Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Xiaomi mi8 dipper PEAMIXM - Brick zero reakcji

jelonek24 24 Nov 2019 12:23 837 8
    jelonek24
    Level 12  
    Witam, telefon kupiony z chin, na pudełku naklejka China mobile, przyszedł z romem global stable PEAMIXM, z odblokowanym bootloaderem.
    Miał wgrany ota 10.3.2.0 i działał normalnie przez rok. Wczoraj się zawiesił na otwieraniu pliku pdf z przeglądarki i wyłączył. Wpadł w bootloop do recovery a potem już kompletnie się wyłączył. Komputer wykrył go tylko raz jako Qualcomm 9008 a za chwilę jako nieznane urządzenie.
    Nic nie było wgrywane, rootowane itd. nagle się wszystko posypało.

Jest na niego jakaś szansa? Można to samemu zrobić w domu? Ktoś w Katowicach lub okolicach umie to naprawić?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Jeżeli uszkodzeniu nie uległa pamięć eMMc, to telefon powinien być do odratowania. Próbuj programem miflash wgrać firmware na nowo. Telefon trzeba będzie wprowadzić w tryb EDL.
    Sprawdź też jakie jest napięcie baterii.
    jelonek24
    Level 12  
    A czy będę potrzebował do tego zweryfikowanego konta xiaomi z EDL? Czy można to będzie wgrać bez takiego konta?
    Jutro spróbuję z kablem EDL żeby telefonu nie otwierać.
    nutergsm
    Moderator of GSM
    W nowszych modelach jest już wymagane takie konto. W tym konkretnym przypadku nie jestem tego pewien.
    jelonek24
    Level 12  
    Na kablu EDL pojawił się jako Qualcomm....9008 , miflash rozpoczął flashowanie ale zaraz zatrzymał się na:
    "Ping Target via Firehose" a potem "The Write Timed out"
    Potem już nie chciało się flashować, przerywał na sending hello.
    Po odłączeniu USB i podłączeniu znów wykrywany jako nieznane urządzenie :(
    Jakiś box jest w stanie to naprawić? Ktoś na Śląsku ma taki sprzęt?
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Należało by jednak sprawdzić napięcie na baterii.
    jelonek24
    Level 12  
    napięcia nie sprawdzałem, nie chce go rozklejać, ale podejrzewam, że bateria jest rozładowana. Dowiedziałem się, że UMT QcFire box lub Hydra Tool jest w stanie to naprawić, tyle, że nie wiem kto taki sprzęt ma.
    Bez boxa można spróbować znaleźć plik firehose loader na snapdragona 845, który nie wymaga autoryzacji konta EDL Miflash, tak jak ma to miejsce ze Snapdragonem 660 w Note 5, Note 6 Pro, Note 7, MI8 lite.
  • Helpful post
    blahfff
    Level 38  
    jelonek24 wrote:
    napięcia nie sprawdzałem, nie chce go rozklejać, ale podejrzewam, że bateria jest rozładowana. Dowiedziałem się, że UMT QcFire box lub Hydra Tool jest w stanie to naprawić, tyle, że nie wiem kto taki sprzęt ma.

To akurat bzdura, albo raczej naiwnosc. Jesli problem pojawil ci sie samoczynnie, nic nie grzebales, nie wgrywales itp to problem lezy po stronie sprzetu. Albo brak kontaktu z koscia pamieci (np po zalaniu), ale jej czesc (bootloader itp) jest np wymazana (nagle zaniki zasilania, korupcja danych itp), albo jest zwyczajnie uszkodzona (Xiaomi montuje kosci roznej jakosci, mozliwe ze trafiles na kiepski egzemplarz ktorego zycie sie konczy).

Telefonu nie musisz wprowadzac w tryb EDL bo on caly czas w tym trybie jest. Pozostaje ci proba wgrania softu z uzyciem czegos co obsluguje autoryzacje. Tych sprzetow jest wiecej niz te 2 co wymieniles. Jest UFI, Octoplus (nawet ten do FRP), Miracle itp, wiec jakis serwis powinien cos do tego posiadac. Firehose ktory nie wymaga autoryzacji do tego modelu nie jest dostepny. Bateria nie ma tu zadnego zwiazku i nawet gdyby byla calkiem rozladowana to sprawny telefon nie powinien byc w ten sposob wykrywany.
    jelonek24
    Level 12  
    Temat do zamknięcia.
    Udało się wgrać w serwisie na boxie z autentykacją Xiaomi. Koszt 95zl.

W ramach ciekawostki na unbrick.ru się podłączają teamviewerem i wpisują do miflash dane swojego konta z autoryzacja Xiaomi- koszt 45zł ale nie odważyłem się im zaufać.

Dodano po 56 [sekundy]:

Jak w poście wyżej