Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda CR-V IIIgen. - Brak zasilania radia i gniazd zapalniczek

27 Lis 2019 18:42 120 4
 • Poziom 9  
  Przez podłączanie chińskiej navi znikło mi zasilanie radia oraz gniazd zapalniczek w ilości 3 szt.
  Każde gniazdo jaki i radio ma swój bezpiecznik 20A i swój przekaźnik. Bezpieczniki nie spalone do bezpieczników dochodzi prąd ale do przekaźników już nie.
  Zwarcia raczej nie było bo by poszły bezpieczniki żadnego swądu ani innych objawów nie zauważyłem. Więc co może być między skrzynką bezpieczników a przekaźnikami co nie puszcza prądu?
  We wtyczce od radia napięcie na żółtym kablu do podtrzymania jest a na drugim po stacyjce napięcia nie ma.
  Sprawdziłem też bezpieczniki główne pod maską wszystkie i są sprawne. Bezpieczniki sprawdzane wzrokowo jak i multimetrem.
  Pozostałe funkcje samochodu w normie.
 • Pomocny post
  Spec od samochodów
  Kolego bezpieczników nie sprawdzaj multimetrem tylko kontrolką lub żaróweczką ( jak zwał tak zwał ) według mnie bezpiecznik poleciał i tam bym szukał . cyt We wtyczce od radia napięcie na żółtym kablu do podtrzymania jest a na drugim po stacyjce napięcia nie ma. myślę że bezpiecznik przy radiu był większy od tego co zabezpieczał ten obwód . Szukaj po bezpiecznikach
 • Poziom 9  
  Dzięki za odpowiedź ale jej nie rozumiem. Wg. Ciebie wszystkile 3 bezpieczniki od zapalniczek są spalone oraz 1 od radia. Więc wizualnie wszystkie są dobre i wszystkie mają odporność 0. To nie jest możliwie wg mnie zeby 4 byly walnięte bez objawów przerwania.
 • Pomocny post
  Spec od samochodów
  dziwne jest to co napisałeś cyt do bezpieczników dochodzi prąd ale do przekaźników już nie. Nie spotkałem jeszcze auta ( może jest ) w którym stosuje się przekaźnik do zapalniczki . Może ktoś z kolegów ma schemat to podejrzymy jak to jest zasilane .