Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mikrofala Panasonic NN-T221MB talerz się obraca. Nie grzeje.

24 Nov 2019 18:20 270 9
  • Level 9  
    Tak jak w tytule. Mikrofala Panasonic NN-T221MB po włączeniu wybranego programu hałasuje jakby była sprawna. Tzn. wentylator chodzi. Talerz się obraca ale urządzenie nie grzeje. Po paru sekundach na wybranym programie urządzenie się wyłącza a na wyświetlaczu pojawia się" : ". Można wybrać znowu program po naciśnięciu wyboru ale tym razem wyskakuje " : " ale mikrofala dalej chodzi (hałasuje wentylator i talerz dalej kręci). Tym razem chodzi dłużej. Nie zanotowałem ile czasu.

Moderated By Mirek Z.:

Dlaczego kolega zapomina o spacjach pomiędzy zdaniami (po kropkach)? Poprawiłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.13.

[30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 25  
    Witam, wyłącz z prądu odkręć śruby ściągnij pokrywę zewrzyj styki kondensatora przeważnie z prawej strony na dole z kondesatora wychodzi przewód do bezpiecznika wysokiego napięcia w plasikowej obudowie okrągłej i dochodzi do transformatora.Przeważnie ten bezpiecznik jest uszkodzony do kupienia w sklepach z częściami agd
  • Level 31  
    artfik wrote:
    Witam, wyłącz z prądu odkręć śruby ściągnij pokrywę zewrzyj styki kondensatora przeważnie z prawej strony na dole z kondesatora wychodzi przewód do bezpiecznika wysokiego napięcia w plasikowej obudowie okrągłej i dochodzi do transformatora.Przeważnie ten bezpiecznik jest uszkodzony do kupienia w sklepach z częściami agd

Nie wiem czy to dobry pomysł aby osoba nie doświadczona grzebała w sprzęcie w którym nawet kilka godzin po wyłączeniu występują tak wysokie napięcia.

• Level 39  
    artfik wrote:

I co jeszcze? To jest kuchenka Inverterowa. Nie ma kondensatora a uszkodzony bezpiecznik może przepalić się
    w skutek uszkodzonego modułu. Moduł Invertera nie jest dostępny w sprzedaży. Pozostają pomiary magnetronu
    i ewentualnie tranzystora IGBT na module Invertera.
  • Level 9  
    Panowie. Spokojnie. Jestem elektrykiem i wiem jak wygląda kondensator. Jeżeli to jakiś bezpiecznik to chcę się podjąć naprawy. Jak coś grubszego to mi się to nie opłaca.
  • Level 9  
    Kolego Artfik. W tej mikrofali nie znalazłem bezpiecznika ani w środku ani na schemacie, który znalazłem w necie.
  • Level 9  
    Bezpiecznika nie było, a magnetron pomiędzy pinem i obudową ma 71Ω. Magnetron do wymiany, a temat można zamknąć.