Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tablet i kamera cofania w aucie

Qerek 24 Nov 2019 12:06 3435 3
 • #1
  Qerek
  Level 11  
  Chciałbym w samochodzie dołożyć Kamerę cofania a jednocześnie mieć androida. Kupno chińskiego radia z Androidem postanowiłem sobie odpuścić i wrzucić do auta tablet samsunga 10 cali oraz kameryę cofania która będzie się z nim łączyła. Pytaniue jaka kamerę najlepiej zainstalować? Bluetooth która po wrzuceniu wstecznego połączy się z tabletem i wyświetli obraz (dostatecznie szybko i bez mojej ingerencji w aplikacje) czy kombinować z kamera przewodowa i spróbować wejść przez złącze ładowania na zasadzie kamer inspekcyjnych. Posiadam taka kamerę inspekcyjna i działa ale muszę uruchomić aplikacje a wolałbym nie zajmować się tym podczas jazdy autem. Podsumowując: chciałbym dołożyć androida tak aby moc słuchać radia internetowego i aby obsługiwał mi kamerę cofania bez mojego udziału w aplikacje. Wrzucając wsteczny ma się sama uruchomić. Stare radio oryginalne z aux pozostaje w aucie.
 • #2
  szadziofczp
  Level 12  
  Ciekawy pomysł, znalazłeś może rozwiązanie ?
 • #3
  gradek83
  Level 42  
  Qerek wrote:
  aby obsługiwał mi kamerę cofania bez mojego udziału w aplikacje

  Analogowe kamery do cofania zazwyczaj aktywują się razem z wbiciem biegu wstecznego i zapaleniu się światła cofania i automatycznie obraz pojawia się na podpiętym monitorze bez udziału manualnego włączania. Z tabletem już tak łatwo nie jest i niestety kamerę musiał byś sobie sam uruchomić przed wykonaniem manewru cofania parkowania tyłem. Dodatkowy minus połączenie jest przez kabel OTG przez co może być problem z zasilaniem tabletu po USB bo nie wszystkie tablety mogą się równocześnie ładować i mieć włączone OTG. Tak więc gotowe rozwiązania z Chin są jednak lepsze i wygodniejsze lecz wiadomo trzeba trafić na jakiś dobry model radia.
  Zerknij do tego tematu.
 • #4
  sanfran
  Network and Internet specialist
  Są dwie negatywne strony takiego zastosowania.
  Po pierwsze kamery cofania podają obraz w lustrzanym odbiciu. Tak, aby to, co na monitorku zgadzało się z tym co w lusterkach. Inaczej kraksa gwarantowana.
  Dwa, kamera kamerze nie równa. Dedykowane-fabryczne mają spory kąt obserwacji, zwykłe after-market mają taki kąt ale tylko w opisie. Umieszczone na wysokości ok 85cm nie potrafią obiąć ziemi na całej szerokości samochodu.

  Zajrzyj tutaj, kiedy walczyłem z kamerą cofania w moim samochodzie.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17789279#17789279