Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Auto gaśnie podczas jazdy chevrolet aveo 1,2 t200

26 Lis 2019 14:20 408 5
  • Poziom 2  
    Witam bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie mam już siły do auta które niedawno kupiłam sama, a nie znam się zbytnio.
    Otóż auto gaśnie podczas jazdy gdy zaczynam hamować przed skrzyżowaniem, gdy hamuje, przy skręcaniu - kontrolki się zapalają auto gaśnie, ale gdy przekręce kluczyk odrazu odpala. TO jest to niezwykle niebezpieczne, koła toczą się wówczas a nie działa hamulec ani wspomaganie i boję się jeździć z małym dzieckiem. CHCĘ ZAZNACZYĆ ŻE DZIEJE SIĘ TAK NA BENZYNIE I NA GAZIE. Oczywiście próbowałam naprawić i tu zaczynają się schody-
    Pali) się check wywalił błąd egr, czujnik wałka rozrządu i WYMIENIŁAM! I co na chwilę zgasl check i znowu się zapalił i znowu te same błędy wyświetla komputer. Nie zawsze tak się dzieje dwa dni jeżdzi normalnie np potem znowu jeden dzień przed wszystkimi skrzyżowaniami gaśnie.
    Mechanik następny z kolei stwierdził że w takim razie trzeba wymienić rozrząd jestem z nim umówiona za tydzień to powinno według niego załatwić sprawę gaśnięcia..Ja jednak mam obawy czy to pomoże (na obecnym rozrzadzie jeżdżę 25 tys. km dopiero.) Błagam pomóżcie co mam robić, nie mam pieniędzy by wymieniać wszystko po kolei w aucie. Czy mam jednak wymienić ten rozrząd? Dla mnie to duży wydatek 720zł, ale jeśli to ma pomóc to wydam tą kasę. Proszę o jakies wskazówki. Pozdrawiam ZROZPACZONA
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Witam .
    Koleżanko na mój gust to mechanik chce Cię naciągnąć na wymianie rozrządu , nie wiem dlaczego taka diagnoza , ja stawiałbym , na silniczek krokowy , ale za mało danych , napisz czy auto utrzymuje wolne obroty , czy falują , przyczyn gaśnięcia może być wiele , pompa paliwa ,cewka zapłonowa, świece ,przewody zapłonowe ,przewody paliwowe, moduł zapłonowy ,może sama elektronika zwariowała , w każdym razie nie stawiam na rozrząd.
    Piszesz że gdy hamujesz i skręcasz zapalają się kontrolki (rozumiem że wszystkie te, które palą się przed odpaleniem auta)
    czy też zapalają się jak auto już zgaśnie ?
    Proszę o dokładniejszą obserwację co się dzieje na chwilę przed zgaśnięciem, ale tak naprawdę bez diagnostyki to wróżenie z fusów , jaki teraz jest kod błędu.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Witam otóż pali się ponoć błąd egr i czujnika wałka rozrządu mimo że zostało to WYMIENIONE,osobiście kupowałam i widziałam jak wymieniają więc nie to nie ściema mechanika.
    . GDY DOJEŻDŻAM DO SKRZYŻOWANIA AUTO GAŚNIE I ZAPALAJĄ SIĘ DWIE KONTROLKI OLEJU I AKUMULATORA NA CZERWONO. ODPALAM GO Z KLUCZYKA SZYBKO, AUTO SIĘ TOCZY I ODRAZU ŁAPIE NA SZCZĘŚCIE ZAPŁON i JEDZIE dalej normalnie . Czasem gdy stoję w korku zaobserwowałam że obroty falują na luzie. To wszystko co mogę powiedzieć. Może Pan coś mi doradzi? Rozrząd raczej nie.. To co silniczek krokowy wymienić ? Naprawdę dużo nerwów mnie kosztuje to auto i jestem załamana bo potrzebuje się czymś przemieszczać ale tym to strach i loteria.. Pozdrawiam serdecznie
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Witam.
    Na pewno nie rozrząd , jeśli obroty falują , to na 99% silniczek krokowy przepustnicy, i od tego bym zaczął, nie kosztuje dużo , wymiana to pestka , falowanie obrotów tez może być też z innej przyczyny , ale tak jak napisałem w pierwszej odpowiedzi , bez diagnostyki trudno coś napisać.
    Rozumiem Pani frustrację i że cała ta sytuacja jest niebezpieczna , ale proszę się nie załamywać , coś się poradzi , na początek niech Pani znajdzie innego mechanika, może znajomi kogoś polecą .
    Zacznijmy od silniczka krokowego , koszt około 50zł. tak myślę , ale lepiej gdyby ktoś to zdiagnozował, żeby nie narażać na koszty.Może wystarczy samo czyszczenie silniczka i przepustnicy.
    Pozdrawiam i czekam na kolejność wydarzeń.
  • Poziom 2  
    Dziękuję bardzo za odpowiedź i pomoc. Zacznę od tego silniczka, napewno będzie taniej niż odrazu rozrząd robić..za 700zł.Odezwę się co z tego wyszło mam nadzieję że się uda mi naprawić to auto bo na nowe mnie nie stać. POZDRAWIAM :)
  • Poziom 29  
    26 Lis 2019 14:20
    Rasta0616 napisał:
    Błagam pomóżcie co mam robić, nie mam pieniędzy by wymieniać wszystko po kolei w aucie. Czy mam jednak wymienić ten rozrząd? Dla mnie to duży wydatek 720zł, ale jeśli to ma pomóc to wydam tą kasę. Proszę o jakies wskazówki. Pozdrawiam ZROZPACZONA
    26 Lis 2019 21:03
    Rasta0616 napisał:
    Dziękuję bardzo za odpowiedź i pomoc. (....) Odezwę się co z tego wyszło mam nadzieję że się uda mi naprawić to auto bo na nowe mnie nie stać. POZDRAWIAM :)

Koleżanka otrzymała rzeczowe odpowiedzi-porady w pięć godzin.
    Rasta0616 napisał:
    Dziękuję bardzo za odpowiedź i pomoc. (....) Odezwę się co z tego wyszło
    POZDRAWIAM :)

No i zapewne Koleżanka do nas wróci.
    Jak będzie w potrzebie...
    Pozdrawiamy.