Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zbiór wszystkich aktualizacji Windows XP, 2000, 2003 Server oraz Office

sylweksylwina 26 Nov 2019 17:57 19509 0
Nazwa.pl
 • Problemy z hostingiem googla zostały rozwiązane przez migrację na inny hosting
  Jak by coś nie tak było z linkiem - proszę o PW.

  Temat i zawartość raczej jako ciekawostka, nie namawiam nikogo do instalacji systemu bez żadnego wsparcia! Jednak wiem, że jest wielu miłośników zwłaszcza Windows XP, a taki pakiet pozwoli nam zaoszczędzić czasu na szukaniu w jaki sposób uruchomić Windows Update po czystej instalacji. Również niektóre systemy mogą działać pod kontrolą tych systemów operacyjnych, więc XP jak na razie nie zamierza odchodzić :)
  UWAGA! Nie jest to żaden "syf" który namiesza w systemie. Są to po prostu ściągnięte z serwerów microsoftu aktualizacje, z odpowiednimi skryptami napisanymi przeze mnie.
  Dobra alternatywa dla wsus offline, któremu do ideału daleko, ściąga dużo za dużo aktualizacji (wręcz gigabajty), i mimo tego może czegoś brakować.
  Jak uruchomić Windows Update na starszych systemach opisałem tutaj: Link

  Windows XP
  Spoiler:

  Jako iż na Windows XP więcej aktualizacji nie wyjdzie, a na czystym windows XP - windows update nawet nie ruszy bez kilku aktualizacji, Windows update nie działa z powodu wymogu SHA-2, to przygotowałem kompletne rozwiązanie. Jedynie na pierwszym etapie instalacji aktualizacji o sprawdzaniu oryginalności systemu potrzebna jest interakcja z instalatorem, reszta idzie z automatu włącznie z dwoma restartami. Wymagany SP3, bez niego instalacja nie wystartuje.

  Pakiet "SP4" zawiera wszystkie aktualizacje, włącznie z biuletynami bezpieczeństwa nieuwzględnionymi w WU (np. łatka na ransomware wannacry). Wszystko oczywiście dla Windows XP, nie Embedded który nie jest w pełni zgodny z XP. Poza tym uwzględniony jest w tym Internet Explorer 8 (z najnowszą łatką KB2936068 której WU nie widzi (bo została zastąpiona nowszą wersją jednak niedostępną dla XP), Windows media player 11, biblioteki DirectX, Pakiety .Net 1.1 2.0 3.5 4.0 Client Profile z dodatkami service pack, aktualizację certyfikatów głównych, aktualizacje agenta WU itp. Trochę pracy mnie kosztowało przygotowanie tego, ale myślę że było warto. Końcowo mamy w pełni zaktualizowany system z działającym windows update, pokazującym że nie ma więcej aktualizacji. Pakiet utworzony po włączeniu wszystkich składników systemu w "Dodaj lub usuń programy".
  Kolejność instalowania aktualizacji w skrypcie eliminuje problem z błędem podczas instalacji pakietu językowego platformy .net (jak dobrze myślę to kb928416), który w przypadku korzystania z Windows Update (jak jeszcze działał) na pewno wystąpi na czystym systemie.

  Nowa wersja ma mniejszy pakiet instalatora .Net 3.5 - pełny instalator nie był potrzebny przez obecność osobnego instalatora .Net 2.0 (w taki sposób wyeliminowano błąd z kb928416).

  Rozmiar: 1.12 GB
  Nowa wersja
  Rozmiar: 1.06GB
  Link


  Windows XP Embedded (aktualizacje do końca wsparcia w 2019 roku)
  Spoiler:

  Pakiet aktualizacji wydanych dla XP Embedded w polskiej wersji językowej - Wszystkie aktualizacje dla tego systemu. Pakiet utworzony po włączeniu wszystkich składników systemu w "Dodaj lub usuń programy". Czyli słynne aktualizacje po końcu wsparcia w 2014 roku, które można było sobie aktywować pewną zmianą w rejestrze. Instalacja tego pakietu wymaga zmiany w rejestrze która określa, że to system PosReady - inaczej aktualizacje nie zostaną zainstalowane. Nie napiszę jak to zrobić, bo może być to niezgodne z EULA. Po zmianie pakiet można zainstalować na zwykłym XP (najlepiej po zainstalowaniu łatki "SP4").

  Rozmiar: 323 MB
  Link


  Windows XP x64
  Spoiler:

  Aby się dużo nie rozpisywać praktycznie to samo co wyżej dla zwykłego XP tylko do Angielskiej wersji Windows XP 64-bit (wersja 64-bit nie występowała w Polskiej wersji językowej). Pakiet "SP3" dla XP x64 zawiera zgodne z tym systemem aktualizacje wydane po końcu wsparcia dla systemu XP - aktualizacje Server 2003 64-bit. Pakiet utworzony po włączeniu wszystkich składników systemu w "Dodaj lub usuń programy". Wymagany SP2, bez niego instalacja nie wystartuje.

  Rozmiar: 1.86 GB
  Link


  Windows Server 2003
  Spoiler:

  Pakiet aktualizacji wydanych dla Windows 2003 Server w polskiej wersji językowej. Pakiet utworzony po włączeniu wszystkich składników systemu w "Dodaj lub usuń programy" w systemie R2 (SP2 + dodatki R2). Pakiet zbliżony jest zawartością z pakietem dla Wndows XP. Wymagany SP2, bez niego instalacja nie wystartuje. Aktualizacja KB960082 nie instaluje się - wymaga to konfiguracji jednego ze składników systemowych - SQL Server. Można zainstalować ręcznie po konfiguracji. KB923643 również się nie instaluje z automatu.

  Zbiór wszystkich aktualizacji Windows XP, 2000, 2003 Server oraz Office

  Rozmiar: 1.08 GB
  Link


  Windows Server 2003 x64
  Spoiler:

  Pakiet aktualizacji wydanych dla Windows 2003 Server w Angielskiej wersji językowej. Pakiet utworzony po włączeniu wszystkich składników systemu w "Dodaj lub usuń programy" w systemie R2 (SP2 + dodatki R2). Pakiet zbliżony jest zawartością z pakietem dla Wndows XP. Wymagany SP2, bez niego instalacja nie wystartuje. Aktualizacja KB960082 nie instaluje się - wymaga to konfiguracji jednego ze składników systemowych - SQL Server. Można zainstalować ręcznie po konfiguracji.

  Zbiór wszystkich aktualizacji Windows XP, 2000, 2003 Server oraz Office

  Rozmiar: 1.72 GB
  Link


  Windows 2000
  Spoiler:

  To już raczej jako ciekawostka dla fanów retro komputerów. Jeszcze WU działa na tym systemie po kilku aktualizacjach, ale długo raczej nie podziała. WU nie działa - wymóg SHA-2.
  Wymagany SP4 do instalacji, bez niego instalacja nie wystartuje. Zawiera m. in. pakiety .Net, IE6 SP1 PL - trudny do zdobycia!, Windows Media player 9 itp.
  Rozmiar 457 MB
  Link

  PS. Jak by ktoś chciał ściągnąć aktualizacje WSUS Offilne w ostatniej wersji obsługującej ten system (6.2) należy podmienić linki w pliku StaticDownloadLinks-ie6-plk.txt Można użyć własnego serwera http na którym umieścimy wymagane pliki instalacyjne IE6


  Office 2002 (XP)
  Spoiler:

  Zawiera wszystkie aktualizacje wraz z pakietem zgodności z office 2007 i jego dodatkiem SP3 i aktualizacjami.
  Rozmiar: 215 MB
  Link


  Office 2003
  Spoiler:

  Zawiera SP3, wszystkie aktualizacje wraz z pakietem zgodności z office 2007 i jego SP3 i aktualizacjami.
  Rozmiar: 292 MB
  Link
  About Author
  sylweksylwina
  Moderator of Computers service
  Offline 
  sylweksylwina wrote 12147 posts with rating 1747, helped 1668 times. Been with us since 2008 year.
 • Nazwa.pl