Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 207 1.6HDI 110KM nie odpala

Lukasz1983z 29 Nov 2019 23:33 1710 10
    Lukasz1983z
    Level 4  
    Witam
    Mam problem z 1.6 HDI silnik 9HZ EDC16C3
    Auto mojej zony ktore odmowilo ostatnio posluszenstwa. Oddany zostal do mechanika ktory stwierdzil ze wymienil sensor walu korbowego i najprawdopodobniej padl komputer i nie oplaca sie go naprawiac.
    Mieszkam w UK i nie mam zbytnio zaufania do mechanikow. Auto chce naprawic dla zony aby miala zwinne autko 😊
    Autko prezentuje sie ladnie i szkoda mi je oddawac na zlom 😫
    Zakupilem juz caly zestaw komputer, bsi, kluczyk, zegary
    Po zakupieniu lexii 3 oraz diagboxa przeskanowalem go i mam bledy w kompie i w bsi. Nie wiem czy jest to mozliwe ze wymieniali ten sensor skoro caly czas blad wyskakuje... co sugerujecie zrobic w tej sprawie? Po wymianie moze byc ten blad? Czy powinien sam zniknąć?
    Bede bardzo wdzieczny za pomoc.
    Wydaje mi sie ze mechanik wymienil ten sensor na dole przy kole pasowym a nie przy rozrzadzie i moze on jest powodem tego ze auto nie odpala.
    Z gory dziekuje wszystkim za rady i pomoc.
    Pozdrawiam
    Zdjecia bledow ponizej
    Peugeot 207 1.6HDI 110KM nie odpala Peugeot 207 1.6HDI 110KM nie odpala Peugeot 207 1.6HDI 110KM nie odpala
    Lukasz1983z
    Level 4  
    To mi pomogles....
    Daro122
    Level 31  
    Podaj błędy w rodzaju P0.... może coś pomogę .
    Lukasz1983z
    Level 4  
    P0341-Sygnał odniesienia cylindra
    P0339 - niewlasciwy sygnal predkosci obrotowej
    P1351- mysle ze jedna swieca jest do wymiany ale i tak powinien odpalic jak jest na +
  • Helpful post
    Daro122
    Level 31  
    P0339 Przerwa w obwodzie czujnika położenia wału korbowego 1 , szukaj uszkodzenia w przewodach do sterownika silnika .
    Lukasz1983z
    Level 4  
    W poniedzialek wymienie ten czujnik i sprawdze przewody. Dzieki
  • Helpful post
    kortyleski
    Level 43  
    Masz błąd sygnału odniesienia cylindra czyli czujnik wałka albo korelacja wał - wałek. Zajrzyj profilaktycznie czy się wałek rozrządu kręci... To częsta awaria w hdi, dali za długi przebieg między rozrządami...
    Lukasz1983z
    Level 4  
    Dzieki za pomoc. We wtorek rozbiore i sprawdze. Rozdzad byl wymianiany 20tys mil temu. Jak zajrze to dam znac co sie dzieje. Co mam konkretniw sprawdzic? Czy ttlko sie obraca? Sprawdze moze czy nie przeskoczyl? O co chodzi z ta czesta awaria?
    kortyleski
    Level 43  
    Często bo w swoim czasie PSA ustaliło w tym motorze bodaj 140000 interwał wymiany rozrządu. Paski pękały wcześniej a nie każdy na gwarancji zdążył te kilometry nakręcić.
    Lukasz1983z
    Level 4  
    Witam ponownie!
    Samochod odpalil ! 😁
    Wymienilem przy okazji jak mialem juz zakupione czujniki walka rozrzadu i pozycji walu.
    Jak mowiliscie problem tkwil w wtyczce do czujnika i gdy ja szarpnąłem samocho odpalil.
    Serdecznie pozdrawiam i dziekuje za pomoc