Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC One M8 - Mikrofon działa dobrze tylko w trybie głośnomówiącym.

30 Lis 2019 22:25 240 6
  • Poziom 30  
    Witam. Telefon jak w tytule.

Mikrofon w normalnym trybie działa baaardzo słabo. Trzeba praktycznie krzyczeć aby druga osoba cokolwiek słyszała a i tak musi się wsłuchiwać.

Na trybie głośnomówiącym działa idealnie.

Hard reset nic nie pomógł.

Ktoś ma jakieś pomysły z czym może być problem? Na moją logikę jak by padł mikrofon to nie działałby w ogóle...
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Wiekszosc telefonow ma wiecej niz 1 mikrofon i czesto mikrofon uzywany w trybie glosmowiacym, w dodatku znajdujacy sie na gorze urzadzenia, to inny niz ten do rozmow.

Szukaj otworu od mikrofonu na dole i sprawdz czy czasem sie nie zapchal. Jesli przeczyszczenie (szczoteczka dla przykladu) nic nie zmieni to mozliwe, ze mikrofon ulegl uszkodzeniu.
  • Poziom 30  
    blahfff napisał:
    Wiekszosc telefonow ma wiecej niz 1 mikrofon i czesto mikrofon uzywany w trybie glosmowiacym, w dodatku znajdujacy sie na gorze urzadzenia, to inny niz ten do rozmow.

Szukaj otworu od mikrofonu na dole i sprawdz czy czasem sie nie zapchal. Jesli przeczyszczenie (szczoteczka dla przykladu) nic nie zmieni to mozliwe, ze mikrofon ulegl uszkodzeniu.

Zdjąłem plastikową osłonkę dolnego mikrofonu i go wyczyściłem. Bez zmian.

Telefon podobno był w serwisie i odmówiono naprawy mikrofonu bo podobno telefon ten jest ,,nierozbieralny". Jednakże pod osłonką mikrofonu widziałem 4 śrubki na mały torx. Jak to w końcu jest z tą rozbieralnością?
  • Poziom 30  
    Czyli widzę, że z ewentualną wymianą nie powinno być większego problemu?

Do wymiany mikrofonu (to chyba ten co jest razem ze złączem usb?) muszę rozebrać całość czy wystarczy wyjąć z obudowy i dojdę od spodu?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Telefon jest rozbieralny, ale HTC to bardzo niewdzieczne urzadzenia z fatalna konstrukcja. Trzeba rozebrac calosc wiec troche sie nameczysz, ale i tak jest lepiej niz w M7.
  • Poziom 30  
    Mama używa telefonu w trybie głosnomówiącym. Nie podejmuję się rozmontowywania go.