Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kaseta domofonu-połączenie

27 Lis 2019 16:10 273 4
  • Poziom 2  
    Kaseta domofonu-połączenie

Problem jest taki:
    Chciałem podłączyć dziadkowi kasetę domofonu na dwie rodziny, zamówiłem pierwszy lepszy lecz nie dostałem instrukcji do niego. Chciałbym dowiedzieć się w którym miejscu mam podłączyć dwa przewody od mieszkania dziadka.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Domofony
    a jaka jest reszta elementów?

Pozdrawiam
  • Pomocny dla użytkowników
    Grzesiek005 napisał:
    Chciałbym dowiedzieć się w którym miejscu mam podłączyć dwa przewody od mieszkania dziadka.

Tu potrzeba podłączyć więcej przewodów niż 2.

G - generator
    1 - wyjście wywołania lokal 1
    2 - wyjście wywołania lokal 2
    MCK - mikrofon kasety
    GLK - głośnik kasety
    R - rygiel
    V - 12V
    T - masa (odwrócone T)
    P - podświetlenie kasety
  • Poziom 3  
    Ok, dzięki wielkie. ale skoro jest 1- lokal pierwszy to gdzie mam podłączyć drugi przewód (tkz. N) ? aby poprawnie działało

• Poziom 13  
    Grzesiek005 napisał:
    zamówiłem pierwszy lepszy
    - i w ten sposób rodzą się problemy.

Po pierwsze - musimy wiedzieć, co za system tam masz (przede wszystkim cyfrowy czy analogowy, bo panel kupiłeś do tych drugich, jaka kaseta elektroniki (centralka, zasilacz, moduł główny, jak zwał, tak zwał) oraz unifon).

Po drugie - przyda się wiedzieć, jaki masz unifon lub/i jakie dwa przewody (ich oznaczenie w unifonie, kolory nic nam nie dadzą) chcesz podłączyć do panelu.

Po trzecie - znalazłem instrukcje do tego panelu (MIFON ALR 2P [01A0102C]), ale uprzedzam, że nie są one napisane po mistrzowsku - może coś ci to rozjaśni - KLIK. Drobna rada - nie przywiązuj się zbytnio do kolorów podanych w tej instrukcji bo możesz mieć inne.

EDIT:

Może ci się jeszcze przydać opis zacisków w unifonach różnych producentów:
    zacisk..pdf Download (40.97 kB)