Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd e05 i e70 w piecu gazowym immergas vectrix tera 24 plus

26 Lis 2019 19:23 210 1
 • Poziom 1  
  Piec po włączeniu chodzi około 3 minut po czym wyskakuje błąd e70. Po zresetowaniu to samo. Czasami zamiast e70 wyskoczy e05. Ktoś pomoże??
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  Bierzesz instrukcję instalacji Twojego kotła i patrzysz co te błędy oznaczają.
  Wg instrukcji znalezionej na Google to kod błędu:
  - 05 oznacza Nieprawidłowość sondy obiegu c.o. - Płyta wykrywa nieprawidłowość na sondzie NTC zasilania c.o.
  - 70 oznacza Zamiana sondy zasilania / powrotu - Ten błąd pojawia się w przypadku nieprawidłowego podłączenia okablowania kotła.

  Nie znając i nie widząc Twojego kotła na oczy mogę zgadywać, że masz jakiś problem z czujnikiem temperatury NTC na zasilaniu.
  Być może temperatura zasilania wg czujnika jest niższa od temperatury powrotu i stąd błąd 70 sugerujący błędne podłączenie okablowania.
  To tylko interpretacja tego co opisuje instrukcja.
  Czy jest to prawda to trzeba by mieć teraz czujnik temperatury na podmianę.
  W moim Vaillancie czujniki temperatury są te same, więc można je zamienić miejscami dla testu i dodatkowo ich wykręcenie nie wymaga spuszczenia wody z kotła.
  Jak jest w Twoim kotle to nie wiem ale jeśli podobnie jak w moim to można by próbować zamienić miejscami czujniki na zasilaniu i powrocie c.o..
  Wtedy możesz porównać wskazania temperatury i rezystancję czujników, aby wstępnie potwierdzić lub wykluczyć uszkodzenie jednego z tych dwóch czujników.

  Jeśli to o czym piszę jest czarną magią i nie umiesz tego sprawdzić to lepiej wezwij serwis, bo sam i tak nic nie wymyślisz.