Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa B 1.012V 1999r - Po zdemontowaniu instalacji gazowej słaba moc silnik

george49 27 Nov 2019 20:20 318 5
    george49
    Level 10  
    Opelek użytkowany od nowosci z przebiegiem 160tyś km w tym 130 z instalacją gazową .Po zdemontowaniu instalacji gazowej silnik nie ma mocy nie można ośiągnąć predkości100km/godz .Na zimnym ma przyspieszenie . Znajomy zasugerował : silnik musi się przestawić na benzynę ,ale już rok jeżdze i nie ma efektu . Może ktoś ma większą wiedze to proszę o radę . Dziekuje
    damian1115
    Level 34  
    Należało by podjechać do mechanika, silnik trzeba wyregulować. Jak była zakładana instalacja gazowa, to silnik był ustawiony pod gaz, teraz należy go ponownie wyregulować.
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    damian1115 wrote:
    silnik był ustawiony pod gaz, teraz należy go ponownie wyregulować
    A jak się tam reguluje ten silnik?
    george49 wrote:
    Po zdemontowaniu instalacji gazowej silnik nie ma mocy nie można ośiągnąć predkości100km/godz
    Obawiam się że to może być tylko złudzenie - ten silniczek ma raptem 54KM, nawet mocniejszy 1,4 szału nie robi - przypalone zawory, rozciągnięty łańcuch rozrządu - ogólnie jakakolwiek diagnostyka by się przydała.
    damian1115
    Level 34  
    Odnoszę takie wrażenie, że silnik po przejechaniu 130 tyś. kilometrów na gazie, i po ponownym przestawieniu go na benzynę powinien być, zdiagnozowany i wyregulowany. Nie wiem może zapłon, może wzbogacić lub zubożyć mieszankę. Ja tylko chciałem kolegę namówić aby pojechał do mechanika, na pewno to nie zaszkodzi.
    pusty20
    Level 25  
    damian1115 wrote:
    Nie wiem może zapłon, może wzbogacić lub zubożyć mieszankę.

To może napisz koledze jak to zrobić jak chcesz koniecznie pomagać.Podpowiem Ci,ze gaźnika tam raczej nie znajdziesz wiec większa dysza odpada.
    Może i inni się czegoś dowiedzą poza tym żeby jechać do mechanika ,bo pewnie nie o taka pomoc koledze chodzi.
    Autor odpowiedz ma w poście #3.
    george49
    Level 10  
    Moderator oraz koledzy słusznie sugerują , ale łańcuszek jest na pewno rozciągnięty bo po nagrzaniu silnika słychać szelest rozrządu .Co do mocy to jest słaba jednostka ,ale na gazie można było rozbujać do 150 km/godz . Tak czy inaczej jest wskazane podpiąć pod program diagnostyczny i sprawdzić co jest grane .