Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra J 1.7 CDTI - Moc silnika ograniczona

29 Lis 2019 21:48 1605 9
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam Opla Astrę 1,7 TDCI, 125 KM, rok produkcji 2011. Od ponad roku mam z nim problemy: samochód gaśnie w czasie jazdy (podczas przyspieszania), na ekranie pojawiał się komunikat: MOC SILNIKA OGRANICZONA. Poza tym nie zapalają się żadne kontrolki. W tej chwili OBD nie wykazuje żadnych błędów, choć samochód nie jeździ (wcześniej zdiagnozowano P0093, P0094 i P1259, ale po skasowaniu już się nie pojawiły). Do tej pory wymieniłem: pompę paliwa, wtryskiwacze, czujnik wysokiego ciśnienia na listwie, filtr powietrza, filtr paliwa, zawór regulacji spalin, zawór wysokiego ciśnienia, czujnik wałka rozrządu i czujnik położenia wału korbowego. Sterownik silnika poddany diagnostyce: jest dobry. Bez efektów. Nie mam więcej pomysłów. Można się załamać. Czy ktoś podpowiedziałby, co można jeszcze zrobić?i
  • Poziom 2  
    Dzięki za radę. W przyszłym tygodniu oddam go na warsztat. Dzisiaj sprawdziłem jeszcze napięcie akumulatora. W spoczynku ma 15,4 V a po włączeniu silnika 19 V. Może to też ma jakiś wplyw?
  • Poziom 2  
    Wymieniłem baterię w mierniku i za chwilę sprawdzę jeszcze raz. Wcześniej gasł podczas przyspieszania, teraz chwilę pracuje na wolnych obrotach i też gaśnie.

Dodano po 26 [minuty]:

Dziękuję za podpowiedź. Wymiana baterii w mierniku pomogła. Wskazania prawidlowe. Aumulator i ładowanie są ok.
  • Admin grupy Samochody
    Valdi1973 napisał:
    Wcześniej gasł podczas przyspieszania, teraz chwilę pracuje na wolnych obrotach i też gaśnie.

Masz problem z układem paliwa, zapchany filtr, regulator na pompie.
    Z czego po podłączeniu komputera na 99% wyjdzie że regulator jest do wymiany.
  • Poziom 31  
    A dpf ze sterownika nie jest czasem usunięty?
  • Poziom 2  
    Filtr paliwa i regulator na pompie wymienione. DPFa nikt nie usuwał z komputera. W tygodniu podmienię przepływomierz i zobaczę jaki efekt.
  • Poziom 4  
    A ten model ma świece żarowe? Sprawdź jak masz ją ostatnio podobny problem miałem z focus 1.6 tdci i przyczyną było nie grzanie swiec zarowych. W nowszych silnikach od euro4 swice żarowe podczas jazdy i postoju nawet grzeja