Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

POWERMED FD2034 - Jak ściągnąć turbinę z wirnika silnika?

25 Lis 2019 12:25 594 5
  • Poziom 6  
    Witam!
    Mam pytanie dotyczące silnika z odkurzacza Powermed Gold Edition Typ - FD2034.
    Rozebrałem odkurzacz z powodu bardzo głośnej pracy nawet na najniższych obrotach. Po rozebraniu silnika okazało się że łożysko przy turbinie ma bardzo duży luz, widać to na zamieszczonych zdjęciach i trzeba wymienić to łożysko.

POWERMED FD2034 - Jak ściągnąć turbinę z wirnika silnika? POWERMED FD2034 - Jak ściągnąć turbinę z wirnika silnika?
    POWERMED FD2034 - Jak ściągnąć turbinę z wirnika silnika?

Próbowałem zdjąć osłonę turbiny, ale nie chce zejść, i pytanie kieruję do was jak to zrobić nie łapiąc plastikowej obudowy.
    I czy ktoś może mi powiedzieć patrząc na poniższe zdjęcie można wywnioskować że turbina jest wprasowana na gorąco i czy uda się ją ściągnąć?

POWERMED FD2034 - Jak ściągnąć turbinę z wirnika silnika? POWERMED FD2034 - Jak ściągnąć turbinę z wirnika silnika?

Liczę na szybką podpowiedź pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Wprawdzie jest wprasowana, ale nie na gorąco.
    Trzeba trzymając, tak jak na zdjęciu 3, najlepiej jak turbina będzie w dół, a wirnik do góry- przyłożyć drewno, na samym brzegu--tylko w metal i uderzyć młotkiem. Następnie drewno przyłożyć w innym miejscu na obwodzie i znów uderzyć.
  • Poziom 6  
    stanislaw1954 napisał:
    Wprawdzie jest wprasowana, ale nie na gorąco.
    Trzeba trzymając, tak jak na zdjęciu 3, najlepiej jak turbina będzie w dół, a wirnik do góry- przyłożyć drewno, na samym brzegu--tylko w metal i uderzyć młotkiem. Następnie drewno przyłożyć w innym miejscu na obwodzie i znów uderzyć.

A czy to co wystaje z gwintem nie jest połączone z turbiną?
    Sprubuję coś z działać.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    freedoom3 napisał:
    A czy to co wystaje z gwintem nie jest połączone z turbiną?
    To jest nakrętka, która zabezpiecza wirniki przed spadnięciem i na której była chyba kolejna turbina, którą zdjąłeś.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    stanislaw1954 napisał:
    Mowa oczywiście o zdjęciu blaszanej osłony, która jest osadzona na plastikowej kierownicy. A turbina potem.
  • Poziom 6  
    zhudomel napisał:
    stanislaw1954 napisał:
    Mowa oczywiście o zdjęciu blaszanej osłony, która jest osadzona na plastikowej kierownicy. A turbina potem.

Zobaczymy może uda się coś zdziałać.
    Pozdrawiam!