Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Skoda fabia 3 - piszczenie okolice sprzęgła

27 Lis 2019 16:25 486 2
  • Poziom 2  
    temat nadal nie rozwiązany piszczenie w okolicach skrzyni, po rozgrzaniu auta skrzynia sprawdzona łożysko oporowe wymienione. duszenie sprzęgła nie przynosi żadnych zmian im auto bardziej rozgrzane tym głośniejsze piszczenie. fabia3 1,2 66kw auto ma przejechane 30tys

Dodano po 8 [godziny] 25 [minuty]:

to filmik poglądowy co jeszcze im cieplejszy tym głośniej hałasuje. jutro zwalam miskę olejową może jest tam gdzieś jakiś kanał olejowy albo coś.
  • Poziom 2  
    dobra kończąc temat należy wymienić uszczelniacz u mnie razem z kompletem sprzęgła. Kilka rad za każdym razem po ściągnięciu skrzyni w tym aucie jeśli blacha wam wypadnie z tulei prowadzących ściągajcie koło zamachowe jest ona zaczepiana za zimer z tyłu dwie opaski samo zaciskowe po zamontowaniu blachy i wsadzamy skrzynie co do samego zimera na necie krążą filmiki że potrzebny jest specjalistyczny sprzęt natomiast idzie to zrobić bez niego, ważne żeby odpowiednio sobie zaznaczyć pierścień magnetyczny. jeszcze jedna cenna uwaga nie smarujemy przed zamontowaniem zimera takie zalecenia producenta i coś w tym jest minusy trzeba zdjąć miskę i tam kolejna uwaga nie wiem czy tylko u mnie ale ten plastik który jest nad smogiem musi idealnie być dopasowany do miski olejowej. Powodzenia.
    przy okazji bez względu na przebieg wymieniłem sprzęgło ale to taki nawyk mając zwaloną skrzynie.

Dodano po 49 [sekundy]:

rozwiązanie w opisie poyżej