Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komitet PICMG COM-HPC osiągnął istotny kamień milowy

ghost666 27 Lis 2019 00:23 432 0
 • Komitet PICMG COM-HPC osiągnął istotny kamień milowy
  Firma congatec poinfomorowała, że ​​podkomitet techniczny PICMG COM-HPC zatwierdził opracowanie nowej specyfikacji wysokiej wydajności modułowego komputer. Nowy standard COM-HPC wkroczyć ma teraz na rynek domowy - wymagana jest tylko ratyfikacja wersji 1.0 specyfikacji, która jest zaplanowana na pierwszą połowę 2020 r. Producenci komputerów modułowych i projektanci płyt głównych, którzy są aktywni w grupie roboczej COM-HPC mogą teraz rozpocząć projektowanie urządzeń w oparciu i wstępnie zatwierdzone informacje, oczekując na wprowadzenia ich na rynek w odpowiednim czasie, wraz z wprowadzeniem na rynek nowej generacji wysokiej klasy procesorów wbudowanych od Intela i AMD w przyszłym roku.

  Prezes PICMG, Jessica Isquith, jest zachwycona postępem w specyfikacji COM-HPC. "W ramach PICMG pracujemy obecnie nad standardem Computer-On-Module nowej generacji, który ma ogromne znaczenie dla świata komputerów wbudowanych i urządzeń na krawędzi. Oprócz fizycznego rozmiaru modułu określenie pinoutu jest najważniejszym kamieniem milowym. Mogło to zostać wstępnie zatwierdzone tak szybko, ponieważ udało nam się zgromadzić wszystkich kluczowych graczy rynkowych, w tym producentów półprzewodników, takich jak Intel, przy jednym stole w podkomitecie technicznym COM-HPC, tym samym upewniając się, że standard będzie jak najlepiej dopasowany dla przyszłych generacji procesorów" mówiła Isquith.

  Przewodniczący komitetu, Christian Eder, jest przekonany, że specyfikacja może zostać oficjalnie ratyfikowana, zanim pojawią się na rynku kolejne wysokiej klasy procesory wbudowane. "Nowa specyfikacja typu komputer na module to złożone zadanie, w które zaangażowanych jest wiele zainteresowanych stron. Jednak oficjalnie rozpoczęliśmy pracę w październiku 2018 roku i planujemy stworzyć nowe moduły COM-HPC, płyty bazowe i platformy rozwiązań na czas z następnymi generacjami wysokiej klasy procesorów wbudowanych. Rozszerzą one istniejące standardy modułu PICMG COM Express o nowe rozwiązania, które zmierzają w kierunku bezobsługowego serwera brzegowego i bardziej wielofunkcyjnych rozwiązań klienckich" komentuje prace komitetu Eder. Dzięki przyjęciu pinoutu wszyscy członkowie komitetu mają teraz solidne podstawy robocze, dzięki którym mogą oferować interfejsy obsługujące interfejsy takie jak stu-gigabitowy Ethernet, PCIe Gen 4.0 i Gen 5.0, a także do ośmiu gniazd DIMM i szybkich procesorów z poborem mocy na poziomie ponad 200 watów - wszystko na znormalizowanych modułach COM-HPC dedykowanych do pracy z płytami nośnymi zgodnymi ze standardami.

  Członkowie komitetu PICMG COM-HPC to między innymi uniwersytet Bielefeld oraz firmy takie jak Adlink, Advantech, Amphenol, AMI, Congatec, Elma Electronic, Emerson Machine Automation Solutions, EPT, Fastwel, GE Automation, HEITEC, Intel, Kontron, MEN, MSC Technologies, NAT, Samtec, SECO, TE Connectivity, Trenz Electronic i VersaLogic. Adlink, Congatec i Kontron są również sponsorami komisji.

  Christian Eder, dyrektor marketingu firmy Congatec, jest przewodniczącym komitetu COM-HPC. Wcześniej był on zaangażowany, jako redaktor projektu, w rozwój przyjętego już obecnie standardu COM Express. Stefan Milnor z Kontrona i Dylan Lang z Samteca wspierają Edera w funkcjach, odpowiednio, redaktora i sekretarza komitetu.

  Źródła:
  https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/picmg-com-hpc-committee-reaches-important-milestone
  https://www.picmg.org/resources/news/picmg-news-releases/picmg-news/picmg-com-hpc-committee-reaches-important-milestone/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9436 postów o ocenie 7364, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.