Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Berlingo ''06 1.6 HDI - nie daje sie uruchomic silnik-po probie uruchamiania za

24 Lis 2019 19:55 237 4
  • Poziom 9  
    Witajcie
    Prosze o pomoc- moze ktos tu to juz doswiadczyl- przypomne Berlingo'06 1.6 HDI
    Zaobserwowane wczesniejsze anomalie: -czasami w trakcie skretu w prawo zerowalo sie wszystko na desce jak przy uruchamianiu silnika
    (domniemam przerwe w zaplonie) -w trakcie jazdy zalaczaly sie samoczynnie wycieraczki przednie tak skokowo, ale bez kontynuacji do przerwy spoczynku (skokowo) i nie bylo zadnej reakcji na przelacznik ich pracy a na desce zaczelo wszxstko migac, Po wylaczeniu silnika wciaz swiecily sie swiatla mijania,- dopiero odpiecie klemy gasilo wszystko.- po kilkukrotnym odpinaniu klemy i probach odpalenia wrocilo do normy bo wczesniejsze proby konczyly sie tymi samymi objawami ( swiatla mijania i dyskoteka na desce) bez mozliwosci uruchomienia silnika. Dyskoteka na desce zaczynala sie nawet po otwarciu drzwi.. Jakis czaz pozniej byly jeszcze objawy jak reset zaplony i wlaczajace sie przednie wycieraczki ale to mijalo w kilka sekund. Ostatnia jazda zaowocowala taka sama dyskoteka i swiatlami mijania lecz wycieraczki raz ruszyly w jednym skoku i skonczyly prace na wiele kilometrow. Nauczony wczesniejszymi doswiadczeniami dojechalem do domu i tam zgasilem silnik - oczywiscie swiatla mijania zgasly dopiero po odpieciu klemy. Nastepnego dnia nie wrocilo do normy mimo potrzasania wiazkami elektrycznymi. Bezpieczniki byly cale. procz tego ze obylo sie bez holowania- to zadna satysfakcja silnik nie podejmuje pracy na desce miga chyba wszystko - na wyswietlaczu tylko kreski i jak sie dluzej upre to tych kresek jest potem 3 rzedy.
    I moze to wazne- bo jak siegam pamiecia to przy tych klopotach bylo deszczowo - a przynajmniej droga byla mokra
    Moze ktos cos doradzi?
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Jakiś problem z BSM, wiązka i złącza do niego, usterka wewnętrzna.
  • Poziom 9  
    Wielkie dzieki
    Jesli dobrze rozumie - to BSM jest ta puszka nad akomulatorem? - a problem jest w srodku jako nierozbieralna calosc- oczywisie procz ew. polaczen przewodow- czyli do wymiany?
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    To jest ta skrzynka z bezpiecznikami. Ale jak zdechł całkiem, to może samemu nie grzeb, bo potem będzie problem jak odpali. Dobry elektryk tej szansy nie zmarnuje.
  • Poziom 9  
    Wielkie dzieki raz jeszcze- juz namierzylem ta puszke
    Moje grzebanie ogranicze do wymiany BSM - bo jak tam zbiegaja sie wszystkie szlaki problemu, wydaje sie obiecujaca podmiana - nie narozrabiam za duzo -trudno sie w tym pomylic- moze jutro sie uda kupic - odpadloby mi holowanie do elektryka jak sie uda. bo raczej mam marne szanse by go sciagnac a na dodatek jeszcze nie wiem skad :)

Dzieki
    Pozdrawiam