Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Szlifierka Bosch GWS 14-125CIE nie działa regulacja obrotów

lelal1 28 Nov 2019 11:01 1455 10
Bosch
    lelal1
    Level 10  
    Dzień dobry
    Mam problem z diagnozą przyczyny braku możliwości regulacji obrotów w mojej szlifierce Bosch GWS 14-125 CIE.
    Mam pytanie. Jak sprawdzić co jest uszkodzone?
    Pozdrawiam
  • Bosch
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Skoro nie działa regulacja to sprawdzić podłączenie regulatora obrotów, element sam jest zalewany i nienaprawialny
    https://allegro.pl/oferta/regulator-obrotow-bosch-gws-14-125-cie-1607233292-6941895380
  • Bosch
    lelal1
    Level 10  
    Tak wiem, że jest nienaprawialny, ale czy istnieje możliwość, że coś innego jest uszkodzone?
    sosarek

Level 43  
    Włącznik działa? Działa, nie działa regulacja obrotów która znajduje się we wskazanym sterowniku.
    Jedyne co możesz próbować sprawdzić to potencjometr.
    lelal1
    Level 10  
    Jak mam to sprawdzać?
    lelal1
    Level 10  
    Witam. Dzień wymieniłem regulator i obroty po włączeniu są odpowiednie po chwili spadają na mniejsze i szlifierka nie reaguje na regulację obrotów. Co jeszcze mogę sprawdzić? Proszę o pomoc.
    Marcinp12
    Level 14  
    Witam
    Rozkrec szlifierkę wysuń wirnik ze stojana na końcu wirnika powinien być tachometr (magnez) jeżeli będzie uszkodzony pęknięty tak szlifierka będzie się zachowywać jak piszesz zwróć uwagę czy tachometr nie uszkodził obudowy (korpusu) gdy założysz nowy tacho może być powtórka z rozrywki gdyż jest tam bardzo ciasno
    serwis007
    Level 5  
    Jak kolega wyżej magnes na wirniku , albo przemierz stojan czy rezystancja na obu cewkach jest taka sama jeśli nie to wymień stojan i będzie grało
    lelal1
    Level 10  
    Okazało się, że po wymianie regulatora z używanej szlifierki GWS 14-125CE szlifierka działa, stąd wniosek, że musiał być uszkodzony również ten nowy regulator który zakupiłem.
    Temat do zamknięcia
    lelal1
    Level 10  
    Okazało się, że po wymianie regulatora z używanej szlifierki GWS 14-125CE szlifierka działa, stąd wniosek, że musiał być uszkodzony również ten nowy regulator który zakupiłem.
    Temat do zamknięcia

Dodano po 49 [sekundy]:

Zamykam