Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Husqvarna 55 - pilarka po wlaniu czystego paliwa nie chce odpalić

25 Lis 2019 18:50 540 13
  • Poziom 4  
    Witam, pilarka taka jak w temacie, podczas zalewania piły spalinowej paliwem zapomniałem dolać oleju, tzn. zrobić mieszankę. Z początku odpaliła, ale już potem nie chciała, zlałem czyste paliwo do kanistra, dolałem oleju, ponownie wlałem paliwo do zbiornika i dalej echo, czasami odpali, ale tylko na ssaniu, jak ją przegazuje a następnie puszczę gaz to gaśnie. Mam ją na rocznej gwarancji, czy serwis naprawi/wymieni części w ramach gwarancji, jeśli nie, to ile wyniesie mnie naprawa?
  • Poziom 18  
    Zależy jak długo piła pracowała na czystym paliwie, czy zgasła podczas pracy, czy ją sam wyłączyłeś. Jeżeli tylko zapiekł się pierścień, a tłok nie przytarł cylindra, to kwestia paru stówek. Niestety jak poszedł tłok i cylinder, to będzie bolało (ponad tysiąc). Na Twoim miejscu oddał bym do serwisu, nie będąc zbyt wylewnym. Jak będziesz miał pokryć koszty to z pewnością dadzą Ci znać i wtedy podejmiesz decyzję.
  • Poziom 4  
    adam640 napisał:
    Zależy jak długo piła pracowała na czystym paliwie, czy zgasła podczas pracy, czy ją sam wyłączyłeś.
    Sama zgasła, a czy same czyszczenie ew. płukanka pomoże?
  • Poziom 26  
    Serwis naprawi, ale to będzie kosztować (trudno określić dokładną cenę). Do wymiany na pewno tłok i pierścień (może też cylinder). Nie wiadomo co jest z wałem oraz z uszczelniaczami wału.

Przykładowy zestaw naprawczy.
  • Poziom 4  
    Kurde, nie jest pocieszające, ale muszę dać naprawić bo sporo drzewa zostało do cięcia na opał.
  • Poziom 4  
    Odkręć tłumik, zobacz czy są rysy na tłoku, bedziesz wiedział czy zatarta
  • Poziom 4  
    rydzu077 napisał:
    Odkręć tłumik, zobacz czy są rysy na tłoku, bedziesz wiedział czy zatarta
    Oki, dzięki za info, dam znać jak tylko sprawdzę. :)
  • Poziom 18  
    Jak sama zgasła to nawet nie warto odkręcać tłumika, wiadomo co jej jest. Lepiej oddaj do naprawy i nie rób śladów, że coś grzebałeś. Najlepiej powiedz, że nie wiesz co się stało, po prostu nie odpala. Pozdr.
  • Poziom 4  
    Masz na myśli tłok i cylinder że do wymiany? Jutro jadę do serwisu i oddam. Zobaczymy co powiedzą.
  • Poziom 4  
    Witam byłem dziś w serwisie powiedziałem facetowi o co się z nią dzieje nie mówiłem o tym że wlałem czystej pb bez oleju sprawdzili piłę i okazało się że była rozregulowana :) odpala za każdym razem trzyma obroty.
  • Poziom 26  
    Husqvarna55 napisał:
    okazało się że była rozregulowana odpala za każdym razem trzyma obroty.

A na grubym drewnie sprawdziłeś ile straciła na mocy?
  • Poziom 4  
    Jeszcze nie miałem okazji przetestować, jutro zobaczę i dam znać.
  • Poziom 4  
    Przepraszam że nie dałem znać :) piła śmiga bez problmu temat można zamknąć, dziękuję wszystkim za pomoc.