Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zbiór wszystkich aktualizacji Windows XP, Windows 2000 oraz Office

sylweksylwina 26 Nov 2019 17:57 2772 0
 • #1
  sylweksylwina
  Computers FAQ editor
  Temat i zawartość raczej jako ciekawostka, nie namawiam nikogo do instalacji systemu bez żadnego wsparcia! Jednak wiem, że jest wielu miłośników zwłaszcza Windows XP, a taki pakiet pozwoli nam zaoszczędzić czasu na szukaniu w jaki sposób uruchomić Windows Update po czystej instalacji. Również niektóre systemy mogą działać pod kontrolą tych systemów operacyjnych, więc XP jak na razie nie zamierza odchodzić :)
  UWAGA! Nie jest to żaden "syf" który namiesza w systemie. Są to po prostu ściągnięte ze strony microsoftu aktualizacje, z odpowiednimi skryptami napisanymi przeze mnie.
  Dobra alternatywa dla wsus offline, któremu do ideału daleko, ściąga dużo za dużo aktualizacji (wręcz gigabajty), i mimo tego może czegoś brakować.

  Linki prowadzą do mojego dysku google, jak by coś nie tak było z linkiem - pisz.

  Windows XP
  Spoiler:

  Jako iż na Windows XP więcej aktualizacji nie wyjdzie, a na czystym windows XP - windows update nawet nie ruszy bez kilku aktualizacji, to przygotowałem kompletne rozwiązanie. Jedynie na pierwszym etapie instalacji aktualizacji o sprawdzaniu oryginalności systemu potrzebna jest interakcja z instalatorem, reszta idzie z automatu włącznie z dwoma restartami. Wymagany SP3, bez niego instalacja nie wystartuje.

  Pakiet "SP4" zawiera wszystkie aktualizacje, włącznie z biuletynami bezpieczeństwa nieuwzględnionymi w WU (np. łatka na ransomware wannacry). Wszystko oczywiście dla Windows XP, nie Embedded który nie jest w pełni zgodny z XP. Poza tym uwzględniony jest w tym Internet Explorer 8 (z najnowszą łatką KB2936068 której WU nie widzi (bo została zastąpiona nowszą wersją jednak niedostępną dla XP), Windows media player 11, biblioteki DirectX, Pakiety .Net 1.1 2.0 3.5 4.0 z dodatkami service pack, aktualizację certyfikatów głównych, aktualizacje agenta WU itp. Trochę pracy mnie kosztowało przygotowanie tego, ale myślę że było warto. Końcowo mamy w pełni zaktualizowany system z działającym windows update, pokazującym że nie ma więcej aktualizacji.
  Kolejność instalowania aktualizacji w skrypcie eliminuje problem z błędem podczas instalacji pakietu językowego platformy .net (jak dobrze myślę to kb928416) który w przypadku korzystania z Windows Update na pewno wystąpi na czystym systemie.

  Rozmiar: 1.12 GB
  Link


  Windows 2000
  Spoiler:

  To już raczej jako ciekawostka dla fanów retro komputerów. Jeszcze WU działa na tym systemie po kilku aktualizacjach, ale długo raczej nie podziała.
  Wymagany SP4 do instalacji, bez niego instalacja nie wystartuje. Zawiera m. in. pakiety .Net, IE6 SP1 PL - trudny do zdobycia!, Windows Media player 9 itp.
  Rozmiar 457 MB
  Link

  PS. Jak by ktoś chciał ściągnąć aktualizacje WSUS Offilne w ostatniej wersji obsługującej ten system (6.2) należy podmienić linki w pliku StaticDownloadLinks-ie6-plk.txt Można użyć własnego serwera http na którym umieścimy wymagane pliki instalacyjne IE6


  Office 2002 (XP)
  Spoiler:

  Zawiera wszystkie aktualizacje wraz z pakietem zgodności z office 2007 i jego dodatkiem SP3 i aktualizacjami.
  Rozmiar: 215 MB
  Link


  Office 2003
  Spoiler:

  Zawiera SP3, wszystkie aktualizacje wraz z pakietem zgodności z office 2007 i jego SP3 i aktualizacjami.
  Rozmiar: 292 MB
  Link
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się