Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

100V w kablu od netu ROUTERA -

wielkid 28 Nov 2019 15:45 3015 91
lampy.pl
    Piottr242
    Level 23  
    wielkid wrote:
    Pisałem KILKA RAZY 100V jest między kablem kablówkowym wchodzącym do domu a kablem wychodzącym z routera. Teraz na zdjęciu wszystko widać.

Dopiero na zdjęciu widać, że napięcie jest pomiędzy masą (oplotem) kabla koncentrycznego wchodzącego z korytarza a masą routera. Czyli nie "kablem wychodzacym z routera" bo takim jest kabel ethernet RJ-45, a kablem koncentrycznym _wchodzącym_do_ routera. To jest różnica, która nie wynikała bezpośrednio z Twojego opisu.
    Jeden obrazek mówi więcej niż 1000 słów, nawet WYKRZYCZANYCH KAPITALIKAMI ;-)

Jeżeli
    - pomiędzy masą kabla koncentrycznego a bolcem uziemienia (w twoim przypadku zmostkowanych z przewodem neutralnym) w gniazdkach w mieszkaniu napięcie jest zerowe lub niewielkie
    _oraz_
    - pomiędzy masą gniazdka wejściowego routera a bolcem uziemienia w gniazdkach w mieszkaniu pojawia się napięcie po podłączeniu routera do zasilania
    to oznacza że:
    masz przebicie połowy napięcia sieciowego na masę w routerze.

I podkreślam raz jeszcze - użytkowanie takiego zasilacza nie jest bezpieczne. Wiele było przypadków śmierci z powodu porażenia prądem osoby rozmawiającej przez telefon komórkowy podłączony na długim kabli do wątpliwej jakości ładowarki sieciowej, w której napięcie sieci przebiło się na masę.
  • lampy.pl
    User removed account
    Level 1  
    wielkid
    Level 10  
    Piottr242 wrote:
    wielkid wrote:
    Pisałem KILKA RAZY 100V jest między kablem kablówkowym wchodzącym do domu a kablem wychodzącym z routera. Teraz na zdjęciu wszystko widać.

Dopiero na zdjęciu widać, że napięcie jest pomiędzy masą (oplotem) kabla koncentrycznego wchodzącego z korytarza a masą routera. Czyli nie "kablem wychodzacym z routera" bo takim jest kabel ethernet RJ-45, a kablem koncentrycznym _wchodzącym_do_ routera. To jest różnica, która nie wynikała bezpośrednio z Twojego opisu.
    Jeden obrazek mówi więcej niż 1000 słów, nawet WYKRZYCZANYCH KAPITALIKAMI ;-)

Jeżeli
    - pomiędzy masą kabla koncentrycznego a bolcem uziemienia (w twoim przypadku zmostkowanych z przewodem neutralnym) w gniazdkach w mieszkaniu napięcie jest zerowe lub niewielkie
    _oraz_
    - pomiędzy masą gniazdka wejściowego routera a bolcem uziemienia w gniazdkach w mieszkaniu pojawia się napięcie po podłączeniu routera do zasilania
    to oznacza że:
    masz przebicie połowy napięcia sieciowego na masę w routerze.

I podkreślam raz jeszcze - użytkowanie takiego zasilacza nie jest bezpieczne. Wiele było przypadków śmierci z powodu porażenia prądem osoby rozmawiającej przez telefon komórkowy podłączony na długim kabli do wątpliwej jakości ładowarki sieciowej, w której napięcie sieci przebiło się na masę.

Ale jest to istotne nawet jeżeli router ma wtyczkę bezuzieminiowa - bez dziurki??

Dodano po 56 [sekundy]:

_cheetah_ wrote:
    Separator dwubiegunowy, więc OK. Jak i co mierzył monter, pozostanie zagadką.

Poczekajmy teraz spokojnie na podmiankę routera.

I nie przejmuj się, mniej więcej od pierwszych postów było wiadome, jak przedstawia się sytuacja.

Ok czekam na niego już o 13 miał być. Mam nadzieje że dziś przyjdzie po wizycie napiszę co i jak było dalej.
  • lampy.pl
    Vytautas_YT
    Level 30  
    wielkid wrote:
    Mnie nie kopneło gdy gmerałem za tV tylko dotkąłem tego na obrazku

A to na obrazku jest masą połączone z dekoderem i TV. Więc dotykając tego, pośrednio dotykałeś TV.
    wielkid
    Level 10  
    Vytautas_YT wrote:
    wielkid wrote:
    Mnie nie kopneło gdy gmerałem za tV tylko dotkąłem tego na obrazku

A to na obrazku jest masą połączone z dekoderem i TV. Więc dotykając tego, pośrednio dotykałeś TV.

Ale jeszcze jedno mnie w tym wszystkim zastanawia Bo router mam od tygodnia i tego dnia którego to się stało to kopnięcie prądem nie było ani internetu ani TV był brak sygnału dlatego próbowałem postrawdzać te kable. Dzwoniłem do centrali kabluwki nie było wtedy żadnej awarii. Czy to że nie miałem TV ani NETU może być spowodowane tym że zebrało się jakieś napięcie które po moim dotknięciu "uwolniło się" nie wiem jak to nazwać fachowo?? Tak jak mówię ten router był u mnie od tygodnia a poprzedni 9 lat i wszystko było ok. NIGDY W MOIM DOMU NIE WYWALIŁO KORKÓW Z POWODU ŻADNEGO ZWARCIA CZY CZEGOŚ PODOBNEGO.

Dodano po 5 [minuty]:

Wiem że moje pytania mogą czasami wydawać się głupie ale jak pytałem montera jaka jest przyczyna 100V albo że mnie kopnęło odpowiedz była jedna wina jest po mojej stronie. Dlatego chce wiedzieć więcej na ten temat. Dzięki wszystkim za swój czas.
    mmm4tt
    Level 12  
    Parę lat temu jak wymieniałem taki rozdzielacz jak u Ciebie na taki aby sygnał TV leciał na 3 pokoje to też mnie kopnęło podczas odkręcania ale bezpiecznika nie wywaliło. Brat mi to skręcił do końca i go nie kopnęło... Dwa lata temu dostawca od TV montował mi dodatkowo internet po tym samym koncentryku i też przy tym kręcił i nic go nie kopało ale widziałem, że wcześniej rozłączał coś na klatce bo odcięło sygnał na TV. Te 100V co Ci mierzył to jak on to dokładnie mierzył jak ten koncentryk co masz od modemu był podłączony pod ten rozdzielacz ? Też powiedziałem tym od kablówki, że mnie kopnęło to zrobili duże oczy i kazali tam nie grzebać :).
    wielkid
    Level 10  
    Witam ponownie. Monter był. Dziś sprawdził tak samo jak wczoraj na końcówkach od routera i kabla wchodzącego (koncentrykach po nakrętkach) i napięcie było 9V. Nie wiem jak to możliwe, on też nie wie. Oczywiście nie przyniósł nowego routera. Od wczoraj miałem telewizję ale dziś jak włączył wszystko router do rozdzielacza to telewizja znikęła - BRAK SYGNAŁU. Monter stwierdził że jest to awaria w moim kablu wychodzącym z domu do ich skrzynki na korytarzu. Poszedł na korytaż otworzył skrzynke wziął do ręki rozdzielacz z mojego mieszkania poruszał nim i telewizja się znowu pojawiła. Ciągle monter twierdzi że awaria jest w kablu od skrzynki do mieszkania który jest wmórowany w ścianie. Później TV była router podłączony też był i miałem czekać ok 40 minut żeby on się zalogował. Monter stwierdził że już jest ok a on śpieszy się na autobus i poszedł. Obserwowałem router i w momencie jak już się zalogował (albo wszedł w inną fazę - dotej pory migało czerwone światełko przy rysunku @ zaczęło migać czewrone światełko przy rysunku telefonu - nie mam telefonu) w tym momencie telewizja przestała działać i pojawił się napis BRAK SYGNAŁU zadzwoniłem do montera. on mówił że widział że modem się zalogował ale ja mu powiedziałem że możę i się zalogował ale w tym momencie wysiadła TV i netu też nie ma. POwiedziałem że skoro to ten kabel to trzeba go wymienić za pomocą korutek żeby nie kuć w ścianie na korytarzu. Monter powiedział że muszę mieć zgode wspólnoty z tym nie ma problemu. Ale właśnie przewodniczący wspólnoty kiedy mu o tym mówiłem powiedział mi jedną rzacz i bardzo żałuję że ja na to nie wpadłem (z drugiej strony od tego jest monter).
    Przecież skoro on stwierdził że kabel jest w ścianie uszkodzony mógł dla udowodnienia tego odpiąć ten kabel od skrzynki i po podłodze puścić nowy kabel który udowodniłby to że brak TV i NETU jest spowodowany uszkodzonym kablem. ŻE JA NA TO NIE WPADŁEM. Jutro biorę ten router idę z nim do centrali kablówki niech go sprawdzą chociaż trochę boję się odkręcać te kable antenowe mimo że ani TV nie jest podłączony do prąde ani dekoder ani router. czy w tych kablach antenowych (koncentrykach) w tym rozdzielaczu możę być prąd ??
    sosarek

Level 43  
    wielkid wrote:
    wziął do ręki rozdzielacz z mojego mieszkania poruszał nim i telewizja się znowu pojawiła. Ciągle monter twierdzi że awaria jest w kablu od skrzynki do mieszkania który jest wmórowany w ścianie

Popierdółka a nie monter - jeśli byłby luz powinien skrócić kabel i zarobić go ponownie a nie nim machać.
    Swoją drogą jeśli kabel uszkodzony jest w ścianie w pobliżu elektrycznych to także różne rzeczy mogą się dziać - nic nie wieszałeś itd. na ścianie w której ten kabel może biegnąć?
    Jaka odległość od mieszkania do skrzynki abonenckiej?
    User removed account
    Level 1  
    wielkid
    Level 10  
    sosarek wrote:
    wielkid wrote:
    wziął do ręki rozdzielacz z mojego mieszkania poruszał nim i telewizja się znowu pojawiła. Ciągle monter twierdzi że awaria jest w kablu od skrzynki do mieszkania który jest wmórowany w ścianie

Popierdółka a nie monter - jeśli byłby luz powinien skrócić kabel i zarobić go ponownie a nie nim machać.
    Swoją drogą jeśli kabel uszkodzony jest w ścianie w pobliżu elektrycznych to także różne rzeczy mogą się dziać - nic nie wieszałeś itd. na ścianie w której ten kabel może biegnąć?
    Jaka odległość od mieszkania do skrzynki abonenckiej?

Kabel w mieszkaniu leci przy ścianie koło podłogi. Wychodząc z mieszkania jest zamurowany w ścianie i wychodzi 3 metry dalej w skrzynce kablówki na korytarzu. Ten kabel jest nieruszany. Na moje pytanie jak zamurowany kabel może uszkodzić się w ścianie otrzymałem odp: ŻE RUSZAJĄC KABLEM W MIESZKANIU DOSTAJE ON DRGAŃ I MOGŁY ONE SPOWODOWAĆ USTERKĘ W ZAMUROWANEJ ŚCIANIE.
    sosarek

Level 43  
    wielkid wrote:
    RUSZAJĄC KABLEM W MIESZKANIU DOSTAJE ON DRGAŃ I MOGŁY ONE SPOWODOWAĆ USTERKĘ W ZAMUROWANEJ ŚCIANIE.

Jasne, a Kopernik była kobietą... skoro "pomachał" w skrzynce abonenckiej to uszkodzony może być tylko tam na jakimś odcinku.
    wielkid
    Level 10  
    _cheetah_ wrote:
    Wygląda to całkiem tak, jakby router powoli się "kończył" z uwagi na padnięcie zasilacza. Zniknięcie TV po jego włączeniu zdaje się jednoznacznie pokazywać jego kiepski stan. To, że napięcie zmalało do "przyzwoitych" 9V świadczyć może, że zdecydowanie zasilacz zdycha.

Gdyby winny był kabel to nie byłoby ani TV, ani netu a TV miałeś. Serwisantowi pewnie się spieszyło, a do tego nie miał pewnie przy sobie potrzebnych gratów. Bo oczywiście, pierwsze co się robi, to podmienia się przy takim podejrzeniu kabel. Po co brał twój rozdzielacz do ich skrzynki - duża zagadka. Mam wrażenie, że całkiem możliwe, że nie bardzo wiedział co robić lub co się dzieje i robił tylko coś na pokaz.

Jeśli masz odłączony router to TV powinna powrócić. Powinno wystarczyć odłączenie go od sieci. Jeśli boisz się go odkręcić od rozgałęźnika, to odłącz wszystko w prądu (router, dekoder, TV, poodłączaj kable od innych sprzętów do łączonych do TV i dekodera (jeśli są)) i wtedy odkręć przewód routera od rozgałęźnika. Możesz użyć dodatkowo gumowych rękawiczek.

Jeśli po fizycznym odłączeniu routera od rozgałęźnika TV by nie powróciła, znaczy się, że albo monter coś namieszał w ich skrzynce, albo router 'załatwił' dekoder lub coś w szachcie.

Cholera, ale kanał...

Może nie jasno napisałem odnośnie rozgałęźnika ze skrzynki. Jeszcze raz napiszę że jak monter podłączył ROUTER na TV pokazał się BRAK SYGNAŁU. Poszedł on do skrzynki otworzył ją i w środku skrzynki jest rozgałężnik lub jakaś inna kostka może filt nie wiem prostokjątna kostka z 6 wyjściami na kable koncetryczne i właśnie tam dochodzi z jednej strony kabel z mojego mieszkania ten zamurowany oraz jakieś ich kablówkowe. Każde mieszkanie ma taki swój rozgałęśnik w tej skrzynce. On wziął ten rozgałężnik ruszał nim ja zobaczyłem że TV jest odłożył go wtedy do skrzynki i ją zamkną. I powiedział że jeżeli awarja TV się powtórzy kabel trzeba wymienić czyli żeby nie kuć w ścianie puścić go po ścianie korutarza w korytku do mieszkania.
    Router już odmontowałem po prostu koncentryk który jest do niego przykręcony okleiłem taśmą izolacyjną kręcąc routerem odkręcił się. Telewizji po jego odłaczeniu nie wróciła. czyli teraz w domu mam kabel doprowadzony z zewnątrz skręcony z rozgałęźnikiem z którego jeden kabel przykręcony jest to telewizja (jest przykręcony do dekodera) a drugi jest przykręcony do rozgałęźnika ale z drugie strony nie ma już routera.
    I teraz PYTANIE czy chociażby teoretycznie w tym rozgałęźniku może być jakieś napięcie?? Bo od mojej strony nie ma napięcia dekoder odłączony od prądy drugi kabe bez routera ale kabel od skrzynki nie wiem co w nim jest. Jest możliwość jakiegośnapięcia w takiej sytuacji??
    Czy teoretycznie chociaż w
    Vytautas_YT
    Level 30  
    wielkid wrote:
    I teraz PYTANIE czy chociażby teoretycznie w tym rozgałęźniku może być jakieś napięcie??

A nie masz kolego chociaż próbówki neonowej? Zawsze to jakieś info jeżeli Ci zaświeci po przyłożeniu do końcówki koncentryka.
    wielkid
    Level 10  
    Vytautas_YT wrote:
    wielkid wrote:
    I teraz PYTANIE czy chociażby teoretycznie w tym rozgałęźniku może być jakieś napięcie??

A nie masz kolego chociaż próbówki neonowej? Zawsze to jakieś info jeżeli Ci zaświeci po przyłożeniu do końcówki koncentryka.

nie mam próbówki ale pożyczyłem od sąsiada miernik i po sprawdzeniu z wieszchu po nakrętkach napięcie pokazuje 0 w każdym połączeniu ale czy nie będzie go jak rozkręce w środku - nie wiem czy to jest możliwe ale po tym kopnięciu prądu boję się tego dotknąć.
    wielkid
    Level 10  
    Vytautas_YT wrote:
    Ale sprawdzasz na rozkręconych końcówkach? Bo jeżeli będziesz sprawdzał gdy wszystko będzie skręcone to wtedy potencjał będzie 0V.

no własnie boję sie tego odkręcić. sprawdzałem tylko po nakrętkach skręconych tak mam jak na zdjęciu.
    I moje pytanie jest takie czy np jeżeli w skrzynce kablówki na korytarzu jest jakieś przepięcie czy coś się tam dzieje możę być napięcie od ich kabla który wchodzi mi do mieszkania.
    TvWidget
    Level 36  
    Zjawisko jakie opisujesz jest dość częste. Wystarczy aby jeden z sąsiadów miał urwany przewód zerowy w gniazdku. Obwód zasilania jego telewizora zamyka się przez kabel antenowy idący do innego mieszkania. Problem ujawnia się gdy ktoś odłączy antenę od telewizora.
    Nie tłumaczy to jednak spalenia się topikowego bezpiecznika.
    Vytautas_YT
    Level 30  
    TvWidget wrote:
    Nie tłumaczy to jednak spalenia się topikowego bezpiecznika.

O ile dobrze pamiętam to autor wspominał o automacie L16A. Jeżeli doszło by do przepalenia topika to raczej by z nami już nie porozmawiał.
    wielkid
    Level 10  
    Vytautas_YT wrote:
    To musisz sprawdzić między którąś końcówką a jakimś innym potencjałem, np. bolec uziemiający w gniazdku albo metalowa rurka CO, kaloryfer.

dotykałem tych koncówek i kaloryfera i pokazuje wszedzie 0. to chyba jest ok ale nie ruszam tego bo mam nadzieje ze jutro jeszcze raz specjalista jakis sie pojawi.
    sosarek

Level 43  
    wielkid wrote:
    mam nadzieje ze jutro jeszcze raz specjalista jakis sie pojawi.

SPECJALISTA a nie melepeta który nie potrafi zauważyć uszkodzenia kabla, złej oprawy wtyku bo ten o kim pisałeś bardziej przypominał Pana Kazia spod monopolu który akurat miał w kieszeni śrubokręt.
    User removed account
    Level 1  
    wielkid
    Level 10  
    _cheetah_ wrote:
    Instalacja c.o. jest zwykle dobrze izolowana od ziemi, podobnie jak i wodna, która zwykle jest już plastikowa. Więc sprawdza się potencjały względem bolca w gniazdku. Albo pomiędzy urządzeniami czy kablami.

Jak nie ma TV, to albo dekoder padł albo monter pogmerał coś skutecznie w ich skrzynce.

A, zasilanie od sąsiada nie ma prawa zamknąć się przez kable do innego lokalu, bo po to właśnie jest uziemianie instalacji teletechnicznych tam, gdzie są one w gestii operatora.

Do bolca mi nie sięgnie miernik, dekoder jest sprawny na 100% po prostu po uruchomieniu są wszystkie objawy jak wtedy kiedy sygnał jest nie podawany np podczas awarii kablówki. Ostatnie zdanie jest dla mnie zatrudne i nie wiem o co w nim chodzi ale skoro tak twierdzisz to się zgadzam. Na moje nie fachowe oko to jest coś w ich skrzynce.
    User removed account
    Level 1  
    ^ToM^
    Level 40  
    wielkid wrote:
    Na moje nie fachowe oko to jest coś w ich skrzynce.

No jest też taka możliwość. Od sprawdzenia tejże należałoby zacząć.
    wielkid
    Level 10  
    Dziś byłem w centrali sprawdzić router i wedłuch ich informatyka router jest sprawny i łączy się z internetem czyli według niego przyczyba jest po stronie kabli koncentrycznych ponieważ router z internetem 1GB potrzebuje wszytskich częstotliwości i jak kabel robi zakłucenia to dlatego nie loguje się oraz co jakiś czas wywala internet. Gram w Counter Strika i własnie podczas gry najbardziej było widać jak były problemy z netem bo od razu wywalało mnie z serwerów. Dziś serwisant ma zająć się kablem w skrzynce. Ja sobie postanowiłem że nie wtrącam się gwarantuję mu gniazdko prądowe i tyle. reszta instalacji nie jest moja i za nią ja nie odpowiadam tylko czekam na efekt w postaci TV I NETU.
    User removed account
    Level 1  
    wielkid
    Level 10  
    Okazało się że kabel w skrzynce był uszkodzony. W domu nie trzeba było niczego ruszać. Wszystko teraz działa.
    Vytautas_YT
    Level 30  
    wielkid wrote:
    Okazało się że kabel w skrzynce był uszkodzony. W domu nie trzeba było niczego ruszać. Wszystko teraz działa.

Z ciekawości. Serwisant był ten co poprzednio czy inny? :)