Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co Ci się podoba na elektroda.pl?

And! 25 Lis 2019 22:31 2862 56
  • PCBway
    maras52
    Poziom 14  
    Mimo takiej opinii w necie to forum jeszcze nie padło jak klacz na Morskim Oku.

Cytat:
    Można obserwować zachowanie niektórych użytkowników. Mi się podoba nawet czytanie czasem trolli i zastanowienie się czemu oni to robią, czy trollują świadomie czy to po prostu taki typ charakteru.

To tak jak u mnie w pracy jest koleś który pociska takie niestworzone bajki że normalnie Andersen i Grimm'owie by się mogli uczyć, mało tego bajki które w 3 kliknięcia, jeden telefon/mail etc można zweryfikować. I też nas to zastanawia co musi mieć pod kopułką, co mu to daje poza robieniem z siebie idioty.
  • PCBway
    sundayman
    Poziom 24  
    Gdybym miał przeliczyć pomoc otrzymaną od kolegów na forach na pieniądze, które dzięki temu zarobiłem albo zaoszczędziłem, to Gulson powinien zażądać sporej prowizji :)

I nie - to nie jest kurtuazja, a fakt.
    Elektroda to fenomen w czasach powszechnego zidiocenia. Oczywiście dzięki użytkownikom. Jak widać ludzie, którzy mają pasję albo hobby to inny "sort"...
    ^ToM^
    Poziom 36  
    sundayman napisał:

Elektroda to fenomen w czasach powszechnego zidiocenia. Oczywiście dzięki użytkownikom. Jak widać ludzie, którzy mają pasję albo hobby to inny "sort"...

Popatrz do netu. Są na świecie podobne fora. Są u Rosjan, są u Niemców są w USA czy Australii. Są na całym świecie. Elektroda jest w Polsce.
    varga janos
    Poziom 16  
    Hello !
    Nem beszélem a lengyel nyelvet. Magyar vagyok. Budapesti. (A google fordítót használom, mindkét irányban. Magyar-angol és lengyel-magyar. Ezért eInézést a rossz fordításért!) Sok mindent írhatnék a pozítívúmokról, de csak egyet emelnék ki! A magas műszaki szinvonalt. Köszönöm a figyelmet.
    Varga János

Komentarz moderatora Marek Skalski:
    Dodałem uporządkowane tłumaczenie na angielski.

Hello!
    I don't speak polish. I'm Hungarian. From Budapest. (I use google translator in both directions. Hungarian-English and Lengyel-Hungarian. So sorry for the bad translation)
    I could write a lot about positives, but I would only highlight one: high technical standards.
    Thank you for your attention.
    János Varga

I tłumaczenie na polski.
    Witajcie!
    Nie mówię po polsku. Jestem Węgrem. Z Budapesztu. (Używam tłumacza Google w obu kierunkach. Węgierski na angielski i polski na węgierski. Przepraszam za słabe tłumaczenie)
    Mógłbym napisać wiele pozytywów, ale chciałbym podkreślić szczególnie jeden: wysoki poziom techniczny.
    Dziękuję za Waszą uwagę.
    János Varga
    New Sonic The Hedgeh
    Poziom 3  
    Wszystko! Wszystko mi się podoba!
    karolark
    Poziom 40  
    New Sonic The Hedgeh napisał:
    Wszystko! Wszystko mi się podoba!

To mówiłem ja -Jarząbek :D
    New Sonic The Hedgeh
    Poziom 3  
    ^ToM^ napisał:
    sundayman napisał:

Popatrz do netu. Są na świecie podobne fora. Są u Rosjan, są u Niemców są w USA czy Australii. Są na całym świecie. Elektroda jest w Polsce.

Nie tylko w Polsce...
    fotomh-s
    Poziom 21  
    And! napisał:
    Co do wspomnianego FPGA można spróbować swoich sił w konkursie dla osób chcących w praktyce pobawić się FPGA:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3629434.html

W zanadrzu i planach kolejne konkursy :) ale na razie nie padło nic oficjalnie więc czekamy.

Niestety nie czuję się na siłach. Po przetestowaniu 5 wersji ALU (aby zmniejszyć ilość LE) dla mojego prawie rdzenia prawie procesora chyba dam sobie spokój. Brak LE (4.6k to mało), brak pieniędzy na zrobienie prawdziwej konsoli operatora z setkami lampek itp...
    Niby w symulacji działa, jednak zapał mi jakoś opadł, jak sobie zdałem sprawę że tak czy inaczej na peryferia raczej nie starczy LE.

Jest wiele innych rzeczy które można zrobić. Może zamiast robić rdzeń procka lepiej będzie zrobić np. video terminal? Wydaje mi się że 4.6k LE może starczyć do tego celu, block RAMu na fonty też starczy.
    ta_tar
    Poziom 31  
    varga janos napisał:
    Witajcie!
    Nie mówię po polsku. Jestem Węgrem. Z Budapesztu. (Używam tłumacza Google w obu kierunkach. Węgierski na angielski i polski na węgierski. Przepraszam za słabe tłumaczenie)
    Mógłbym napisać wiele pozytywów, ale chciałbym podkreślić szczególnie jeden: wysoki poziom techniczny.

I dlatego należało by stosować polskie znaki (tak krytykowane w innych postach że nie ma co się oburzać na pisanie bez nich czy pisać skrótami) bo nie tylko my korzystamy z tego forum. Mamy tego przykład.
    BORG

Poziom 17  
    Witam,
    Podoba mi się niezmienność interfejsu. Nie muszę uczyć się nowego "rozkładu" forum. Loguję się, klikam dwa-trzy razy i pochłaniam wiedzę z dziedziny która mnie interesuje. Jestem tu od 2004 i przez dłuższy czas szukałem swojego miejsca w elektronice (co widać po moich postach). Ostatecznie osiadłem na sprzęcie rolniczym. Bardzo cenię sobie wypowiedzi kolegów, którzy pomimo nieraz nietrafionych (ale bazujących na własnych doświadczeniach) odpowiedzi, sugerują możliwe uszkodzenia nieopisane w dokumentacji serwisowej. Nad wyraz cenię sobie odpowiedzi kolegi wal-ker, który na tą chwilę jest dla mnie guru.

Poza "moją" dziedziną, pochłaniam artykuły kolegi ghost666 - świetna robota. Do tego Polski dział DIY. Tam trafiają się prawdziwe perełki.

Pozdrawiam
    BORG
    Millaka
    Poziom 16  
    Podoba mi się, że wątki nie przeczytane są automatycznie co jkiś czas jako przeczytane zaznaczone.
    Te które mnie interesują "obserwuje” i nie muszę przgladać tysiące innych żeby zaznaczyć je jako przeczytane.
    Szyszkownik Kilkujadek
    Poziom 35  
    And! napisał:
    W tym temacie możecie napisać co podoba Wam się na elektroda.pl,

Mi najbardziej się podoba, że po prostu jest. ;-)

Przydałoby się więcej testów różnych dupereli z aliexpress.
    Mark II
    Poziom 21  
    Jest i żyje. W sieci można znaleźć niejedną wydmuszkę.
    CMS
    Administator HydePark
    Szyszkownik Kilkujadek napisał:
    Przydałoby się więcej testów różnych dupereli z aliexpress.

Mam całkiem sporo ciekawych gadżetów, ale niestety mam tyle roboty, ze zwyczajnie nie mam czasu na testy i pisanie :(.
    rb401
    Poziom 35  
    - Poszanowanie przyzwyczajeń użytkowników a nie uszczęśliwianie ich na siłę jak to jest nagminne w innych miejscach i wmawianie im co dla nich będzie lepsze. Czyli tutaj głownie możliwość wyboru interfejsu, unikalna w zasadzie dla dzisiejszych forów i inne praktycznie przydatne sprawy.

- Pozyskanie na stanowiska moderatorów osób z autorytetem i dużą wiedzą praktyczną w swojej dziedzinie a nieraz i dużo szerzej. Co skutkuje wyższym średnim poziomem merytorycznym niż liczne inne fora.

- Zrozumienie i wsparcie dla osób z alergią na reklamy.

- dobry, niezawodny system powiadomień na e-mail.

- Posłużę się terminologią ogrodniczą :wink: . Subtelne acz konsekwentne i skuteczne przycinanie narcyzów. Moim zdaniem bardzo istotna sprawa, której zaniedbanie położyło już wiele forów.

oraz kilka fajnych innych rzeczy, które trzymają mnie w tym miejscu, a których trudno mi w tej chwili sobie przypomnieć.
    bart-projects
    Poziom 15  
    Jeśli ktoś mnie tu zaprosił do dyskusji to chciałbym napisać że w basicu można pisać na wiele platform...wydaje mi sie że zdobywa rynek.
    To pewnie jakis wrapper..ale to jest właśnie fajne.
    bobycob
    Poziom 17  
    Bardzo mi się podoba możliwość pozostania przy starym layoucie. Tzw nowoczesny jest dla mnie niewygodny.
    TechEkspert
    Redaktor
    Podoba mi się możliwość otrzymania sensownych odpowiedzi po umieszczeniu materiału na elektroda.pl np. artykułu/projektu/newsa.
    Pytania, oraz wskazówki osób mających kontakt z danym tematem często rozwijają materiał, natomiast autor ma szansę dowiedzieć się czegoś nowego.
    Samo przygotowanie materiału wymaga uporządkowania informacji, wykonania dokładnych pomiarów i rozpoznania, fakt że materiał będzie umieszczony na elektroda.pl motywuje do ukończenia pomysłu :)

Dobrą równowagą są też "lekkie" materiały w dziale temat tygodnia: https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum453.html

Teraz widzę, że dla mnie najciekawszą rzeczą jest komunikacja na elektroda.pl z osobami, które zarówno potrafią coś z materiału wyciągnąć dla siebie, ale swoimi wypowiedziami dać coś autorowi.

Z niektórymi osobami poza komunikacją "tekstową" miałem okazję porozmawiać głosowo w ramach podcastów: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3632302.html
    rozmowa z praktykiem to świetny sposób na rozpoczęcie własnych prób w danej dziedzinie.
    750kV
    Poziom 25  
    Podoba mi się wymuszanie:
    - poprawności pisania w języku ojczystym,
    - poprawności pisania symboli i nazw jednostek,
    - trzymania się tematu dyskusji,
    - zachowania należytego poziomu merytorycznego.

Właśnie te cechy Elektrody przyciągają wybitnych specjalistów wielu dziedzin, w tym ,,dinozaurów" elektroniki (dział ,,Retro elektronika").
    Marek_Skalski
    Moderator DIY
    Podoba mi się:
    - współpraca z wyjątkowymi ludźmi i możliwość poznawania kolejnych,
    - możliwość zachowania płynności w posługiwaniu się językiem polskim,
    - bezpłatny dostęp do informacji technicznych i możliwość uzyskania pomocy w wielu dziedzinach,
    - możliwość korzystania z 2 różnych opcji wyświetlania, ponieważ każda z nich ma swoje zalety.

- W drugim temacie ktoś narzekał na reklamy i nastawienie na klikalność, ale gdzie w takim razie są te reklamy, ile ich jest i jak bardzo są uciążliwe? Wszystkie siedzą sobie grzecznie w wyznaczonych obszarach. Nie trzeba walczyć z wyskakującymi okienkami, klikać po 10 razy zamknij lub zatrzymaj odtwarzanie filmu, aby dostać się do właściwej treści. Treść nie jest blokowana po wyświetleniu kilku stron lub przewinięciu kliku ekranów. Dostęp jest zupełnie darmowy i każdy kto tylko chce, dostanie tutaj pomoc i może pomagać innym. To jest akurat wielki plus tego Forum.
    kot mirmur
    Poziom 32  
    Czegoś takiego raczej nigdzie więcej nie znajdziemy. Forum jest niezłą kopalnią wiedzy technicznej. Kiedyś były tylko książki i czasopisma- nazw nie ma co wymieniać, wszyscy doskonale je znają. Teraz mamy Elektrodę. Ja generalnie czytam wszystkie ciekawe / dla mnie / tematy. Wiedzy nigdy za wiele.
    SalvusNexus
    Poziom 9  
    + Dużo wiedzy, dobra atmosfera, wysoka kultura.
    Piszę na kilku forach, w internecie nie widzę hejtu, bo wybieram miejsca takie jakimi powinien być internet.
    Taka jest elektroda.
    ( Pominę czasem zdarzającą się błazenadę zagubionych internautów, to zabawne i naturalne.)

Wyszukiwarka raz działa idealnie, lecz czasem nie może znaleźć czegoś, wiem że to jest, czytałem wcześniej, wpisuje co trzeba i nic.
    Biorąc pod uwagę ogromną ilość wiedzy tu zawartej nie jest źle, lecz czasem jest problem.

Baza danych cały czas się rozrasta, myślę że dobrym rozwiązaniem mogło by być dodawanie hasztagów i używanie ich podczas wyszukiwania.
    kot mirmur
    Poziom 32  
    Potwierdzam kolego SalwusNexus twoje problemy z wyszukiwarką- dosłownie to samo miałem okazję zaobserwować. Zaczynam wtedy szukać przez google. No i znajduję tematy, tyle że trwa to o wiele dłużej.
    helmud7543
    Poziom 43  
    Co się podoba?
    1. Wiedza.
    2. Możliwość uzyskania pomocy lub podpowiedzi w kwestiach technicznych w bardzo wielu dziedzinach.
    3. Forum żyje, w dobie słitaśnych foci na fejsbuku, kiedy komunikatory niemal wymarly, fora wymierają, wymierza nawet realne życie - elektroda.pl się trzyma twardo.
    4. Neutralność światopoglądowa.