Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PCBWay - najlepszy partner w każdym aspekcie produkcji PCB i elektroniki

magic9 27 Lis 2019 10:23 2226 6
 • Chcesz samemu wytwarzać urządzenia elektroniczne? PCBWay będzie najlepszym wyborem.

  Czy kiedykolwiek próbowałeś sobie wyobrazić miejsca, w których wytwarzane są produkty elektroniczne codziennego użytku? Na pewno słyszałeś o odległych krajach, takich jak Chiny czy Tajwan, w których najczęściej powstaje elektronika, a także o gigantycznych fabrykach, w których to wszystko się dzieje. Ale co, jeśli sami chcemy zrobić urządzenie elektroniczne?

  PCBWay - najlepszy partner w każdym aspekcie produkcji PCB i elektroniki
  Płytki drukowane są integralną częścią prawie każdego urządzenia elektronicznego.


  Na początku powinieneś posiadać projekt elektroniki. Ale co z realizacją projektu? Gdzie znaleźć odpowiednią fabrykę? Obecnie nawet do stworzenia prostego urządzenia ledwo wystarcza zwykła lutownica, nie mówiąc już o bardziej wyrafinowanej elektronice.

  PCBWay - najlepszy partner w każdym aspekcie produkcji PCB i elektroniki
  Projekt płytki drukowanej


  Nowoczesna produkcja elektroniki szybko się rozwija. Ludzie z Europy wiedzą już, że mając projekt, można urządzenie z powodzeniem zamówić bezpośrednio z Chin. Myślisz, że to za daleko? Może to zabrzmieć niewiarygodnie, ale w niektórych przypadkach cały proces produkcyjny trwa nie dłużej niż kilka dni. W dzisiejszych czasach efektywność usług dostawy jest niesamowita, więc produkt końcowy może zostać wysłany do Ciebie w ciągu zaledwie kilku dni.
  Jednym z najbardziej znanych przykładów wysokowydajnej nowoczesnej produkcji jest PCBWay, które działa na tym rynku od ponad dekady, a niektóre z jego cech technologicznych zostaną opisane bardziej szczegółowo w tym artykule.

  PCBWay - najlepszy partner w każdym aspekcie produkcji PCB i elektroniki
  Linia do produkcji PCB - transport zrobotyzowanych płyt


  Prototypowanie i wytwarzanie PCB

  Oczywiście w elektronice, podobnie jak w przypadku każdego rodzaju produkcji, wiele zależy od złożoności produktu, który chcesz wytworzyć. Na przykład płytki drukowane (PCB) mogą się różnić w zależności od liczby warstw ścieżek, planowanej gęstości elementów czy typów elementów.
  Te podstawowe kryteria techniczne są określone na początku zamówienia, w internetowym formularzu zamówienia PCBWay. Niektóre pola tego formularzu pokazano na poniższej ilustracji. W razie potrzeby wszelkie dodatkowe niuanse technologiczne można uzgodnić bezpośrednio z producentem za pośrednictwem poczty elektronicznej.

  PCBWay - najlepszy partner w każdym aspekcie produkcji PCB i elektroniki
  Szybki formularz zamówienia płytek PCB na PCBWay


  Oczywiście zamawianie produktu to tylko wierzchołek góry lodowej, najprawdopodobniej nie zobaczysz nawet produkcji ani montażu płytki drukowanej. Jednak jesteśmy w stanie produkować aż 30 warstw płytek drukowanych o ścieżkach mniejszych niż 60 mikrometrów, co jest wystarczające nawet w przypadku nowoczesnych komputerów PC lub smartfonów.

  W PCBWay zajmuje zwykle 12 godzin produkcja najbardziej podstawowych płytek. Natomiast specjalny projekt może potrwać miesiąc, jeśli chcesz mieć określone wskaźniki niezawodności, spełniać niektóre specjalistyczne standardy lub mieć inne unikalne preferencje.

  Cena najbardziej podstawowych wyniesie zaledwie kilka euro. Z tego powodu usługi są bardzo popularne wśród studentów elektroniki. Usługa dostawy będzie kosztować co najmniej trzy razy więcej niż China Post, ale zamawianie będzie około 8 razy szybsze.
  Dla tych, którzy chcą zaoszczędzić jeszcze więcej czasu, strona oferuje szybkie zamawianie. W takim przypadku wystarczy mieć standardowy plik Gerbera, który zawiera wiele parametrów płytki i przesłać go do „przyspieszonego” formularza zamówienia. Nawiasem mówiąc, PCBWay oferuje również przeglądarkę plików Gerber online.

  PCBWay - najlepszy partner w każdym aspekcie produkcji PCB i elektroniki
  Tworzenie zamówienia za pomocą pliku Gerber


  Poniżej szczegółowe demo na filmie dla tych, którzy są zaintrygowani procesem produkcji PCB i sprzętem:

  Link


  Montaż płytki drukowanej

  Oczywiście sama płytka drukowana nie może działać. Kolejnym ważnym krokiem jest umieszczenie elementów elektronicznych na powierzchni płytki i przylutowanie ich do punktów kontaktowych elementów.

  Montaż PCB można wykonać ręcznie, ale należy spełnić wiele dodatkowych warunków. Najważniejsze ograniczenia to wielkość lutowanych przedmiotów i zdolność lutowania. Podczas pracy z bardzo małymi komponentami ich wymiary mogą być tak małe, że nawet najbardziej doświadczony specjalista będzie miał z nimi trudności.

  PCBWay - najlepszy partner w każdym aspekcie produkcji PCB i elektroniki
  PCBWay może montować zarówno prototypy płytek drukowanych (fabrycznie wykonane wszystkie niezbędne szablony), jak i szeregowe płytki produkcyjne


  W profesjonalnych fabrykach elektroniki sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Tutaj, o ile to możliwe, realizują wszystko roboty. Ludzie nadal pracują, ale skupiają się głównie na sprawdzeniu wydajności maszyn i dostosowaniu parametrów automatycznych linii produkcyjnych.

  Roboty mają wiele zalet. Komponenty są montowane i lutowane szybko i precyzyjnie. Równie skuteczne są inne operacje produkcyjne: przygotowanie płytki, powlekanie pastą lutowniczą, lakierowanie itp. Nawet wady w nowoczesnych fabrykach mogą być wyszukiwane przez zautomatyzowane komputerowe systemy rozpoznawania obrazów.

  PCBWay - najlepszy partner w każdym aspekcie produkcji PCB i elektroniki
  Komputerowe wyszukiwanie wad lutowniczych w komponencie SMD


  Na szczęście nowoczesne fabryki zapewniają również usługi projektowania układów elektronicznych. W przypadku PCBWay, producent współpracuje z wieloma partnerami, z których każdy specjalizuje się w wąskiej dziedzinie. Zasada ta pozwala na niemal każdy możliwy rozwój urządzeń elektronicznych, od samego projektu do określonych specyfikacji, do projektu, rozwoju oprogramowania, testowania, a nawet zarządzania cyklem życia produktu.


  Społeczność open source PCBWay

  Według PCBWay, kolejnym kluczowym czynnikiem ich sukcesu jako producenta elektroniki jest aktywny udział w tworzeniu społeczności open source oraz w jej stałym rozwoju i wsparciu.

  Ta strona społeczności obsługiwana przez PCBWay służy nie tylko do interakcji z innymi entuzjastami elektroniki. Znaleźć tam można także materiały edukacyjne oraz wskazówki techniczne na temat różnych projektów produktów elektronicznych, które w razie potrzeby można dostosować.

  PCBWay - najlepszy partner w każdym aspekcie produkcji PCB i elektroniki
  Społeczność PCBWay ma możliwość uczestniczenia w ocenie projektu, która bierze pod uwagę kwestie techniczne, możliwości dostosowania, kreatywność i treść


  Forum dla odwiedzających pozwala również zadawać pytania, odkrywać pomysły na współpracę, szukać funduszy na realizację własnych planów oraz szukać możliwości dołączenia do innych zespołów w ekscytujących i zaawansowanych technologicznie projektach.

  Artykuł sponsorowany
  O autorze
  magic9
  Redaktor
  Offline 
 • PCBway
 • #2
  Owiec_
  Poziom 6  
  Zastanawiająca jest identyczna strona www podczas zamawiania płytki (układ strony, grafiki, wzorzec) jak ALLPCB.com tyle, że zielone przyciski zamiast żółtych. Ceny nawet identyczne, ktoś wie co to za dywersyfikacja?
 • PCBway
 • #3
  sundayman
  Poziom 24  
  Cytat:
  identyczna strona www


  ale ceny to już zdecydowanie nie są identyczne...
 • #4
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Owiec_ napisał:
  Zastanawiająca jest identyczna strona www podczas zamawiania płytki (układ strony, grafiki, wzorzec) jak ALLPCB.com tyle, że zielone przyciski zamiast żółtych. Ceny nawet identyczne, ktoś wie co to za dywersyfikacja?


  Kilka firm z Chin ma podobne strony ;) ale różne ceny i jakość.
 • #6
  Krzys55
  Poziom 23  
  max-bit napisał:
  Jak chińczyki wykończa Europejskie firmy
  Chińczycy istnieją na rynku ponieważ od nich kupujemy. Potem narzekamy, że chiński badziew. Nie kupujmy i będzie OK.
 • #7
  tzok
  Moderator Samochody
  ...problem w tym, że to co się u nas produkuje jest często dużo droższe i gorszej jakości niż chińskie. Co do PCBWay to właśnie zamówiłem u nich płytki, teraz mają promocję i przy minimalnym zamówieniu (5 szt.) płacisz tylko za przesyłkę, płytki masz gratis. Nawet płacąc za płytki i tak wyszło by taniej niż zamawiać to u nas i to bez solder maski i nadruku...

  Co do gotowych wyrobów - przykład pierwszy z brzegu - prostowniki do ładowania akumulatorów polskiej firmy na "S" vs. chińskie ładowarki w podobnej cenie.