Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] [Rozwiązano] Auto gaśnie podczas jazdy Mazda 6

26 Nov 2019 14:20 1743 6
 • #1
  User removed account
  Level 1  
 • Helpful post
  #2
  Marek Nawrocki
  Level 27  
  Witam .
  Koleżanko na mój gust to mechanik chce Cię naciągnąć na wymianie rozrządu , nie wiem dlaczego taka diagnoza , ja stawiałbym , na silniczek krokowy , ale za mało danych , napisz czy auto utrzymuje wolne obroty , czy falują , przyczyn gaśnięcia może być wiele , pompa paliwa ,cewka zapłonowa, świece ,przewody zapłonowe ,przewody paliwowe, moduł zapłonowy ,może sama elektronika zwariowała , w każdym razie nie stawiam na rozrząd.
  Piszesz że gdy hamujesz i skręcasz zapalają się kontrolki (rozumiem że wszystkie te, które palą się przed odpaleniem auta)
  czy też zapalają się jak auto już zgaśnie ?
  Proszę o dokładniejszą obserwację co się dzieje na chwilę przed zgaśnięciem, ale tak naprawdę bez diagnostyki to wróżenie z fusów , jaki teraz jest kod błędu.
  Pozdrawiam.
 • #3
  User removed account
  Level 1  
 • Helpful post
  #4
  Marek Nawrocki
  Level 27  
  Witam.
  Na pewno nie rozrząd , jeśli obroty falują , to na 99% silniczek krokowy przepustnicy, i od tego bym zaczął, nie kosztuje dużo , wymiana to pestka , falowanie obrotów tez może być też z innej przyczyny , ale tak jak napisałem w pierwszej odpowiedzi , bez diagnostyki trudno coś napisać.
  Rozumiem Pani frustrację i że cała ta sytuacja jest niebezpieczna , ale proszę się nie załamywać , coś się poradzi , na początek niech Pani znajdzie innego mechanika, może znajomi kogoś polecą .
  Zacznijmy od silniczka krokowego , koszt około 50zł. tak myślę , ale lepiej gdyby ktoś to zdiagnozował, żeby nie narażać na koszty.Może wystarczy samo czyszczenie silniczka i przepustnicy.
  Pozdrawiam i czekam na kolejność wydarzeń.
 • #5
  User removed account
  Level 1  
 • Helpful post
  #6
  HenryK3
  Level 29  
  26 Lis 2019 14:20
  Rasta0616 wrote:
  Błagam pomóżcie co mam robić, nie mam pieniędzy by wymieniać wszystko po kolei w aucie. Czy mam jednak wymienić ten rozrząd? Dla mnie to duży wydatek 720zł, ale jeśli to ma pomóc to wydam tą kasę. Proszę o jakies wskazówki. Pozdrawiam ZROZPACZONA
  26 Lis 2019 21:03
  Rasta0616 wrote:
  Dziękuję bardzo za odpowiedź i pomoc. (....) Odezwę się co z tego wyszło mam nadzieję że się uda mi naprawić to auto bo na nowe mnie nie stać. POZDRAWIAM :)

  Koleżanka otrzymała rzeczowe odpowiedzi-porady w pięć godzin.
  Rasta0616 wrote:
  Dziękuję bardzo za odpowiedź i pomoc. (....) Odezwę się co z tego wyszło
  POZDRAWIAM :)

  No i zapewne Koleżanka do nas wróci.
  Jak będzie w potrzebie...
  Pozdrawiamy.
 • #7
  User removed account
  Level 1