Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 3 BK 1.6 105KM 03r. - Silnik nie odpala brak +12 na wtryski benzynowe

27 Nov 2019 16:02 162 1
 • Level 10  
  Opiszę problem od początku.
  - Po porannym rozruchu silnik nie pracował na wszystkie cylindr w miarę nagrzewania problem znikał po nagrzaniu i ruszaniu wiązka przy sterowniku benzyny nie równa praca silnika/wypadanie zapłonu się ponownie pojawiało
  - podczas próby szukania problemu w pewnym momencie auto przestało odpalać kręci ale nie odpala
  - żadnych błędów na silniku - sterownik smierdzi jak by się coś spalilo
  - próba szukania czy ktoś to naprawi no i problem
  - plusy na wtryski przechodzą przez sterownik a wszystkie + dochodzą do sterownika benzyny
  - kupiony zestaw startowy (sterownik, licznik, pętla, kluczyk, modul immo i problem dalej ten sam kręci brak +na wtryski wszystkie zasilania dochodzą.
  - jakieś sugestie, schemat sterownika co ma wpływ na plus na wtryski ?
 • Level 10  
  Idąc dalej problem na pewien sposób został rozwiązany puszczone zasilanie przez żarówkę na pin brakujący z tym że te główne zasilanie jest wspólne na kilku komponentów z tym że dalej nie rozwiązany został problem idąc dalej zmieniłem wiązkę silnika bo kosztuje 50 zł ale dalej problem nie został rozwiązany.
  Pytając dalej czy ktoś posiada jakiś opis jaki komponent może mieć wpływ na taką sytuację jeśli sterownik dalej nie wysyła zasilania na komponenty choć wszystkie zasilania do sterownika dochodzą ?
  Na pinie T2 nie mam zasilania na czujnik wału, wałka, evap, i dwie sondy lambda i dlatego nie odpala czy ktoś posiada jakiś schemat do sterownika który mówi dlaczego nie wychodzi zasilanie na te komponenty ?