź w temacie przez 2 lata ;)
    Faktycznie wiele rzeczy wydarzyło się w tym czasie i takie podsumowanie jest potrzebne.

Hmm... zaczynam dzielić wydarzenia na te "z przed pandemii" i "po pandemii"...
    nici
    Moderator Chiptuning
    And! wrote:
    zaczynam dzielić wydarzenia na te "z przed pandemii" i "po pandemii"...
    To jest kolejny wyznacznik czasu. Sam zauważyłem po sobie, że mówię " przed covidem " jako o roku 19
    Shadowix
    Level 30  
    gulson wrote:
    Novile wrote:
    2. Druga sprawa, wiecznie pusty sklepik w którym jest tylko"ocet dyżurny".Jak nie ma kasy to sklepik zamknąć a nie robić z Nas "wariatów".

34. Myślę, że ostatnio trochę się poprawiło Tyle na ile fundusze pozwalają, lepsze są miesiące zimowe, bo są lepsze przychody. Cały czas szukam sposobów na samofinansowanie sklepiku z gadżetami. Znacznie by ułatwiło możliwość poniesienia kosztów przesyłki przez użytkownika.

A gdyby opłata za przesyłka byłaby opcją? Mogę zapłacić 7zł za przesyłkę, albo nawet 9zł do paczkomatu, spadałby wtedy cena gadżetu przykładowo o 30% lub mniej więcej adekwatnie wartości przesyłki do wartości przedmiotów. Wtedy za 9 zł, nabrałbym 30% więcej gadżetów :) Pozostaje kwestia rozwiązania problemu płatności. Czy od razu na przesyłkę, czy jakieś swoje konto, przelewanie na nie środków i korzystanie nie tylko na przesyłkę, ale też na inne sposoby. Kwestia do przemyślenia.
    Rezystor240
    Level 41  
    Shadowix wrote:
    Mogę zapłacić 7zł za przesyłkę, albo nawet 9zł

Ten temat był wielokrotnie poruszany. Nie można w żaden sposób płacić, chociażby za przesyłkę. W takim przypadku to nie będzie darowizna, a już zakup. Jeśli zakup to wiąże się to w jakim stopniu z podatkami i ogólnie więcej problemów jest.
    Poczytaj sobie o tym w temacie gadzetomania.
    kotbury
    Gantry automation specialist
    Miałbym kilka uwag stricte technicznych ale wiążą się ściśle z silnikiem forum i nie wiem, czy te niedomogi są w ogole do poprawienia...
    1. Przy opowiadaniu na post pod spodem jest podgląd całego wątku ale tylko przy mojej pierwszej odpowiedzi (i dobrze, bo czasem przy harmonii pytań autora muszę miec ich podgląd -pamięci w głowie nie staje) ,przy dłużej ciągnącej sie dyskusji i większej ilości moich postów podgląd znika (i to już niedobrze). Jeśli używa sie normalnego kompa - nie problem - można otworzyć podgląd w kolejnym oknie jednocześnie z moim postem, w przypadku jednak korzystania z telefonu ciągłe przełączanie sie powiędzy stronami (co przy obecnej zmianie w Chrome na widok stron pattern zrobiło się kłopotliwe) lub dzielenie ekranu na pół - jest wielce upierdliwe.

2. Przy odpowiadaniu na wiadomości PW znika możliwość edycji wiadomości. Przy starszych wiadomościach - niech tam, w końcu skrzynka PW to nie forum i mało kto zagląda do starych listów ale niech chociaż zostanie możliwośc edycji ostatniej mojej wiadomości - obecnie możliwość edycja znika po jakimś czasie (i nie wyczaiłem - czy blokada edycji zależy od czasu "wiszenia" wiadomości, czy od ilości edycji - z mojego miejsca dzieje się to wysoce losowo - jedne listy pozostają do edycji kilka dni, w innych opcja edycji znika po minucie).

3. Rzadko ale jednak się naciąłem - nie można pisać kilku identycznych postów - w przypadku postów wrzuconych do tego samego działu - OK - zaśmiecanie, ale jesli robi się to w zupełnie innych działach - zwiększa to mozliwość uzyskania odpowiedzi.
    Dublowanie postów wykrywa chyba automat, bo żaden mod raczej nie jest w stanie recznie wyszukiwać dubli. I robi to nadgorliwie ale nieco bez sensu - miałem okazje zadac pytanie o tej samej treści na kilku działach - zostałem postawiony "do pionu" a posty zredukowane do 1 sztuki, za to w dziale, na którym jestem obecny - zdarzają sie kwiatki tej samej treści (duble albo i potrójne) pisane przez różnych autorów (de facto - tego samego ale z innych kont) lub tego samego, ale różniące się 1 literką. Gościowi zalewającemu dział pytaniami może wydaje się, że jak trzy razy zapyta o to samo, to 3x szybciej dostanie odpowiedź.....
    Czyli sugerowałbym wykrywanie dubli tylko w tym samym dziale (lub i działach pokrewnych)
    DiZMar
    Level 43  
    kotbury wrote:
    ...
    2. Przy odpowiadaniu na wiadomości PW znika możliwość edycji wiadomości. Przy starszych wiadomościach - niech tam, w końcu skrzynka PW to nie forum i mało kto zagląda do starych listów ale niech chociaż zostanie możliwośc edycji ostatniej mojej wiadomości - obecnie możliwość edycja znika po jakimś czasie (i nie wyczaiłem - czy blokada edycji zależy od czasu "wiszenia" wiadomości, czy od ilości edycji - z mojego miejsca dzieje się to wysoce losowo - jedne listy pozostają do edycji kilka dni, w innych opcja edycji znika po minucie).
    ...

Możliwość edycji PW znika po odczytaniu jej przez adresata. Tak zauważyłem. I to logiczne. Jeżeli odbiorca przeczytał wiadomość to nie powinno już być możliwości zmiany treści. Tak uważam. Zauważyłem też, że edytowane PW ma datę i czas nadania momentu wysłania edytowanej PW a nie pierwotnej PW. Przy edycji postów na forum data i czas pozostaje pierwotna. Posty na forum można edytować jeżeli wątek jest nie zamknięty ale gdy pojawiła się odpowiedź to jest adnotacja o ilości i czasie ostatniej edycji posta.
    Co do wykrywania dubli to chyba nie automat to robi ale raportują inni użytkownicy forum.
    gulson
    System Administrator
    kotbury wrote:
    Miałbym kilka uwag stricte technicznych

To są bardzo cenne uwagi, oby więcej takich! Bardzo dziękuję. Już odpowiadam.

kotbury wrote:
    1. Przy opowiadaniu na post pod spodem jest podgląd całego wątku ale tylko przy mojej pierwszej odpowiedzi

Sprawdzę, jak działa Podgląd na małych ekranach, bo może być faktycznie ta niedogodność, którą opisujesz.

kotbury wrote:
    2. Przy odpowiadaniu na wiadomości PW znika możliwość edycji wiadomości.

Są dwa foldery: Przeczytane i Wysłane. Wysłane można edytować, Przeczytane PW już niestety nie można (co jest niejako naturalne).

kotbury wrote:
    Dublowanie postów wykrywa chyba automat, bo żaden mod raczej nie jest w stanie recznie wyszukiwać dubli.

Robią to użytkownicy i to całkiem skutecznie ;) Ogólnie tutaj przydałoby się, aby jeden temat można było pokazać w kilku działach, w szczególności byłoby to ciekawe, jakby to kosztowało to trochę punktów. Wtedy użytkownik jest zadowolony, bo ma większą promocję tematu i w końcu pozbywa się swoich punktów na ciekawą usługę.
    vorlog
    Level 38  
    Taki drobiazg- w starej szacie forum (tę preferuję) od jakiegoś czasu znikł wskaźnik przeczytanego ostatniego posta w wątku (cały czas jest strzałka i prostokącik, nawet po odwiedzeniu wątka)

EDIT: "Naprawiło się", teraz jest OK :)
    V.