Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV UHER (problem z fonią)

22 Sep 2005 15:05 944 5
  • Level 14  
    Witam.
    Model tego tv to chyba 702545 i problem polega na tym ze na kanalach z anteny naziemnej obraz jest ok natomiast zamiast foni jest tylko szum. Po podłączeniu dekodera również przez wejście antenowe wszystko jest ok (wizja i fonia) tak samo jest w przypadku podłączenia przez euro.
    Nie ma glosu tylko na kanalach z anteny naziemnej.
    Drugi problem z nim polega na tym ze po wylaczeniu go pilotem po kilku minutach samoczynnie sie włącza i trzeba go wyłączac przyciskiem na panelu/
    prosze o pomoc co moze byc przyczyna w/w objawow
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Helpful post
    Level 25  
    Witam!
    A nie jest to TV przypadkiem przywieziony z zagranicy?
    Jeśli tak to trzeba przestroić tor foni lub zamontować fonię równoległą.
    Dekoder po prostu może wysyłać fonię na 5.5 MHz i wtedy jest ok natomiast bezpośrednio na wejście antenowe z anteny naziemnej podajesz fonię na 6.5MHz.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Helpful post
    Level 22  
    Nie napisałeś czy ten TV był przywieziony z niemiec. Jezeli tak to trzeba dokonać przestrojenia najlepiej fonią równoległą. Ewentualnie jezeli to mozliwe utawić system odbioru DK w menu. Włączanie się TV po wyłączeniu pilotem może być spowodowane wadliwą instalacją elektryczną gdy występuje spadek napięcia np. włączenie się lodówki podłączonej w tej samej linii.
  • Level 14  
    Telewizor nie jest raczej przywieziony ponieważ znajomy u którego on chodził miał go od wielu lat czyli wczesniej musiało być ok. Z przestrajniem nigdy się nie bawiłem więc może znałby ktoś jakiś opisik jak to zrobić, ze schematem do tego modelu też raczej cieżko będzie. (a może wie ktoś jak wejść w menu serwisowe w tym tv) może dałoby się ustawic dk
    Jesli chodzi o wyłączanie to chyba nie jest wina instalacji ponieważ i u mnie i u znajomego w domu tak samo sie zachowuje a ja mam nową instalacje elektryczną
  • Helpful post
    Level 25  
    Może znajomy też miał podłączony telewizor przez jakiś magnetowid lub dekoder.Jeśli masz możliwość to się dowiedz.A co do sposobów przestrajania to zaglądnij na stronę www.rymi.pl tam znajdziesz ciekawe informacje i gotową fonię równoległą. Sprawdzona.
  • Level 14  
    dzieki serdeczne za pomoc ,z fonią sobie juz poradzilem, niestety nie wiem co z tym wyłączaniem jest nie tak.zapomniałem dodać że telewizor po samoczynnym włączeniu się gdy wcześniej został wyłączony pilotem, jest całkowicie zawieszony tzn nie reaguje na polecenia z pilota, trzeba go wyłączyć i włączyć włącznikiem głównym i dopiero działa