Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nie domyka się brama z napędem somfy

Mitsubek 30 Nov 2019 18:23 2976 4
    Mitsubek
    Level 3  
    Witam.
    Mam problem z napędem somfy sgs 201, a mianowicie otwieram bramę jest wszystko w porządku a przy zamykaniu prawa połówka bramy zatrzymuje się około 50 cm . Lewa połówka zamyka się normalnie. Lewa połówka bramy jak dojdzie do końca rozłącza się i w tym samym czasie rozłącza prawą połówkę bramy nie dotykając się.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Mitsubek
    Level 3  
    Witam. Dzisiaj wymontowałem płytkę napędu sgs 201. Płytka i kondensatory wzrokowo wyglądają dobrze ale jestem umówiony z elektronikiem na wymianę kondensatora 22uf/25V na 22uf/63V. Dam znać czy pomogło.
    Mitsubek
    Level 3  
    Witam. Wymienione dwa duże elektrolity przez jakiś czas działało dobrze ( miałem tylko problem z zaprogramowaniem ,ale jakoś się udało) A dzisiaj brama otworzyła się do połowy i koniec tylko coś cycka w rozdzielcze przy włączeniu pilotem i nie chce się zamknąć.

Dodano po 3 [minuty]:

Witam. Wymienione dwa duże elektrolity w napędzie sgs 201 przez jakiś czas działało dobrze ( miałem tylko problem z zaprogramowaniem ,ale jakoś się udało) A dzisiaj brama otworzyła się do połowy i koniec tylko coś cycka w rozdzielcze przy włączeniu pilotem i nie chce się zamknąć. Co robić dalej , czy przelutować wszystkie kondensatory na nowe?
    Mitsubek
    Level 3  
    Witam ponownie . Problem z bramą sgs 201 rozwiązany przelutowane wszystkie zimne luty i podzespoły widoczne na zdjęciu . Brama zamyka i otwiera się bez problemu. Koszt 170 zł.