Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalnie sterowany samochodzik z Raspberry Pi

27 Lis 2019 15:51 264 9
  • Poziom 4  
    Witam wszystkich! Z tego powodu, że nie znalazłem takiego tematu to zakładam nowy. Ostatnio chodzi mi po głowie, by zbudować zdalnie sterowany samochodzik z Raspberry Pi, kurczę nie wiem jak się za to zabrać. Na początku chciałem kupić silniczki - tylko nie wiem, czy można podłączyć je wprost do GPIO, czy potrzebna jakaś nakładka? Problem dla mnie też przychodzi gdyż nie wiem w jaki sposób skonstruować skręcaną przednią oś, rozumiem że do tego potrzebne jest jakieś serwo czy coś. Ważne jest też dla mnie to, by zbyt dużo na ten projekt nie wydać. Od razu dziękuję za odpowiedzi i pomoc.
  • Poziom 33  
    Pc00 napisał:
    Na początku chciałem kupić silniczki - tylko nie wiem, czy można podłączyć je wprost do GPIO,

Potrzeba mostek H, jest tego mnóstwo.

Pc00 napisał:
    Problem dla mnie też przychodzi gdyż nie wiem w jaki sposób skonstruować skręcaną przednią oś, rozumiem że do tego potrzebne jest jakieś serwo czy coś.

Ale jaka konstrukcja, bo można i sterować kierunkiem obrotów silnika tak jak w czołgu czy koparce.
  • Poziom 4  
    Wiem, że się na tym nie znam, ale warto zapytać: Czy do takiego silnika da się dorobić przekładnie czy coś? Z tego co widziałem, to silniki z przekładnią są dosyć wolne, przynajmniej te oferowane na tej stronie.
  • Poziom 4  
    Ok, mniej więcej wiem jeżeli chodzi o silniczki, ale nie wiem w jaki sposób zrobić skręcenie np. Tak jak w samochodach. Serwomechanizm czy coś?
  • Poziom 3  
    Ja się podepnę do tematu. Raspbbery Pi ma w GPIO goldpin generujący PWM. Czy można do niego podłączyć silniczek i czy potrzebny będzie mostek H? W internecie są tutki ale w nich przykłady są do podłączenia serwo a nie silniczka.
  • Poziom 4  
    Nwm, sam jestem początkującym w raspberry pi. Ja kupiłem mostek do ktorego link jest powyżej. Jak wspomniałeś, ja także nie znalazłem takiego poradnika, by podpiąć bezpośrednio do rpi. Do tego mostku trzeba napisać kod (przykładowy jest na stronie zakupu).

Edit1:
    Warto wspomnieć o tym, że ten mostek wymaga lutowania, gdyż przychodzi w częściach