Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skoda/fabia/1.9 SDI - Błąd ABSu w samochodzie gdzie nigdy nie było tego układu..

settimo 24 Nov 2019 16:56 1125 19
    settimo
    Level 11  
    Witam czy jest możliwość pomocy z skodą fabia z 2004 roku 1.9 SDI auto które zostało kupione ma błąd ABS świeci się kontrolka na FIS oraz hamulca ręcznego mruga. Błąd w sterowniku silnika 18057. Samochód nigdy nie był wyposażony w ABS nie ma sterownika i czujników przy kołach. Może ktoś wcześniej wymienił licznik lub ecu. Albo bawił się w kodowanie licznika teraz jest wpisane 16142... Gdzie auto ma tylko jedną poduszę powietrzną i wspomaganie kierownicy, żadnej klimy, abs, el. szyb itp.
    Jeżeli będzie miał ktoś czas proszę coś podpowiedzieć bo denerwują te kontrolki i pikanie
    Ps również nie działa wskaźnik paliwa wskazówka "leży" na zero a rezerwa się nie świeci.
    Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
    settimo
    Level 11  
    Też tak wywnioskowałem, a czy ktoś pomoże bo szukam i nic szczerze nie znalazłem na ten temat. Uważam ze odpowiedni kod to 00072 lecz na 100% nie jestem pewien.
    settimo
    Level 11  
    Sprawdziłem lecz w bloku 17 vagiem nowego kodu 00072 nie chce zapisać a może coś źle robię ?? :cry:
  • Multimetr Fluke
    polonez15
    Level 33  
    miroslaw wielki wrote:
    Raczej możesz kodować . Najwyżej bedzie dalej błąd. Po numeach wychodzi zegar bez CAN a tu 2004 rok. Dziwne te zegary.

A były w ogóle Fabie bez CANa?? Chyba nie... Nagle to się samo stało? Dziwne trochę... CAN Gateway sam się nie przekoduje...
    settimo
    Level 11  
    Samochód już taki został kupiony ( błąd ABSu ) nie znam jego historii modyfikacji ingerencji ( naprawy ) :cry: dlatego chcę i próbuję to naprawić.
    robokop
    Moderator of Cars
    polonez15 wrote:
    A były w ogóle Fabie bez CANa?? Chyba nie... Nagle to się samo stało? Dziwne trochę... CAN Gateway sam się nie przekoduje...
    Pewnie licznik wymieniony, albo ktoś wkładał łapki gdzie nie trzeba.
    settimo
    Level 11  
    Ja nie wiem czy licznik jest z can czy bez czyli nic się nie da z tym zrobić i trzeba się pogodzić z denerwującym pikaniem i świecąca się kontrolką od ABS ??

Dodano po 11 [godziny] 11 [minuty]:

Może ktoś wie od czego zacząć, żeby autko doprowadzić do ładu.
    Być może ktoś z Was miał taki lub podobny problem. Bardzo proszę o pomoc.
    polonez15
    Level 33  
    Łączy się w ogóle z 19 Can Gateway?
    polonez15
    Level 33  
    Do przekodowania Gateway i powinno być OK.
    settimo
    Level 11  
    A czy ktoś podpowie jak to zrobić?
  • Helpful post
    jacek074
    Level 28  
    Jak łączy się z 19 to dalej kodowanie 07 i wpisujesz 12 (do tego wypasażenia powinnien być ten kod) potwierdzasz i powinien się przekodować.
    settimo
    Level 11  
    Witam po dlugiej przerwie. Dziękuje Jacek074 zrobiłem tak jak napisałeś. Kontrolka od ABS już nie świeci 😀 lecz w module 01 silnik nadal jest błąd ABS którego nie mogę skasować, a i wskaźniki od paliwa nadal nie działa ?? Czyżby również jest źle kodowanie zegarów blok 17 dla tego wyposażenia?
    Dziękuje za każdą sugestię.😀
    polonez15
    Level 33  
    Błędu z ECU nie wywalisz, musiałby być inny wsad ( da się wywalić go z tablicy DTC, ale chyba nie ma sensu). Z pływakiem masz jasno błąd, więc licznik out i pomiar na pinach, czy jest jakaś rezystancja.
    settimo
    Level 11  
    Pomiary pomogły była przerwa w kablu teraz wskaźnik już działa 😀
    paulofranczak
    Level 1  
    Witam, skoda fabia I classic 1.9 SDI 2000 r. Po odłączeniu akumulatora w celu naładowania na full i podłączeniu zaświeciła się kontrolka ABS (fizycznie brak ABS) i po około 10 sek zaczyna migać kontrolka ręcznego oraz trzykrotny sygnał dźwiękowy. Problem raczej taki sam jak u autora postu. Moje pytanie czy sposób kodowania taki jak wyżej opisany będzie działał w moim aucie? Auto praktycznie nie różni się od auto autora problemu. Z góry dziękuję za odpowiedz.
    polonez15
    Level 33  
    paulofranczak wrote:
    Witam, skoda fabia I classic 1.9 SDI 2000 r. Po odłączeniu akumulatora w celu naładowania na full i podłączeniu zaświeciła się kontrolka ABS (fizycznie brak ABS) i po około 10 sek zaczyna migać kontrolka ręcznego oraz trzykrotny sygnał dźwiękowy. Problem raczej taki sam jak u autora postu. Moje pytanie czy sposób kodowania taki jak wyżej opisany będzie działał w moim aucie? Auto praktycznie nie różni się od auto autora problemu. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Próbuj...Powinno działać.