Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Porównanie drukarek atramentowych kolorowych i drukarek laserowych kolorowych

marcin__c 27 Nov 2019 15:06 843 2
    marcin__c
    Level 13  
    Witam społeczność portalu Elektroda.

Borykam się z problemem, który spadł na mnie przez pryzmat możliwości zakupu drukarki do domu/małego biura z akcentem do domu.
    Mianowicie sprawę rozpocznę od początku. Obecnie jestem posiadaczem drukarki laserowej monochromatycznej marki Brother o symbolu DCP - 7030. Drukarkę używam około 9 lat, wymieniałem tonery używałem nie narzekałem, wszystko było ok, oczywiście po za drukiem w kolorze, którego obecnie potrzebuje w mojej pracy. Ostatnimi czasy powyższy sprzęt zaczął szwankować, mianowicie przy druku dokumentów/ kopert DL (nie wspomnę o kopertach C5, których w ogóle nie chce wydrukować - wkładam kopertę do ręcznego podajnika, oczywiście zmieniam format druku na C5, nanoszę dane adresowe, lecz co bym nie zrobił koperta wychodzi czysta, bez żadnego nadruku), w których to tekst wypełniony jest po bokach, tak lewym jak i prawym, lecz jest niedodrukowany/wyblakły mniej jest na nim tuszu. Oznacza to, że przy krawędziach praktycznie nic nie widać, a bliżej środka tekst się pojawia - jednym słowem jakość i czytelność druku jest nie równomierna co jest nie estetyczne.

Z tym się już pogodziłem i postanowiłem, że należy wymienić sprzęt na nowy kolorowy druk, który będzie mi potrzebny. Dlatego też zwracam się z prośbą o podpowiedzi specjalistów, którzy posiadają zdecydowanie większą wiedzę na ten temat niczym ja. Może opisze moje potrzeby. Moje potrzeby wydruku są raczej sporadyczne, tzn. Wspominając wcześniej swoją obecną drukarkę od tych kilku lat nie wymieniałem jeszcze bębna, jego trwałość jak podaje specyfikacja aparatu określona jest jeszcze na 20 %. Licznik stron pokazuje dokładnie 9809 stron, razem z wydrukiem i xero.

Zasadnicze pytanie czy w przypadku takiego/podobnego użytkowania lepsza będzie drukarka laserowa czy atramentowa? Nie wiem jak się ustosunkować do mojej częstotliwości drukowania czy lepszy będzie laser czy atrament? Słyszę różne opinie od różnych osób w sklepach i mam kołowrotek w głowie. Funduszy mam 1500 zł., ale chciałbym aby urządzenie, jak poprzednie mogło drukować, xero i skan w kolorze. Najlepiej jak by była możliwość automatycznego druku dwustronnego i aby format tak w scan jak i druku i siłą rzeczy xero był w A3. Takie specyfikacje posiada niniejszy model MFC-J3930DW, lecz czytając opinie o nim, część osób nie przychylnie się o nim wypowiada i koszt odrobinę przekracza mój budżet, ale dałbym radę.

Będąc w jednym ze sklepów, nie wiem czy można tutaj podać nazwę, ekspedient wspomniał o tego rodzaju drukarce EPSON EcoTank L3150 (C11CG86405), która posiada jakąś nową technologię atramentów, że są lepsze i nie zasychają, coś wspominał o czymś jak pikto.... coś tam nie wiem czy dobrze zapamiętałem. Z tych co obsługują format A3 to dostrzegam tą EPSON WF-7710DWF i jest o wiele tańsza od powyższego Brothera. I pytanie czy Brother również ma tą nową technologię wydruku atramentowego. No i chyba ważne jest aby głowica sama się czyściła, co w przypadku Brother jest normalne nie wiem jak jest w EPSON.

Druk w moim przypadku raczej jest nie codzienny ale zdarzy się, że nadchodzi moment i jest wykorzystywana intensywnie.

Jeszcze kwestia tuszy tudzież tonerów. Lecz wiem, że w przypadku laseru, za tą cenę mało prawdopodobnym jest zakup urządzenia obsługującego A3.

Zatem poproszę o pomoc w doradzeniu najlepszego zakupu.

Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Mobali
    Level 38  
    W tym budżecie, nawet dokładając nieco grosza, zakup kolorowej drukarki obsługującej A3 z takimi możliwościami jak oczekujesz jest raczej mało prawdopodobny. Biorąc pod uwagę Twoje relatywnie niewielkie "przebiegi" miesięczne, chyba sensowniej będzie rozważyć zakup urządzenia atramentowego - jest zwykle droższe w eksploatacji, ale tańsze w zakupie. Być może w miarę rozwoju firmy Twoje potrzeby się zmienią. Wtedy zainstalujesz lepszy sprzęt i być może bardziej uzasadnione ekonomicznie staną się urządzenia laserowe.
    marcin__c
    Level 13  
    A więc w końcu zakupiłem drukarkę MFC - j3930dw. Nie ma co się rozpisywać, drukuje fajnie, trzeba trochę posiedzieć nad nią jeżeli drukuje się koperty różnych rozmiarów, by odpowiednią stroną włożyć, ale to nie problem. Drukuje i w kolorze i monochromatycznie bardzo dobrze, tak na A4 i A3. Jednym słowem polecam.
    Temat uważam za zamknięty.