Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thunderbird - połączenie z sewerem pop3.wp.pl zostało zresetowane

25 Lis 2019 08:20 336 2
  • Poziom 8  
    Witam,

Od ponad dwóch tygodni mam problem z pobieraniem poczty wp.pl za pomocą klienta Thunderbird (Windows 7, połączenie kablowe przez modem LTE w telefonie).
    (wszelkie inne połączenia internetowe działają bez zarzutu)

Problem polega na tym, że przy próbie pobrania poczty, wyskakuje komunikat "połączenie z sewerem pop3.wp.pl zostało zresetowane".

- Maile mogę wysyłać bez problemu.
    - Co ciekawe, mniej więcej raz dziennie udaje mi się pobrać pocztę z serwera i nie zależy to np od tego, że właśnie komputer uruchomiłem
    - Ustawienia portów i całą resztę sprawdziłem, jest prawidłowa, tym bardziej że ustawienia działały od lat i nic przy nich nie grzebałem.

Podjąłem następujące działania, które nic nie dały :

- szukałem odpowiedzi w necie, nic nie znalazłem
    - wyłączyłem firewall (windowsowy)
    - wyłączyłem antywirus,
    - skontaktowałem się z supportem wp, ale jest to strata czasu,
    - reinstalowałem Thunderbirda
    - usunąłem wszystkie hasła z Thunderbirda
    - przeskanowałem wszystko Malwarebytes (czysto)
    - próbowałem z kontem pocztowym google, ale komunikat jest identyczny (tu jednak nie mam 100% pewności, że ustawienia w Thunderbird robię prawidłowo)

Zapewne ważne jest też to, że mając usunięte z pamięci Thunderbirda hasła, komunikat o zresetowaniu pojawia się od razu, zanim w ogóle dojdzie do momentu, gdzie następuje żądanie podania hasła tak samo z kontem google).

Moja wiedza na powyższym się kończy, nie wiem, co jeszcze mógłbym zrobić lub sprawdzić.

Jeśli ktoś coś wie, będę wdzięczny za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 7  
    Jedyne, co mogę podpowiedzieć, to pokazać swoją działającą konfigurację:

Thunderbird - połączenie z sewerem pop3.wp.pl zostało zresetowane
  • Poziom 8  
    W międzyczasie doszedłem do tego, że powodem resetowania serwera poczty jest telefon z modemem LTE dual sim. Jak zmienię (programowo) kartę wybraną do pobierania danych z jednej na drugą i z powrotem, to wiadomości pobierają się normalnie, ale tylko do momentu wyłączenia modemu. Po ponownym jego włączeniu komunikat o resetowaniu się powtarza i znowu muszę powtórzyć wspomnianą procedurę.

Nie wiem, co ma wybór karty sim akurat do serwera poczty ?? (antywirus na wszelki wypadek odinstalowałem) skoro Internet działa bez problemu. Musiał zaistnieć jakiś błąd w Androidzie. Będę musiał zresetować telefon i zobaczę, jak to wpłynie na w/w objaw.