Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co nie podoba Ci się na elektroda.pl?

And! 24 Lis 2019 10:20 17091 572
    And!
    Admin grupy Projektowanie
    Co nie podoba Ci się na elektroda.pl?
    Zbliżający się koniec roku, to okres podsumowań i refleksji.
    W tym temacie możecie napisać co nie podoba Wam się na elektroda.pl.
    Może macie pomysł jak zmienić na plus to co określiliście na minus?
    Napiszcie czy na minus określacie jakiś mechanizm, może cały dział lub sekcję, może jakąś konkretną sytuację związana z waszą działalnością na forum oceniliście negatywnie.
    Temat otwarty zapraszamy do komentowania.

W drugim temacie link możecie napisać co podoba Wam się na elektroda.pl.
  • IGE-XAO
    Winylov
    Poziom 23  
    Nowa opcja przeglądania zdjęć poprzez galerię?, strasznie długo ładuje zdjęcia. zwłaszcza gdy jest ich więcej i są w dużej rozdzielczości. Czasami to nawet odpuszczam sobie ich przeglądanie. Lepiej było po staremu (po jednym). Pozdrawiam
    And!
    Dzięki za informację, również widzę spowolnienie ładowania zdjęć w nowej wersji, trzeba zapytać admina @gulson czy da się ten mechanizm przyspieszyć, czy zdjęcia ładowane są z innego repozytorium, a może sam mechanizm spowalnia ładowanie zdjęć?
    PRL
    Poziom 36  
    Przesyłanie obrazów prosto ze schowka. Podobnie, jak na Skajpie.
    Fajna byłaby funkcjonalność.
    Mobali
    Poziom 32  
    Ze spraw, które bolą mnie najbardziej, też znajdzie się kilka:
    1. Język. Czyli to, że nie zawsze przykłada się należytą staranność do edycji publikowanych postów. Niestety, nie wszyscy stosują się do podstawowych zasad gramatyki i ortografii, a część użytkowników wręcz notorycznie neguje istnienie polskich znaków czy nazw własnych. Kolejną kwestią jest szacunek dla wzorów, jednostek i wielkości fizycznych. Niby drobnostka, ale według mnie radykalnie rzutująca na poziom całego serwisu.
    2. Brak "żłobka", czyli miejsca w którym nowi użytkownicy będą mogli "dotrzeć się" przed dołączeniem do dyskusji, szczególnie tych o wysokim poziomie merytorycznym. Niestety, niska bariera punktów wystarczających do założenia tematu chyba nie załatwia sprawy. W efekcie wiele wątków jest "zepsutych" przez wypowiedzi mające się nijak do poziomu i zwyczajów panujących na Elektrodzie. Bez trudu da się znaleźć wpisy tak mierne, że pasują raczej do "pudelkowych" portali.
    3. Brak dobrych pomysłów na wykorzystywanie posiadanych punktów. W miarę stażu dorobek przyrasta i... To chyba wciąż nie do końca wykorzystany potencjał tego Forum.
    4. Kryptoreklama. Chyba każdy wie co mam na myśli. Szczególnie męczą mnie niejawne próby forsowania pewnych konkretnych produktów i rozwiązań - to kolejny kamyczek do ogródka moderatorów?
    5. Po namyśle dodałem jeszcze powiadomienia. Chyba to jakaś awaria Forum, bo temat w którym raz napisze się cokolwiek, jest uporczywie przypominany - mimo odznaczenia śledzenia. Przy kilku wątkach można więc zostać dosłownie zasypanym powiadomieniami. W drugą stronę niestety nie działa - tematy jedynie śledzone nie są przypominane. Może da się coś poprawić?
  • IGE-XAO
    GanzConrad
    Poziom 22  
    2. - dodam od siebie : cały czas spadający poziom merytoryczny wypowiedzi. Mam wrażenie, że forum idzie w kierunku ilości kliknięć, wiecznego zwiększania ilości użytkowników i na siłę bycia "przyjaznym" dla wszystkich, więc wątki/posty, które jeszcze nie dawno wpadłyby do kosza, dziś są tolerowane.
    karolark
    Poziom 40  
    Coraz więcej pytaczy - a pomagać coraz trudniej bo i poziom wiedzy jest coraz niższy - jak odpowiedzieć komuś kto nie ma wiedzy na poziomie szkoły podstawowej
    Starałem się pomagać na zasadzie pytań naprowadzających a nie gotowca ale to w większości nie działa :cry:
    Rezystor240
    Poziom 39  
    Przede wszystkim powiadomienia do tematu, który to został wydzielony z jakiegoś wątku. To jest bardzo drażniące, dostaje powiadomienia nawet po odhaczeniu śledzenia tematu. Coś co mnie zupełnie nie interesuje.
    ewoo
    Poziom 21  
    karolark napisał:
    Coraz więcej pytaczy - a pomagać coraz trudniej bo i poziom wiedzy jest coraz niższy - jak odpowiedzieć komuś kto nie ma wiedzy na poziomie szkoły podstawowej
    Starałem się pomagać na zasadzie pytań naprowadzających a nie gotowca ale to w większości nie działa :cry:

Jeśli forum dostępne jest dla każdego, to nie licz, że tylko obeznani w temacie będą pytać o radę. Laik który nie ma pojęcia jak rozwiązać dany problem, ale ma chęć by to rozwiązać liczy na to by poprowadzić go za rękę, a nie zadawać mu pytań na ktore nie zna odpowiedzi.
    Znam to na własnym przykładzie.
    No chyba że to forum nie po to jest. To przepraszam.
    karolark
    Poziom 40  
    ewoo napisał:
    karolark napisał:

Jeśli forum dostępne jest dla każdego, to nie licz, że tylko obeznani w temacie będą pytać o radę. Laik który nie ma pojęcia jak rozwiązać dany problem, ale ma chęć by to rozwiązać liczy na to by poprowadzić go za rękę, a nie zadawać mu pytań na ktore nie zna odpowiedzi.
    Znam to na własnym przykładzie.
    No chyba że to forum nie po to jest. To przepraszam.

Może lekkie pomieszanie jak ktoś coś chce to POWINIEN włożyć minimalny wysiłek aby przynajmniej opisać swój problem i wkład własny jak chce lekko i przyjemnie to serwisy czekają na takich - tu jest miejsce na wzajemną pomoc a nie darmowy serwis i zastępstwo szkoly
    Rezystor240
    Poziom 39  
    karolark napisał:
    tu jest miejsce na wzajemną pomoc a nie darmowy serwis i zastępstwo szkoly

Dokładnie tak, tylko jeśli ja pomagam. Bo chyba mogę tak powiedzieć, mam 410 pomógł i proszę o poradę i czekam tydzień na jakikolwiek odzew i temat nadal jest aktualny i nierozwiązany. To jaka tu jest współpraca i wzajemna pomoc? Gdzie zwracam się do jednego człowieka i proszę o poradę. Jaka odpowiedź? Nie mam czasu..... A na forum spędzi pół dnia jak nie więcej. A doskonale wiem, że te zagadnienie dla tego człowieka proste i banalne. Ale nie napisze. I nie wiadomo czy z zawiści cz z (?)........
    karolark
    Poziom 40  
    Rezystor240 napisał:
    karolark napisał:

Dokładnie tak, tylko jeśli ja pomagam. Bo chyba mogę tak powiedzieć, mam 410 pomógł i proszę o poradę i czekam tydzień na jakikolwiek odzew i temat nadal jest aktualny i nierozwiązany. To jaka tu jest współpraca i wzajemna pomoc? Gdzie zwracam się do jednego człowieka i proszę o poradę. Jaka odpowiedź? Nie mam czasu..... A na forum spędzi pół dnia jak nie więcej. A doskonale wiem, że te zagadnienie dla tego człowieka proste i banalne. Ale nie napisze. I nie wiadomo czy z zawiści cz z (?)........

Mam to samo ale weź pod uwagę że masz pewną wiedzę i jak zadajesz pytanie to nie jest dylemat jak zmierzyć napięcie albo inny drobiazg ( dla ciebie dla mnie i wielu innych) i wtedy jest problem i możesz czekać do "usranej" śmierci. Ja mam dość niszową działalność i ze swoimi dylematami technicznymi nawet tu się nie produkuje :cry:
    Piottr242
    Poziom 21  
    GanzConrad napisał:
    2. - dodam od siebie : cały czas spadający poziom merytoryczny wypowiedzi. [...] wątki/posty, które jeszcze nie dawno wpadłyby do kosza, dziś są tolerowane.

karolark napisał:
    Coraz więcej pytaczy - a pomagać coraz trudniej bo i poziom wiedzy jest coraz niższy

Też to zauważyłem, dodam jeszcze, że zauważyłem jeszcze jedno zjawisko, które być może umknęło uwadze tut. Administracji - otóż nagłe reaktywacje długo nieużywanych kont, z których pisane są posty jakby zupełnie dziecko we mgle albo wręcz osoba ograniczona umysłowo pisała. Ma to chyba na celu po prostu ośmieszenie Forum i wciągnięcie użytkowników w bezsensowną dyskusję.
    To jest takie niezdarne trollowanie, że doświadczonego użytkownika Sieci to aż zęby bolą. Przykłady:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3626567.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18247251#18247251

Co do wysypu pytaczy, to proponowałbym wprowadzić czas karencji, żeby pierwszy post można było napisać powiedzmy dopiero po tygodniu od założenia konta.
    Rezystor240
    Poziom 39  
    karolark napisał:
    Ja mam dość niszową działalność i ze swoimi dylematami technicznymi nawet tu się nie produkuje

W ten sposób to niestety działa, coś od siebie dajesz tłumaczysz jak coś działa jak zmierzyć napięcie w aucie podstawowe podstawy. Lecz na mój temat wystarczy jedna merytoryczna odpowiedź i poradzę sobie sam. A tej jednej odpowiedzi brakuje. Admin czuje się tak ważny, że nie odpowie bo normalnie kasuje za taką naprawę 200zł jak nie więcej. Właśnie przez coś takiego zatraca się sens forum. Coś od siebie tak, w drugą stronę nie ma szans.

Dodano po 3 [minuty]:

Piottr242 napisał:
    Przykłady:

Dodam coś od siebie:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3633492&highlight=
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3633728&highlight=
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3633490&highlight=
    Janusz_kk
    Poziom 25  
    Rezystor240 napisał:
    Admin czuje się tak ważny, że nie odpowie bo normalnie kasuje za taką naprawę 200zł jak nie więcej

Albo napisze że temat już był i spadaj na drzewo, czyli do kosza, no to szukasz i owszem był ale BEZ ODPOWIEDZI!!!
    Więc admini zastanówcie się kilka razy, głębokie oddechy, policzcie do dziesięciu, zanim temat wrzucicie do kosza,
    bo nic bardziej wkurzającego nie ma niż dyletanctwo w wykonaniu moderatora.
    Ja akurat miałem szczęście że zdążył mi ktoś odpowiedzieć i ta odpowiedź też była w koszu ale pomogła
    mi i TV naprawiłem.
    Brakuje mi wątkowania (jak w usnecie) tematów w dyskusji, ale to jest wada wszystkich forów zrobionych na płaskim schemacie, przez to źle się czyta, bo nie wiadomo do kogo jest odpowiedź bez cytowania.
    Rezystor240
    Poziom 39  
    PITERRR napisał:
    Powinien być opróżniany przynajmniej raz w roku. Tematy są nawet z 2002r.

Z 2002 roku to przesada, ale tak z 5 lat powinno to być gdzieś zapisane. Po co komu skasowane tematy przetrzymywać? To przecież nikomu się nie przyda.
    Daniel_GSM
    Poziom 25  
    Moim zdaniem odpowiedzi takiej treści:
    "poszukaj w google",
    "zapoznaj się z książką taką a taką",
    "przeczytaj instrukcję obsługi",
    "nie zabieraj się za coś na czym się nie znasz",
    "zastosuj wzór: f(x)=a_0+∑_(n=1)^∞▒(a_n cos⁡〖nπx/L〗+b_n sin⁡〖nπx/L"

oraz inne celowe udzielanie złośliwych odpowiedzi prowadzi do upadku elektrody.

Większość odpowiedzi jest złośliwa - wiem, ale po co Ci mam mówić - powiem Ci tak żebyś nie zrozumiał, ale post sobie napiszę co by mnie było widać...

Takie wypowiedzi nic nie wnoszące do tematu a przede wszystkim odsyłanie do wyszukiwarek i innych publikacji powinny być z automatu kasowane a autorów powinno się karać - przede wszystkim tych starych wyjadaczy, którzy myślą, że im wszystko wolno!

Większość "ADMINÓW" do weryfikacji i/lub do wymiany!
    Admin nie powinien mieć władzy absolutnej - przynajmniej nie powinien samodzielnie podejmować decyzji bo często się myli lub czepia się szczegółów...
    Ktoś powinien weryfikować Ich "pracę" bo w ostatnich latach mają zbyt dużą swobodę.
    A zaznaczam, że na Elektrodzie jestem od 2003 roku więc wiem co było kiedyś a co jest teraz po 16 latach!
    Rezystor240
    Poziom 39  
    Daniel_GSM napisał:
    Admin nie powinien mieć władzy absolutnej - przynajmniej nie powinien samodzielnie podejmować decyzji bo często się myli lub czepia się szczegółów...

Popieram.

Daniel_GSM napisał:
    Ktoś powinien weryfikować Ich "pracę" bo w ostatnich latach mają zbyt dużą swobodę.
    A zaznaczam, że na Elektrodzie jestem od 2003 roku więc wiem co było kiedyś a co jest teraz po 16 latach!

Przez te kilka lat co jestem na forum to chyba nic się nie zmieniło. Jak się czepiali tak się dalej czepiają.

Bycie adminem, wstąpienie do tego grona to też wyzwanie. Jeden bardzo dobry kolega odszedł właśnie bo dowiedział się kto co na kogo, i za co. Jeśli wymiana to wszystkich, oczywiście bez Prezesa. Myślę, że mimo wszystko jest to nierealne. znajdźmy porównanie do sejmu. Zmiana kilku ludzi coś da? Nie! Jak zmiana to po całości. Ale nikt się na to nie zgodzi, 'bo jest dobrze' no tak tylko niektórzy tak myślą, niestety ci co zarządzają....
    scal12
    Poziom 19  
    Jestem tu już jakiś czas, obecnie nie udostępniam swoich projektów, bo ludzie tu czepiają się wszystkiego. Administratorzy banują za złą pisownię, ortografię. Z użytkownikami też różnie bywa, obecnie to już nie ten sam portal co był dawniej.
    japycz321
    Poziom 25  
    Daniel_GSM napisał:
    Moim zdaniem odpowiedzi takiej treści:
    "poszukaj w google",
    "zapoznaj się z książką taką a taką",
    "przeczytaj instrukcję obsługi",
    "nie zabieraj się za coś na czym się nie znasz",
    "zastosuj wzór: f(x)=a_0+∑_(n=1)^∞▒(a_n cos⁡〖nπx/L〗+b_n sin⁡〖nπx/L"
    oraz inne celowe udzielanie złośliwych odpowiedzi prowadzi do upadku elektrody.

Masz rację, jeszcze dochodzi odsyłanie ("było, szukaj"). Owszem było, tylko ta odpowiedź przewija się w 15 innych tematach. Do tego widać po wielu taką mentalność że zna odpowiedz na zadane pytanie ale nie powie. Mimo że często wystarczy jedno zdanie wyjaśniające całą kwestię. Tak jak koledzy wspomnieli najlepiej żeby takiemu przynieść do serwisu, wtedy zrobi. Inaczej napisze w taki sposób że żeby znaleźć rozwiązanie trzeba poświecić kilkanaście może kilkadziesiąt godzin na studiowanie podobnych tematów.
    Sami użytkownicy tez dokładają swój kamień do sytuacji, wątki w stylu "samochód mi nie jeździ, jak mogę go naprawić?" przewijają się zbyt często....
    Grzegorz_madera
    Poziom 33  
    Akurat za pisownię powinny być surowsze kary. Ludzie mają gdzieś ortografię, a to forum czyta dużo osób i później opinia idzie w świat. Co do reszty to popieram kolegę @Rezystor240. Specjaliści tylko trzymają wiedzę dla siebie i odsyłają do google. A wystarczy mała podpowiedź i ktoś bez problemu rozwiąże problem. Ale po co, niech tam się męczy.
    _lazor_
    Moderator Projektowanie
    Użytkownicy z wybujałym ego. Ludzie bez wiedzy, używający dziwnych nie technicznych określeń lub piszących "ja wiem że tak jest i już" dziwiący się potem, że ich posty są usuwane lub wlepiane ostrzeżenia za pisanie bzdur...
    Regulamin również pisze o poprawnym używaniu języka polskiego, więc czemu się potem ktoś dziwi, że dostaje za to ostrzeżenia?
    Tak więc mogę powiedzieć, że nie podoba mi się na forum to, że wielu użytkowników nie stosuje się do regulaminu.

Nie będę bronił moderatorów bo i ja miałem z nimi czasem do czynienia (tak nawet jako moderator). Niestety oni też mają taką tendencję że "ja wiem że tak jest i już" co zdecydowanie nie powinno mieć miejsca. Usunięcie posta powinno być uzasadnione, nie tylko zaufaniem do wiedzy moderatora.
    Resist_34
    Poziom 22  
    Daniel_GSM napisał:
    Takie wypowiedzi nic nie wnoszące do tematu a przede wszystkim odsyłanie do wyszukiwarek i innych publikacji powinny być z automatu kasowane a autorów powinno się karać - przede wszystkim tych starych wyjadaczy, którzy myślą, że im wszystko wolno!

Koledze chyba coś się pomyliło - to autora takiego zapytania powinno się piętnować...

Raz, że bardzo często takie pytanie wpisane w wyszukiwarkę daje odpowiedź już na pierwszej pozycji wyników.
    Dwa, jeśli nie ma odpowiedzi, przeszukaj fora, poszperaj głębiej lub inaczej sformułuj zapytanie - zgadzam się z tezą "jeśli czegoś nie znajdziesz przez Google, to na 99,9% to to nie istnieje"
    Trzy, jeśli to co znajdzie nic mu nie mówi, to może nie powinien się za to zabierać ?

Bez urazy, ale sam jestem zwolennikiem tzw. "wędki" a nie gotowych rozwiązań (choć czasami wolałem podać rozwiązanie).

Wracając do tematu - dla mnie minusem tego portalu jest brak weryfikacji wiedzy użytkowników (coś w na kształt testu- chyba nawet z elementami gramatyki języka polskiego :) ) podczas rejestracji.
    Ewentualnie dodać opcję zaproszenia - wtedy zapraszający do konkretnego forum będzie "świecił oczami" za kogoś zaproszonego a "nieodpowiedzialnego".
    Czyli: zdałeś test do forum "Serwis RTV" to możesz tam zakładać tematy i odpowiadać - w innych forach możesz tylko odpowiadać.
    Zdałeś do "Serwis Samochody" to raczej nie zapytasz co to jest ECU... :shii:
    Reszcie zostanie forum "Dla Początkujących"
    And!
    @Piottr242 reaktywacja długo nie używanych kont to dziwna sprawa, @gulson może to jakieś przejęcie konta?

@PITERRR nie jestem pewien czy tematy w koszu archiwum zajmują istotne zasoby serwera, ale jeżeli te posty nie mają wartości to rzeczywiście nie warto je przechowywać.

@scal12 jeżeli masz coś ciekawego do pokazania w DIY lub Artykułach to umieszczaj śmiało, jest to zarówno coś ciekawego dla osób odwiedzających elektroda.pl, ale też samemu można się czegoś dowiedzieć gdy pojawi się ktoś realizujący podobny projekt ale w nieco inny sposób. Z jakiej dziedziny ostatnio realizowałeś projekty?

Z tą wspomnianą pisownią nie można iść w skrajności, natomiast dobrze napisany tekst lepiej się czyta, oraz jest bardziej dostępny dla obcokrajowców (automatyczne tłumaczenie czasami słabo radzi sobie z błędami w tekście).
    pawelr98
    Poziom 37  
    Rezystor240 napisał:
    karolark napisał:

Dokładnie tak, tylko jeśli ja pomagam. Bo chyba mogę tak powiedzieć, mam 410 pomógł i proszę o poradę i czekam tydzień na jakikolwiek odzew i temat nadal jest aktualny i nierozwiązany.

Tylko żeby pomóc to trzeba wiedzieć jak.
    Jeśli temat ciężki lub niepopularny to może nie być osoby z odpowiednią wiedzą/doświadczeniem/umiejętnościami.

Jak dla mnie moderatorzy mogliby czasem nieco spuścić z tonu czy trochę "przymknąć oko".
    Tylko tyle.
    odalladoalla
    Poziom 22  
    Rezystor240 napisał:
    Daniel_GSM napisał:

Popieram.

Daniel_GSM napisał:

Przez te kilka lat co jestem na forum to chyba nic się nie zmieniło. Jak się czepiali tak się dalej czepiają.

Bycie adminem, wstąpienie do tego grona to też wyzwanie. Jeden bardzo dobry kolega odszedł właśnie bo dowiedział się kto co na kogo, i za co. Jeśli wymiana to wszystkich, oczywiście bez Prezesa. Myślę, że mimo wszystko jest to nierealne. znajdźmy porównanie do sejmu. Zmiana kilku ludzi coś da? Nie! Jak zmiana to po całości. Ale nikt się na to nie zgodzi, 'bo jest dobrze' no tak tylko niektórzy tak myślą, niestety ci co zarządzają....

Histeryzujesz, jak baba w okresie.
    Zdarza się każdemu iż ma "pewien" słabszy okres w działaniu, czynniki obiektywne przeszkadzają w pracy tak wydajnej jak w okresach "eksplozji" zainteresowań. Hemoroidy, stłuczka z idiotą w drodze do pracy, choroba w rodzinie i "nadplanowe obowiązki" spycha się na dalszy plan. To tylko ludzie, to tylko ich praca, dodatkowa a nie dochodowo-etatowa, tu mogą nie muszą.
    Nie mam uwag do większości z nich, a jak miałem to "pyskowałem" i część z moich uwag uwzględniono a część olano, i dobrze bo z ich perspektywy mogło wyglądać to inaczej.
    Jak coś jest dość zasadne jest szybko załatwiane - po prostu nie wszystko da się załatwić w 24 H. To nie firma kurierska.
    Przykład:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3629784.html
    Tak, że "odpitulta" się od niektórych adminów, i nie traktujcie hurtem całego zbiorowiska różnorodnych ludzi.
    Edyta. Kropa i przecinek polazły nie tam gdzie zamierzałem.
    Daniel_GSM
    Poziom 25  
    Resist_34 napisał:

Raz, że bardzo często takie pytanie wpisane w wyszukiwarkę daje odpowiedź już na pierwszej pozycji wyników.
    Dwa, jeśli nie ma odpowiedzi, przeszukaj fora, poszperaj głębiej lub inaczej sformułuj zapytanie - zgadzam się z tezą "jeśli czegoś nie znajdziesz przez Google, to na 99,9% to to nie istnieje"
    Trzy, jeśli to co znajdzie nic mu nie mówi, to może nie powinien się za to zabierać ?

I to jest właśnie początek końca elektrody.
    Właśnie przez takich jak Ty Kolego.

To po co Elektroda - przecież mamy Google a przede wszystkim - "inne fora".
    Tak tak - "inne fora" - na które już coraz więcej osób przechodzi z Elektrody.
    Dlaczego? Bo tam jest kultura, brak takiej cholernej zawiści i chęć pomocy - bezinteresownej pomocy, gdzie nikt nie piętnuje kogoś kto nie jest elektrykiem, ale chce sobie podłączyć żarówkę. Nikt Mu nie mówi żeby "zadzwonił po specjalistę z tytułem inżyniera i uprawnieniami SEP do 1kV"
    I to jest właśnie POCZĄTEK KOŃCA Elektrody
    krzbor
    Poziom 17  
    Najpierw jedna sprawa techniczna - w 2006 zadałem pytanie o instrukcję do Clio II. Nie dostałem odpowiedzi. W 2008 ktoś przyłączył się do pytania. Wreszcie w 2013 ktoś opublikował instrukcję, ja już dawno nie mam tego samochodu. Po publikacji rozpoczęła się seria podziękowań (nie dla mnie). Wyświetleń jest ponad 50tys. Nie mam serca zamknąć tego tematu, bo jak widać jest przydatny. Wyłączyłem śledzenie, ale nic nie pomaga, jestem informowany o nowych wpisach, a mnie to już kompletnie nie interesuje.

A teraz inna sprawa, która dotyczy DIY. Opublikowałem kilka projektów i artykułów. Jestem zadowolony z tego, że się coś komuś przydaje czy podoba. Ostatnio wykonałem wzmacniacz - chiński moduł 2x100W, do którego całkiem nieźle dopasowałem dostępną w Polsce gotową obudowę. Pomyślałem, że zrobię opis DIY dla całkowicie początkujących - wszak niemal każdy na początku swojej drogi myślał o wzmacniaczu. Chodziło mi o takie szczegóły, jak i co nawiercić, tak aby początkująca osoba mogła poskładać ten układ mając lutownicę i wiertarkę. Jednak pod niektórymi projektami przeczytałem komentarze w stylu: co to za DIY - włożył gotowy moduł do gotowej obudowy i zgarnął punkty. Postanowiłem zaniechać moich działań. Z drugiej strony jest wiele projektów wysoko ocenianych, gdzie mamy kilka fotek i wspaniały efekt końcowy, ale brak schematu, szczegółów, kosztów budowy - tak jakby autor chciał napisać "zobaczcie co zrobiłem". Poza tym "że można" taki projekt niewiele wnosi. Uważam, że projekty z dziedziny elektroniki powinny opisywać jak coś zrobić. Osobiście bardzo sobie cenię schematy, przydatne wskazówki, opisy modułów, opisy ciekawych rozwiązań. Wiele osób wykorzystuje małe fragmenty projektów DIY, jakieś pomysły itp. Stąd dwie sugestie:
    1. Niech ci bardziej zaawansowani nie krytykują prostych projektów, a czymś naprawdę uwłaczającym jest sugerowanie, że robią to tylko dla punktów.
    2. Proszę adminów, aby zwracali uwagę na projekty (nawet ciekawe), które nie zawierają podstawowych danych dla "zrób to sam" (DIY) a są to tylko "zobaczcie co zrobiłem". Proszę naciskać na takie osoby, aby podzieliły się wiedzą, aby ubogacali innych.
    Daniel_GSM
    Poziom 25  
    krzbor napisał:

2. Proszę adminów, aby zwracali uwagę na projekty (nawet ciekawe), które nie zawierają podstawowych danych dla "zrób to sam" (DIY) a są to tylko "zobaczcie co zrobiłem". Proszę naciskać na takie osoby, aby podzieliły się wiedzą, aby ubogacali innych.

Nie podzielą się bo taka tu zawitała mentalność.
    Wiem, ale nie powiem :(
    To mega przykre, ale prawdziwe