Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] TEXA - Stacja klimatyzacji, wyciek ze sprężarki

28 Lis 2019 15:42 165 2
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich. Na wstępie nadmienię, że nie jestem specem chłodnictwa i mój opis i nazewnictwo nie jest profesjonalne.

Sprawa dotyczy sprężarki LG , która pracuje w stacji do obsługi klimatyzacji samochodowej TEXA, ale identyczne można spotkać w Bosch czy MM.

Przy odzysku czynnika większość trafia do zbiornika wewnętrznego, ale część ucieka poprzez nieszczelność rurki wychodzącej ze sprężarki- zapewne tłoczenie. Rurka idzie do "separatora".

Nieszczelność nie jest wynikiem pęknięcia , gaz wraz z olejem sprężarkowym ( ciemna zieleń wpadający w szarość) wydostaje się w miejscu gdzie wychodzi rurka, jak by z wnętrza sprężarki w okolicy "uszczelki" metalowej.

Kolejnym objawem jest spora ilość jakie urządzenie odseparowuje, nie jest to olej pochodzący z układu klimatyzacji samochodu.

Ogólnie sprężarka działa dobrze, bardzo szybko ściąga czynnik z auta jak i z zewnętrznego zbiornika.

Na schemacie urządzenia zaznaczyłem wyciek.

I teraz laickie pytanie... czy można to uszczelnić czy wymiana sprężarki na nową.
    Co sprawdzić przy wymianie sprężarki , czy możliwe jest przytkanie magistrali do odciąganie oleju sprężarkowego?

Możliwe jest rozszczelnienie wewnątrz sprężarki ?

Dziękuje za każdą pomoc.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 16  
    Zespół odzysku został całkowicie zdemontowany i została przeprowadzona próba ciśnieniowa.

Sprawcą było własnie mikropęknięcie. Dwóch fachowców stwierdziło, że nie da się "polutować" w tym miejscu i finalnie sprężarka została wymieniona.