Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux EDH3498RDE - wysuszone pranie śmierdzi wilgocią

27 Nov 2019 13:14 1194 4
  • Level 14  
    Witam,

Posiadam Suszarkę Electrolux EDH3498RDE już trzeci rok. Od miesiąca żoną zauważyła (ja też), że pranie wysuszone nie pachnie jak zwykle tylko raczej wydaje nieprzyjemną woń (wilgoci, stęchlizny). Po każdym suszeniu czyścimy filtry i wymiennik - wiemy co i jak. Wodę ze zbiornika regularnie wylewamy po każdym suszeniu, ale teraz nie mamy sposobu na usunięcie tego nieprzyjemnego zapachu.

Nie wiem jak wejść w menu serwisowe, żeby przeprowadzić diagnostykę lub sprawdzić jakieś błędy/komunikaty.

Proszę o pomoc.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 39  
    Producenci podają tak:

1. Regularnie czyść filtr włókien (za drzwiami) i wymiennik ciepła / skraplacz (umieszczony na spodzie urządzenia) zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji obsługi.

2. Pozostawić drzwi suszarki lekko uchylone po każdym cyklu suszenia

3. Jeśli pranie pachnie nieprzyjemnie po wysuszeniu, możliwe, że zapach ten powstał przed wysuszeniem:

Podczas prania należy zwracać uwagę na prawidłowe dozowanie detergentu.
    Prać w najwyższej temperaturze dopuszczalnej przez producenta odzieży (informacja na metce)
    W razie potrzeby używać odplamiacza lub dezynfekującego płynu do płukania.
    Suszyć odzież bezpośrednio po zakończeniu prania

Inna metoda: przetrzyj wnętrze bębna swojej suszarki wilgotną szmatką i roztworem czyszczącym na bazie octu lub cytryny.
  • Level 14  
    Tak, znam to, czytałem już to i w 100% zalecam sie do tych czynności.
    Znasz może kod do menu serwisowego?

• Level 39  
    trenx90 wrote:
    Nie wiem jak wejść w menu serwisowe, żeby przeprowadzić diagnostykę lub sprawdzić jakieś błędy/komunikaty.

A po co Ci to? Jeżeli suszarka wykryje błąd, sama wyświetli kod błędu. Być może spada wydajność pompy ciepła
    albo za duża kondensacja wody w powietrzu.
    Czy pranie po wyjęciu jest suche i czy suszarka nie wydłuża czasu suszenia?
  • Level 14  
    Pranie jest suche tzn. mogłoby być jeszcze bardziej suche, ale to chyba zalezy od programu. Używamy suche do szafy i czas zawsze jest taki sam.