Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Excel-Grafik dla 6 os鏏 - k這pot z dopasowaniem odpowiedniej formu造

25 Lis 2019 19:48 204 1
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam problem z dopasowaniem odpowiedniej formu造 tak aby zmiany1 i zmiana2 by造 losowe z uwzgl璠nieniem zakresu z tabeli
    "Uprawnienia tak" i
    "Uprawnienia nie" maj帷 na uwadze
    a) minimaln ilo嗆 os鏏 na 1 zmianie z uprawnieniami: 1
    b) minimaln ilo嗆 os鏏 na 2 zmianie z uprawnieniami:1
    c) osoba maj帷a zmiane 2 nie mo瞠 by uwzgl璠niona w sobote
    d) losowa osoba maj帷a dy簑r w sobote, kt鏎a mia豉 1zmiane i nie mia豉 5dni pod rz康 UW(urlopu wypoczynkowego)-roczny plan urlopowy kt鏎ego ju nie da貫m rady zrobi, mia豉 automatycznie losowy dzie wolny (DW)
    by doda te dane do grafiku. G這wie si ju 4 dzie i jedynie takie co u這篡貫m.
    Czy kto kto zna owy program o wiele lepiej ni ja, pomo瞠 z tym dopasowaniem oraz czy w og鏊e jest to wykonalne?
    grafik mag..yn.xlsx Download (28.58 kB)
  • Poziom 35  
    DHILI napisa:
    czy w og鏊e jest to wykonalne?

By mo瞠 tak :?: Ale zapewne... nie t drog, kt鏎 obra貫 :cry:
    Podstawowy b陰d, to to za這瞠nie losowo軼i :idea:
    Po pierwsze w Excelu funkcje losowe s nietrwa貫 :!: czyli po ka盥ym przeliczeniu b璠zie zmieniony (losowo :D ) ca造 grafik - ka盥y wpis np dnia wolnego - nast瘼na zmiana grafiku :please:
    Po drugie ciekaw jestem czy tak metod - nie narazisz si wszystkim pracownikom (kt鏎ym na og馧 zale篡 na ilo軼i godzin przepracowanych i zarobkach :cry: ), oraz przepisom KP, kt鏎y reguluje ilo嗆 godzin pracy w dniu, tygodniu i miesi帷u :cunning:

Proponuj inne podej軼ie do zadania - tak jak na zrzucie
    Excel-Grafik dla 6 os鏏 - k這pot z dopasowaniem odpowiedniej formu造rozkpra...PNG Download (33.54 kB)
    kt鏎y umo磧iwia r闚nomierny rozk豉d czasu tych pracownik闚, przy zachowaniu og鏊nych warunk闚.