Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP M570dn - Brak żółtego - toner wykrywa

28 Lis 2019 14:47 123 3
  • Poziom 3  
    cześć,
    problem taki jak w tytule. HP 570dn - czasami nie drukuje żółtego koloru. Toner normalnie wykrywa, jest napisane kiedy był instalowany i ile stron zostało wydrukowane. Ale nie "pojawia się" na wydruku.

Problem jest tylko z żółtym. Pojawia się też losowo. Czasami klient zgłasza, że ma "błędny wydruk" przyjeżdżam i jest ok, żeby za 20 minut usłyszeć, że znowu jest problem.
    Czyściłem styki, odkurzałem środek, ale nie jestem w stanie znaleźć powodu.

Problem jest na zamiennikach, próbowałem wrzucić zamienniki black pointa, ale problem jest taki sam. Jest sens próbować na oryginalnym tonerze? Czy to kwestia problemu z samą drukarką?
    W załączniku skan wydruku.

pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Stawiam na brak masy na osi bębna żółtego. Sprawdź dokładnie styk w drukarce, który dotyka do trzpienia w osi bębna. Może wyglądać ok, ale wystarczy jego lekkie odgięcie i taki efekt. Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    erdi napisał:
    Stawiam na brak masy na osi bębna żółtego. Sprawdź dokładnie styk w drukarce, który dotyka do trzpienia w osi bębna. Może wyglądać ok, ale wystarczy jego lekkie odgięcie i taki efekt. Pozdrawiam.

sprawdziłem, styki wyglądają ok. Da się to jakoś zdiagnozować?
    Czy na przykład włożenie oryginalnego tonera coś da?
  • Poziom 12  
    Włożenie na 100% sprawnego tonera jedynie wyeliminuje nam ewentualną przyczynę leżącą po jego stronie. Generalnie usterka nie łatwa do znalezienia choć pewnie to jakiś wredny drobiazg.