Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompaktowe zasilacze dla systemów komputerowych chłodzonych zanurzeniowo

ghost666 27 Lis 2019 16:23 516 3
 • Kompaktowe zasilacze dla systemów komputerowych chłodzonych zanurzeniowo
  Firma Powerbox wypuściła swoje rozwiązanie do zasilania aplikacji w systemach zanurzonych systemach komputerowych, takich jak hiperładowane komputery chłodzone zanurzeniowo.

  Zasilacz OFI600A12 jest pierwszym komercyjnym modułem zaprojektowanym w celu spełnienia specyfikacji aplikacji zanurzonych i zagwarantowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa dla systemu jak i dla operatorów. Dzięki wbudowanym funkcjom cyfrowego nadzoru, w ciągu zaledwie kilku minut OFI600A12 można ponownie skonfigurować, aby realizował określone zadania i spełniał nowe wymagania.

  PRBX OFI600A12 jest wynikiem dwóch lat badań i rozwoju nowego rodzaju zasilaczy. Został on zatwierdzony przez zespoły badawczo-rozwojowe i ds. Jakości firmy Powerbox jako certyfikowana platforma dla nowej generacji zasilaczy do aplikacji zanurzonych. OFI600A12 opiera się na konstrukcji z przeplotem z korekcją współczynnika mocy (PFC) z przetwornikiem LLC jako drugim stopniem zasilacza. Został zaprojektowany tak, aby miał możliwie najniższy prąd rozruchowy (mniejszy niż 10 A przy napięciu wejściowym równym 264 V AC). Moduł ten działać może z napięciem wejściowym od 187 V do 265 V prądu przemiennego. System posiada dwa wyjścia napięcia - podstawowa linia 12 V o mocy 600 W i pomocnicza linia 5 V o mocy 10 W. Sprawność zasilacza równa jest 93% (w optymalnych warunkach).

  OFI600A12 obejmuje funkcje zdalnego włączania i wyłączania, możliwość zdalnego resetowania, ochronę przed przetężeniem i przepięciami oraz jest w pełni zgodny z przepisami bezpieczeństwa i kompatybilności elektromagnetycznej. W zależności od aplikacji ochrona wyjścia może wymagać jednej z wielu różnych konfiguracji - zabezpieczenia mogą po prostu wyłączać wyjście zasilacza, cyklicznie go restartować bądź utrzymywać stały prąd wyjściowy - wszystko zależy od cyfrowej konfiguracji profilu zasilacza. W oparciu o profile zdefiniowane w oprogramowaniu układowym i konfigurację ochrony wyjścia tryb działania można wybrać w ciągu kilku minut. Dzięki temu jeden zasilacz może spełniać wymagania różnych aplikacji. Urządzenie jest chronione powłoką ochronną i jest zgodne z dyrektywami RoHS oraz REACH.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/maurizio-di-paolo-emilio/news/power-supply-for-computing-applications

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9436 postów o ocenie 7364, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • #2
  szymon122
  Poziom 38  
  ghost666 napisał:
  komputery chłodzone zanurzeniowo

  Czym są takie komputery? Chodzi tu o chłodzenie wodne (bloki wodne na procesorach) czy o komputery dosłownie "pływające" w cieczy?
 • #3
  ptero
  Poziom 16  
  :) Gdzieś na YT widziałem komputera całego w oleju, tylko gniazda wystawały. Zdemontowane wentylatory, przezroczysty pojemnik - chyba akwarium, 50l jakiegoś oleju (transformatorowego)? Trochę przerobione radiatory procesora i karty. Obok wisiał przerobiony zasilacz. I hulało. :)

  Niedawno na polskim YT też widziałem podobną próbę i też działało!
 • #4
  osctest1
  Poziom 21  
  szymon122 napisał:
  Czym są takie komputery?
  Brak wentylatorów. Cisza i brak kurzu (każdy kto był w serweroni wie jak tam jest jak moe wyglądć serwer po jakimś czasie) I możliwość o wiele większej gęstości mocy, że tak powiem. 100kW na 1 rack w odróżnieniu od powietrza gdzie masz ok 15kW / rack.