Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips BDK 673 Concerto - Szukam schemat

28 Lis 2019 16:56 294 7
  • Poziom 23  
    Witam Serdecznie.
    Szukam schemat jak w temacie. Radio jest na lampach ECC85, ECH81, EBF89, ECC83, 2xEL86. Radio już odbiera stacje na FM/AM. Jeszcze mam problem z tonacją dźwięku. Ogolnie radio wygląda jak by Duńczyk w trakcie składania był po mocnym GŁĘBSZYM. Było bardzo dużo błędów montażowych https://www.radiomuseum.org/r/philips_concerto_bdk673a.html
  • Poziom 16  
    Witam kolego zobacz tutaj, może znajdziesz coś podobnego Link
  • Poziom 23  
    Dziękuję. Tą stronę już dawno odwiedziłem, na stole mam kilka schematów od Philipsa, ten mój model jest jakaś cholera, zanim zabrałem się za odnowienie zmarnowałem dzień na tym co zobaczyłem, ten odbiornik chyba nigdy nie przeszedł kontroli jakości...
    Pytam się o schemat tylko z jednego powodu ten radioodbiornik jest z roku 56 i nie chcę zmieniać konstrukcji.
  • Poziom 33  
    Ale w czym jest problem?
    Odbiorniki z tych lat były raczej na jedno kopyto.
  • Poziom 23  
    Mój problem opisałem. Może troszeczkę wyjaśnię, radioodbiornik Philips były produkowane w Danii oraz Niemczech. Każdy model jest inny, i napewno nie jest produkowane na jedno kopyto, porównując kilka modeli Philipsa maja podobne układy max 10% a tak są mocno przebudowane żeby nie było takiego samego układu.
  • Poziom 32  
    piotr napisał:
    Mój problem opisałem. Może troszeczkę wyjaśnię, radioodbiornik Philips były produkowane w Danii oraz Niemczech. Każdy model jest inny, i napewno nie jest produkowane na jedno kopyto, porównując kilka modeli Philipsa maja podobne układy max 10% a tak są mocno przebudowane żeby nie było takiego samego układu.

Posiadam ksiazke ze schematami odbiornikow radiowych w tym Philips z 1954 roku ale tego modelu nie ma .677
    Ale kto szuka?
  • Poziom 23  
    😀 Niemiecka wersja jest podobna. Można było się spodziewać jak wujek Google nie mógł sobie z tym poradzić, to jest bardzo duży problem. Mając kilka radioodbiorników Phillips zawsze miałem w kopercie cała dokumentację techniczna. Pozostaje mi po prostu dołożyć kilka elementów aby zamknąć tyla ściankę jako wskrzeszone radio.